prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 Vreme
#114890
INOT napisal/-a:V torek zjutraj po vsej verjetnosti štartam na polovičko.



Super, malo bolj natančno povej od kod in do kje. Sam sicer delam popoldan, tako da se mogoče na kakšnem odseku lahko celo srečava :wink:
Uporabniški avatar
 INOT
#114894
Vreme napisal/-a:
INOT napisal/-a:V torek zjutraj po vsej verjetnosti štartam na polovičko.



Super, malo bolj natančno povej od kod in do kje. Sam sicer delam popoldan, tako da se mogoče na kakšnem odseku lahko celo srečava :wink:


Kot sem že v enem od prejšnjih postov napisal bom verjetno štartal v Šentilju in potem v Sladkem vrhu obrnil do točke 8 in nazaj do štarta, odvisno od razmer in dolžine proge...
Uporabniški avatar
 Vreme
#114897
Aha, če te prav razumem boš na Vranjem Vrhu obrnil in se vrnil nazaj v Šentilj po isti poti?
Uporabniški avatar
 INOT
#114899
Vreme napisal/-a:Aha, če te prav razumem boš na Vranjem Vrhu obrnil in se vrnil nazaj v Šentilj po isti poti?


Ne šel bi nazaj po šentiljski poti od točke 8-12 oz. cilja

Sicer bom pa imel s seboj mobitel in bom dosegljiv, če se bova kaj vmes srečala... :D
Uporabniški avatar
 Vreme
#114902
INOT napisal/-a:
Vreme napisal/-a:Aha, če te prav razumem boš na Vranjem Vrhu obrnil in se vrnil nazaj v Šentilj po isti poti?


Ne šel bi nazaj po šentiljski poti od točke 8-12 oz. cilja

Sicer bom pa imel s seboj mobitel in bom dosegljiv, če se bova kaj vmes srečala... :D


Ahha saj se mi je zdelo, da sem razumel narobe. Kar dobro pot si si izbral. Če boš za kakšen krajši postanek s čajem v Sladkem Vrhu me pokliči po mobiju, drugače pa komaj čakam, da vidimo kako boš opravil s progo!

Sicer pa tako mimogrede, glede na to, da kar nekaj poznaš te kraje tod okoli a poznaš tudi kaj navedene proge???
Uporabniški avatar
 INOT
#114906
Vreme napisal/-a:
INOT napisal/-a:
Vreme napisal/-a:Aha, če te prav razumem boš na Vranjem Vrhu obrnil in se vrnil nazaj v Šentilj po isti poti?


Ne šel bi nazaj po šentiljski poti od točke 8-12 oz. cilja

Sicer bom pa imel s seboj mobitel in bom dosegljiv, če se bova kaj vmes srečala... :D


Ahha saj se mi je zdelo, da sem razumel narobe. Kar dobro pot si si izbral. Če boš za kakšen krajši postanek s čajem v Sladkem Vrhu me pokliči po mobiju, drugače pa komaj čakam, da vidimo kako boš opravil s progo!

Sicer pa tako mimogrede, glede na to, da kar nekaj poznaš te kraje tod okoli a poznaš tudi kaj navedene proge???


Proge v bistvu ne poznam ker sem večinoma tekel ali kolesaril po glavnih cestah oz. poteh. Je pa vsekakor večinoma gore-dole :twisted:
Uporabniški avatar
 Vreme
#114907
INOT napisal/-a:Proge v bistvu ne poznam ker sem večinoma tekel ali kolesaril po glavnih cestah oz. poteh. Je pa vsekakor večinoma gore-dole :twisted:


Ja seveda je gori doli sploh ta del, ki se ga boš lotil nima skorajda nič ravnine, ni pa dvomiti, da jo ti ne bi pretekel. Drži se samo markaciji, pa se ne boš izgubil :lol:

Sam se mislim dela proge od Vranjega Vrha do Šentilja lotiti nekaj kasneje, drugi vikend če bo posreči se bom lotil proge od Šentilja do Sladkega Vrha!
Uporabniški avatar
 INOT
#114909
Vreme napisal/-a:
INOT napisal/-a:Proge v bistvu ne poznam ker sem večinoma tekel ali kolesaril po glavnih cestah oz. poteh. Je pa vsekakor večinoma gore-dole :twisted:


Ja seveda je gori doli sploh ta del, ki se ga boš lotil nima skorajda nič ravnine, ni pa dvomiti, da jo ti ne bi pretekel. Drži se samo markaciji, pa se ne boš izgubil :lol:

Sam se mislim dela proge od Vranjega Vrha do Šentilja lotiti nekaj kasneje, drugi vikend če bo posreči se bom lotil proge od Šentilja do Sladkega Vrha!


Upam, da so markacije dobro vidne za ostalo se pa ni bati. Malo daljši trening... :wink:
Uporabniški avatar
 Vreme
#114911
INOT napisal/-a:Upam, da so markacije dobro vidne za ostalo se pa ni bati. Malo daljši trening... :wink:


To pa je čisto odvisno od tebe, kako hitro boš tekel namreč :D
Uporabniški avatar
 INOT
#115143
Moj prvi poizkus ni uspel v celoti.
V Šentilju me je ob 8.30 presenetilo neugodnih -5 stopinj na startu. Hitro po začetku poti sem zgrešil smer tako, da se je bilo treba dober kilometer vračati nazaj. No potem je pa kar šlo. Pot je res lepa, valovita z veliko vzponi. Označbe so na začetku dobre, potem pa je treba zelo paziti na markacije ker hitro zgrešiš pot. Kar nekajkrat sem moral iskati pravo smer. Do Vranjega vrha je šlo brez večjih problemov. Od tam naprej pa težave. Markacije izginejo treba se je sam znajti. S seboj sem imel samo črnobelo fotokopijo šentiljeske poti. Na domačine se ni zanašati ker poti ne poznajo. Moral bi si tudi fotokopirati opis poti in ga vzeti s seboj. No z precej truda spet najdem pravo pot prek Poličke vasi do mrzlega studenca. Tam se odločim, da zaradi časovne omejitve traso skrajšam. Tako se je skupaj nabralo 24 kilometrov, za kar sem porabil slabe tri ure. Vseh postankov in iskanja prave poti pa seveda nisem štel zraven.
Ob priliki ponovim poizkus ali pa celo udarim kar celo varianto. Za celo pot bo po grobi oceni potrebno okrog 7 ur ali nekaj več + postanki seveda. Je pa pot definitivno vredna truda zaradi lepih razgledov, zanimive trase in vsega ostalega....
Uporabniški avatar
 Vreme
#115165
Vau jaz pa sem mislil, da si se premislil ,a me nisi nič poklical za čaj! :(

Vseeno super, mislim, da si opravil po moji oceni skorajda najtežji del poti, sploh tisti od Vranjega Vrha do mrzlega studenca. :laola , je pa res,da se od mrzlega studenca do Šentilja še kar vleče ravnine pa tako ali tako ni kaj veliko.

Sicer pa je tek po markirani poti lahko zelo težaven. (če se nemotim pa še midva oba tečeva brez očal :) ) Sicer pa skoraj sigurno vem na na katerih dveh mestih si zalutal, sem tam tudi sam iskal. Definitivno je poznavanje proge ključnega pomena za dobro opravljen tek, na določenih delih pa je primerno tudi prilagoditi traso teka.

Sam lahko rečem, da poznam traso proge skorajda v celoti (manjak mi še samo trasa od Zg.Velke do Vranjega Vrha) je pa problem ker sem dosti počasnejši od vas, da bi vas spremljal.

Inot če si bil z Garminom bi te prosil za kakšne razdalje in slike!
Uporabniški avatar
 INOT
#115177
Razdalje ti ne morem dati ker nisem pretekel cele poti. Kot sem napisal je bil ta del, ki sem ga naredil danes dolg 24 km. Lahko ti dam edino profil proge:

http://static.album.email.si/2/0/455720 ... m1ZK6b.jpg

Če ne drugače se zmenimo kdaj, da počakaš recimo na zadnji tretjini poti in pol do konca odtečemo skupaj.
Uporabniški avatar
 Vreme
#115179
Će boš uspel teči v mojem tempu:D se vsekakor lahko dogovorimo za spremljavo, drugače pa bi bilo mogoče najbolje, da se nas zbere več nekje v spomladanskem času in vas spremljam na kolesu, čeprav vem, da boste na določenih odsekih (hribih) vsekakor hitrejši.

A maš še kakšno drugo sliko od Garmina predvsem mislim tisto ki kaže dejansko progo na karti. Aja mi laho še poveš koliko je bila proga dolga od Šentilja do Sladkega Vrha?
Uporabniški avatar
 INOT
#115185
To kako prenesti karto iz garmina na karto moram še pogruntati, drugače je pa od šentilja do odcepa za Vranji vrh nekaj manj kot 10 km.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 97

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA