prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 markor
#119217
ZdravkoC napisal/-a:
INOT napisal/-a: ...bi jo lahko mi mahnili okrog Triglava. Začni malo trasirat!

Ideja je odlična, za trasiranje pa že vem kdo bo najprimernejši :D
To ni kviz in vendar - kdo je to :?:


hmmm...:wink:
:arrow: kolko daleč okrog Triglava :?:
:arrow: zajle veljajo ali ne :?:

p.s. Inot, a si ti našel kakšno karto za Stoperško pot - ali si šel samo po opisu :?:
Uporabniški avatar
 INOT
#119222
markor napisal/-a:
ZdravkoC napisal/-a:
INOT napisal/-a: ...bi jo lahko mi mahnili okrog Triglava. Začni malo trasirat!

Ideja je odlična, za trasiranje pa že vem kdo bo najprimernejši :D
To ni kviz in vendar - kdo je to :?:


hmmm...:wink:
:arrow: kolko daleč okrog Triglava :?:
:arrow: zajle veljajo ali ne :?:

p.s. Inot, a si ti našel kakšno karto za Stoperško pot - ali si šel samo po opisu :?:


Moja osnovna zamisel je takšna: dolžina ni toliko pomembna, časovni okvir bi pa lahko bil recimo v meji 15 ur tako, da bi lahko pot opravili podnevi. Zajle me ne motijo- brez njih verjetno ne gre osebno bi pa raje čimvečji del poti pretekel oz. prehodil toda ne kot klasičen planinski izlet. In pa seveda jasno tek v supergah.
No na južni strani sem že nekaj gledal varianto od Ukanca prek doma na Komni do Lepene pol pa navzgor po Trenti??


Stoperške planinske poti nisem našel nikjer na zemljevidu (je pa verjetno v vodniku, ki ga kupiš na izhodišče v bistroju) Drugače je pa opis več kot dovolj.
Uporabniški avatar
 markor
#119229
Damijan napisal/-a:
INOT napisal/-a:... bi jo lahko mi mahnili okrog Triglava...


Uživajte v branju...
http://www2.arnes.si/~mcuder/tura/skrla ... iglav.html


.. ni to glih to... (če je ideja okrog Triglava)
Jaz sem bolj imel v mislih "sliko" - pazi, pišem iz glave - Vrata - Luknja - (Trenta) - Prehodavci - Dolič - Velo polje - Krma/Vrata.
To bi bil zame, recimo, en tak prvi približek..
lp
m
Uporabniški avatar
 Z*
#119238
markor napisal/-a:... ni to glih to... (če je ideja okrog Triglava)
Jaz sem bolj imel v mislih "sliko" - pazi, pišem iz glave - Vrata - Luknja - (Trenta) - Prehodavci - Dolič - Velo polje - Krma/Vrata.
To bi bil zame, recimo, en tak prvi približek..
lp
m

Tole zgoraj je super predlog. Jaz bi za Zdravkeja še mau modificirala: Vrata - Sovatna - Kriški podi - Zadnjica - Trenta - Prehodavci - Dolič - Velo polje - Krma - Staničeva - Za Cmirom - Vrata :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
 Damijan
#119239
Tudi meni je Sovratna ful simpatična: z malce sreče se družiš s kozorogi,
pogledi na severno steno Triglava so fascinantni...
Uporabniški avatar
 INOT
#119240
Meni je v bistvu vseeno. Glavno, da je akcija. Zdaj pa nehajte smetiti po moji temi in odprite novo :twisted:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#119248
INOT napisal/-a: Zdaj pa nehajte smetiti po moji temi in odprite novo :twisted:

Saj to je bila vendar tvoja ideja :shock: tema je pa naša :D
 Simona T
#119252
Tole sem pa jaz takoj za.
Bo pa ja ratalo, komaj čakam.

LP
Simona
Uporabniški avatar
 miro
#119317
Te poti pa bi se tudi jaz udeležil, tako ali tako ,se premalokrat srečam s Štajerci - letos pa mi še Čazma odpade. :cry:
Hitro se dogovorite!
Lp
Miro
 bruny
#270462
Danes z Vinkotom pohodniško iz Poljčan preko Boča & Plešivca in nato navezava na Stoperško planinsko pot pri kmetiji Kidrič - ,,Vrhovski,, v smeri cerkev Sv. Ana - Fiderški vrh - cesta v Stoperce pri Cerkvi - WInettu - Jelovice - Dol pri Stopercah - Kupčinji vrh - Rudijev planinski dom na Donački gori in nato sestop v Rogatec. Delno po Stoperški planinski poti cca 70%...napačen je bil sestop v Stoperce preko Fiderškega vrha - cesti ki vodi direktno v Stoperce ob cerkvi...pot po cesti do Winettu-ja je nekako izven konteksta in naslednjič bom uporabil očitno novo :!: :?: povezavo, ki vodi preko naselja Dežno direktno do Winettu-ja. Vzpon na Jelovice in sestop do Dola pri Stopercah je ena najlepših poti tudi širše med Bočem in Macljem z ožjo okolico. Tako nekako v dveh nedeljah bolj ali manj celotna pot ob širših povezavah med Bočem in Macljem, in enkrat v prihodnosti samo Stoperška planinska pot s korekcijami. Teren za hojo danes več kot odličen - suho in pomrznjeno. Po trasi Stoperške planinske poti pešačenje skupaj v dolžini 18 kilometrov in v nasprotni smeri od uradno predstavljene poti.

http://connect.garmin.com/course/494018

Lp bruny
 bruny
#270819
Danes celotna Stoperška planinska pot v pohodniškem koraku v ,,enem šusu,, v krožni varianti Winettu - Dežno pri Makolah - Sv. Ana - Ložno - preval Strmec - Rudijev dom na Donački gori - Kupčinji vrh - Dol pri Stopercah - Jelovice - Winettu v sončnem vremenu. Teren delno razmočen in delno pomrznjen oziroma suh pri temperaturi 6 stopinj Celzija. Danes korekcija in tudi del od Winettuja preko Dežnega pri Makolah do cerkvice Sv. Ana je v celoti označen oziroma markiran in se tako izognemo asfaltni cesti med Winettujem in Stopercami - res pa je, da ni za zbiralce žigov, je pa po mojem mnenju zelo primerna za hitre pohodnike in gorske tekače...Najvišja točka poti so Jelovice 623 m.n.v. , ki je tudi najvišji vrh Haloz, skupaj 24 kilometrov poti in kar presenetljivih a vendarle pričakovanih 1250 višinskih metrov po haloških ,,bregačah in gjačah,,.

http://connect.garmin.com/course/528506

Lp bruny
Nazadnje spremenil bruny, dne 23 Jan 2012, 13:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 INFINITUM
#270821
Zdravo Bruny,


Če boš še kdaj šel kakšno tako daljšo varianto, sporoči in se ti mogoče pridružim.. Zanima me kakšna je razdalja?

Jaz grem 4.2.2012 po Slovenjegoriški poti.. Te zanima?


lp

Tomaž
 bruny
#270874
:wink: Stoperška pot je relativno kratka in namerjenih 24 kilometrov za celotni krog sem opravil predvsem zato, da jo opravim enkrat samostojno in ne v sklopu raznih daljših kombinacij... Višincev je seveda bilo kar solidnih 1250 metrov za to razdaljo, ker haloški svet :wink: je bolj razgiban in nekoliko višji od ,,sesterskih,, Slovenskih goric recimo...Hvala za povabilo ampak sobote dopoldan ne pridejo v poštev in morda enkrat v prihodnosti vendarle opravim pot pohodniško v polovičkah, celotna je zame v eno prevelik :wink: zalogaj. Če bo še kakšna pot je možnost za dogovor v obliki zasebnih sporočil. Priporočam :laola pa Šentiljsko pot za katero je objavljen razpis na forumu in bo tudi aktualna v februarju in se lahko pridružiš že kar legendam Tekaškega foruma v tekaški ali pohodniški različici...

Še nekaj slik iz Stoperške planinske poti v predstavitvi na bratskem forumu:

http://www.hribi.net/trenutnerazmere.asp?slo=1&gorovjeid=4&id=4276

Lp
 bruny
#311661
Danes delno po Stoperški planinski poti pohodniško in to iz doline potoka Skralska/Winettu Zgornja Sveča na najvišji vrh Haloz 623 metrov visoke Jelovice na katerem sem bil že večkrat v pohodniški oziroma MTB varianti. Iz vrha Jelovic podaljšek na vrh - Kerješetov vrh, višine 590 metrov na katerem danes prvič. Je nekoliko levo nad planinsko potjo proti cerkvi Sv. Bolfenka, razgledov žal ni, vrh kopast. Nekje je bilo logično podaljšati do Sv. Bolfenka na Jelovicah kar sem tudi storil. Ob povratku delno po enaki trasi razen v zadnjem delu sestop po gozdni cesti v naselje Zgornja Sveča za delno krožno aktivnost. Bil je to soliden vpogled v zahodni del Jelovic, poti danes razmočene in delno blatne. Srečal nikogar, bolj samotne so to poti čeprav je bil del aktivnosti opravljen tudi po Haloški planinski poti. Vseeno nekaj novih spoznanj v najvišjem delu slovenskih Haloz, solidni višinci za ne ravno visok svet...

Trasa:http://connect.garmin.com/activity/364301210
Fotke:http://www.mojalbum.com/bruny/jelovice-in-kerjesetov-vrh-24-08-2013Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA