prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 jcerni
#166383
INOT napisal/-a:Malo po malo...
Moja želja za letos je tudi pot kurirjev in vezistov, če ne cela pa vsaj nekaj etap. Dolžina je baje okrog 1300 km, razdeljena pa je na 16 delov.
http://www.drustvo-prijateljev-poti.si/

Posebno etape npr. iz Otočca do Višnje gore potekajo skozi zloglasni Kočevski Rog in v njegovi okolici, kjer so glavne nevarnosti divje zveri kot so medvedje ipd. Skozi ta del bi bilo vsekakor dobro, da bi šla večja skupina ljudi, se mi zdi, da bi bilo le nekoliko varnejše. Pravijo pa tudi, da je v tem delu potrebno imeti dogovorjeno spanje in tudi dovolj vode, ker je že veliko ljudi tu dihidriralo.
Slika
Kdor ima željo hoditi po tem delu poti, kjer sicer ni vzdušje kot v Halozah, okoli Ormoša, okoli Ljutomerja, okoli Koga, okoli Moravskih toplic ali na Goričkem, ampak so pravi temni kočevski gozdovi z vso favno in floro, naj se zapiše spodaj.
Uporabniški avatar
 ziby
#211122
pozdravljeni,

med novoletnimi prazniki nameravam preteči prvi del Haloške planinske poti od Borla do Cirkulan. Če je kateri zainteresiran se mi naj javi;). :laola

lp,
Matej
Uporabniški avatar
 ziby
#211130
Sem malo prečekiral vreme nad našim koncem. Jutri dopoldan bo sončno in toplo. Tako, da nameravam Štart nekje med 8. in 9. uro.

Vabljeni,

lp,
Matej
 hoja
#286298
Danes opravila s HPP+vsaj mislim nekaj dodatnih km.
Moja pot se je začela ob 6.00 pri gostilni Grunt pod Ložnim.Najprej vzpon na Ložno,sledi tek preko Stare grabe do planinskega doma na Donački gori.od tu naprej pa po HPP.
Vzpon na vrh Donačke gore, naprej na 3.vrh,po jeklenicah spust po severnem pobočju do Rudijevega doma,napolnim bidon in veselo naprej preko Kupčinjega vrha,med vinogradi malo gor malo dol do najvišjega vrha Haloz-Jelovice(sem kar sopihala),naprej mimo cerkvice sv. Bolfenka spust v dolino.Tu mislim,da sem nekaj kvačkala, saj sem prisopiha na Ptujsko goro,sledil ogled cerkve(če sem že tu).Kam pa zdaj? Vročina je tolkla kot zmešana,po hišah prosim za vodo,napotijo me mimo mlina v Slapah na Janški vrh,kar nekaj vzpona,vmes zobljem rozine,Janškega vrha od nokoder oz. povsod okrog mene.2x še zaidem,do merkacij pa še itak nisem prišla,zopet prosim vode,posrkam prvi gel in prijaze stric me usmeri na pravo pot,ki se vleče kot 2 ponedeljka skupaj.Skoraj po čudežu je tu Janški vrh,mislim,da je naslednja točka Gorca, pa potem mimo ribnika pri Podlehniku(tu spijem malt),prečkam glavno cesto,mimo šole zopet nekam v breg in če se ne motim(če mi sonce ni naškodilo)naprej do Dravinjskega vrha.Rozin je vedno manj,sol se mi nabira vsepovsod.domačini zelo prijazni,mi polnijo bidon,naprej na Gradišča,tu me spomin že malo zapušča,vem da sem prišla do Herman leder-ja,spila coca-cola,grad Borl je bil pred menoj, ampak smer kaže proti Hrastovcu,ne mi zamerit,nisem šla,mogoče imam Ptujsko goro v dobrem.Povspem se na grad,pokličem domov za prevoz in pogledam na uro 10 minut manj kot 11ur od starta.Šofer me naprosi, da pridem nasproti,moje moči pa na psu.Kljub vsemu uspem priti do (mislim) konca Bukovcev.Tu se moja pot konča-aleluja.Oprostite vsi,ki pot bolje poznate,če sem še tukaj kaj kvačkala :wink: ,sonce je bilo res noro.Aja-endomondo me je že zdavnaj zapustil,km ostajajo? .
Lep izmučen pozdrav,priznam,ni bilo lahko,bilo je nepozabno :D !
Helena
Uporabniški avatar
 zvone
#286305
hoja napisal/-a:Danes opravila s HPP+vsaj mislim nekaj dodatnih km.
Moja pot se je začela ob 6.00 pri gostilni Grunt pod Ložnim.Najprej vzpon na Ložno,sledi tek preko Stare grabe do planinskega doma na Donački gori.od tu naprej pa po HPP.
Vzpon na vrh Donačke gore, naprej na 3.vrh,po jeklenicah spust po severnem pobočju do Rudijevega doma,napolnim bidon in veselo naprej preko Kupčinjega vrha,med vinogradi malo gor malo dol do najvišjega vrha Haloz-Jelovice(sem kar sopihala),naprej mimo cerkvice sv. Bolfenka spust v dolino.Tu mislim,da sem nekaj kvačkala, saj sem prisopiha na Ptujsko goro,sledil ogled cerkve(če sem že tu).Kam pa zdaj? Vročina je tolkla kot zmešana,po hišah prosim za vodo,napotijo me mimo mlina v Slapah na Janški vrh,kar nekaj vzpona,vmes zobljem rozine,Janškega vrha od nokoder oz. povsod okrog mene.2x še zaidem,do merkacij pa še itak nisem prišla,zopet prosim vode,posrkam prvi gel in prijaze stric me usmeri na pravo pot,ki se vleče kot 2 ponedeljka skupaj.Skoraj po čudežu je tu Janški vrh,mislim,da je naslednja točka Gorca, pa potem mimo ribnika pri Podlehniku(tu spijem malt),prečkam glavno cesto,mimo šole zopet nekam v breg in če se ne motim(če mi sonce ni naškodilo)naprej do Dravinjskega vrha.Rozin je vedno manj,sol se mi nabira vsepovsod.domačini zelo prijazni,mi polnijo bidon,naprej na Gradišča,tu me spomin že malo zapušča,vem da sem prišla do Herman leder-ja,spila coca-cola,grad Borl je bil pred menoj, ampak smer kaže proti Hrastovcu,ne mi zamerit,nisem šla,mogoče imam Ptujsko goro v dobrem.Povspem se na grad,pokličem domov za prevoz in pogledam na uro 10 minut manj kot 11ur od starta.Šofer me naprosi, da pridem nasproti,moje moči pa na psu.Kljub vsemu uspem priti do (mislim) konca Bukovcev.Tu se moja pot konča-aleluja.Oprostite vsi,ki pot bolje poznate,če sem še tukaj kaj kvačkala :wink: ,sonce je bilo res noro.Aja-endomondo me je že zdavnaj zapustil,km ostajajo? .
Lep izmučen pozdrav,priznam,ni bilo lahko,bilo je nepozabno :D !
Helena



Bravo Helena!

:laola :laola

Kapo dol za lep dosežek!

Ja, vroče pa je bilo...

Drži se in lp. zvone

P.S. Kaj je z k-24 ?
 hoja
#286313
zvone napisal/-a:


Bravo Helena!

:laola :laola

Kapo dol za lep dosežek!

Ja, vroče pa je bilo...

Drži se in lp. zvone

P.S. Kaj je z k-24 ?


Zvone,hvala!

Ker K-24 v tem tednu ni prišla na vrsto,sem jo ubrala po haloških gričih!
Sicer pa je še vedno na čakanju :D .

Lp Helena
 debal1
#338621
V soboto 6.6. ob 3 h zjutraj sva se z sodelavcem podala na pot iz Borla do Donačke gore (HPP).
Zjutraj je bilo še fajn sveže, čez dan pa je postalo kar pasje vroče.Tako da sva morala kar redno skrbeti za hidracijo :drink . Po večini trase sva počasi tekla, le vzpone sva prehodila. Prvi postanek sva imela na Gorci nad Podlehnikom pri sorodnikih kjer sva se okrepčala. Nadaljevala sva tek čez gorice in prišel je spust proti Doleni, ki nama je kar stopil v kolena. Nato vzpon na Janški vrh, spust v Naraplje, vzpon na Jelovice (Bolfenk) kjer je sledila kratka :drink pavza. Nadaljevanje poti preko Kupčinjega vrha. Donačka Gora je bila že tako blizu, da bi jo lahko prijel :lol:. Sledil še samo vzpon na vrh po jeklenicah, obvezno slikanje in spust do Rudijevega doma. :clap:
Celotno traso sva opravila v 9 urah in 59 minutah :D.
http://www.movescount.com/moves/move64892155
 bruny
#338626
Kaj :wink: dodati @debal1! Praktično napisal vse sam, odlično podprto z GPS sledjo - podatki, opisom, fotkami...Bravo :clap: :clap: :laola in Lep pozdrav!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA