Nneuradni forum za podporo sežanskem tekaškemu prazniku

Moderatorji: ziga, Bot-sub

 Bot-sub
#34499
No, kaj vas je strah?

Lahko tudi napišete, kaj pogrešate na maratonu. Mogoče pa uresničimo še kakšno vašo skrito željo. Nikoli se ne ve... 8)
Uporabniški avatar
 Vlajko
#34504
Bot-sub napisal/-a:.....No, kaj vas je strah?......


Najbolj me je strah, da ste popili že ves teran ..... :roll: :wink:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#34506
Ja Vlajko kaj pa Teranov likerček kdo bo pa tega nam pustil hja.Brez terana se pa ne da laufat :wink: :P .No pa da bi potem lahko tud teranov like naredili.
ČAO!
 Bot-sub
#34507
Hja, letos bodo menda tudi vinarji imeli predstavitev svojih pridelkov, pa čebelarji pa še kaj se bo našlo, tako da ni panike... Verjetno je še terančka :lol:
Uporabniški avatar
 Vlajko
#34510
tomaz.zupancic napisal/-a:Ja Vlajko kaj pa Teranov likerček.....


Tega bo že Silva naredila, ampak najprej bo treba nabaviti surovino. :wink:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#34512
Bot-sub napisal/-a:Hja, letos bodo menda tudi vinarji imeli predstavitev svojih pridelkov, pa čebelarji pa še kaj se bo našlo, tako da ni panike... Verjetno je še terančka :lol:

Ejga takole se pa mi ne gremo :lol: :wink: , kje so pa čebele?Trotov nas bo dovolj sedaj manjkajo samo še lepe primorske bele mislim čebele :lol: :wink: :P .
Pa da se spusti cel roj čebelic za nami pol se bo pa videlo kako mi letimo kot rakete :lol: .
ČAO!
Uporabniški avatar
 lunca
#34525
tomaz.zupancic napisal/-a:...kje so pa čebele?....manjkajo samo še lepe primorske bele mislim čebele :lol: :wink: :P .



Tomaž, a TF-jevske čebele pa niso nč vredne :?: :evil:
Uporabniški avatar
 Vlajko
#34542
lunca napisal/-a:....Tomaž, a TF-jevske čebele pa niso nč vredne :?: :evil:


Odnosi med žlahto? :roll: :roll: .... A misliš to? :cmok: .....

Bog ne daj tega :!: ...... :hello: :hello:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#34563
Vlajko napisal/-a:
lunca napisal/-a:....Tomaž, a TF-jevske čebele pa niso nč vredne :?: :evil:


Odnosi med žlahto? :roll: :roll: .... A misliš to? :cmok: .....

Bog ne daj tega :!: ...... :hello: :hello:


Dijo mijo tudi naše čebelce so luštne in imajo žlahtni med :lol: :P .Sam, a veš težko je potlej novega prijatelja dobit novo čebelico vahka, ampak pravega prijatelja pa težko.
Ker to ni, kot da bi šel posodo pomivat pa ajd dalje.Ma jok brate odpade!
Ene naše forumovske čebelce imajo luštno želca :lol: :wink: .Sam se bojim da se ne bi preveč opekel oziroma zbodel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: .
Meni je zelo pomembno da se zelo gud zastopimo.In če je le možnost čimveč smeha to je najlepše, ali ni tako?
ČAO!
Uporabniški avatar
 GTA
#35272
Vprašanje:

Zakaj sta štarta teka na 8 in 21 km hkrati, če je taka gužva na štartu kot pravijo tisti, ki so že tekli? Kaj več o tem prosim Bot-sub za nas, ki tečemo prvič!

Lp!
Uporabniški avatar
 bigfrik
#35284
Zelo pametno vprasanje!!! :!: Bi blo res mal lazje startat loceno,tko rabis en kilometer,da se sploh mal razvrstis!
Uporabniški avatar
 Vlajko
#35285
bigfrik napisal/-a:Zelo pametno vprasanje!!! :!: Bi blo res mal lazje startat loceno,tko rabis en kilometer,da se sploh mal razvrstis!


:idea: Recimo, štart teka na 8.000m ob 11.15. :idea: Saj so že sedaj večminutne razlike med brutto in netto časi.

Je predlog že prepozen za letos :?: :?:
 Bot-sub
#35300
Takole bom odgovoril.

Zakaj štart vsi naenkrat?
V bistvu je eden večjih problemov popolna zapora Partizanske ceste v Sežani. Dva štarta, daljša zapora, več problemov.
Bomo pa vzeli pripombo na znanje za prihodnje leto (saj zato smo tukaj), letos se žal ne da več menjati zadeve.

Maraton ni tekmovalne narave. No, lepo je če zmagaš vendar je maraton mišljen kot prijetno športno druženje in zmagovalec je vsak, ki se z maratonom spopade ter ga zmore in premaga. Gužvo na cilju je treba pač jemati kot specifiko maratona, kot tudi na trenutke nekoliko slabši teren. Trudimo se, da bi zadeve čim bolj poštimali vendar včasih zgolj z dobro voljo ne gre :oops:

Letos smo uspeli pokrpati nekaj lukenj na italijanski strani. Za naslednje leto pa bi bolj temeljito popravili cesto med Trebčami in Orlekom.

Ravno zaradi tega ponudimo tudi merjenje bruto in neto časa, tako lahko vsak sam vidi koliko hitro je tekel. Boljši tekmovalci, ki štartajo na rezultat pa si tako ali tako priborijo boljše štartno mesto in tako boljše izhodišče za tek. Tudi to je del maratona. :?

Bomo pa razmislili o ločenem štartu za naslednje leto - obljubim 8)
Uporabniški avatar
 milkec
#35310
Bot-sub napisal/-a:Maraton ni tekmovalne narave. No, lepo je če zmagaš vendar je maraton mišljen kot prijetno športno druženje in zmagovalec je vsak, ki se z maratonom spopade ter ga zmore in premaga. Gužvo na cilju je treba pač jemati kot specifiko maratona, kot tudi na trenutke nekoliko slabši teren.


S tem se načeloma strinja, brutto in neto časi so tudi kul, itak vsak teče zase, pa lahko tudi zase meri čas, vendar se pri tem nekaj pozablja. Lani sem rabil 2 minuti do štartne črte, kar me sploh ni motilo, težava je v tem, da prva dva km nisem mogel prelaufati hitreje kot v 12,5 minutah, ker se enostavno ni dalo hitreje. To pa vpliva tudi na neto čas mar ne? No po drugi strani je pa res, da je s tem onemogočen prehiter začetek, kar lahko nekaterim tudi pomaga.

Drugače pa se s tem problemom ne ukvarjaj le Sežana. Lani v Celovcu in Budimpešti sem rabil več kot 5 min do štarta le s to razliko, da se je dalo prvi kilometere nekoliko hitreje preteči; cesta se namreč takoj po štartni črti zelo razširi.

Se pa povsem strinjam s tem, da je bolj pomembno porihtati cesto in podobno predvsem pred Orlekom, ker to bolj ovira tekače kot sam štart.
Uporabniški avatar
 bigfrik
#35320
milkec napisal/-a:
Bot-sub napisal/-a:Maraton ni tekmovalne narave. No, lepo je če zmagaš vendar je maraton mišljen kot prijetno športno druženje in zmagovalec je vsak, ki se z maratonom spopade ter ga zmore in premaga. Gužvo na cilju je treba pač jemati kot specifiko maratona, kot tudi na trenutke nekoliko slabši teren.


S tem se načeloma strinja, brutto in neto časi so tudi kul, itak vsak teče zase, pa lahko tudi zase meri čas, vendar se pri tem nekaj pozablja. Lani sem rabil 2 minuti do štartne črte, kar me sploh ni motilo, težava je v tem, da prva dva km nisem mogel prelaufati hitreje kot v 12,5 minutah, ker se enostavno ni dalo hitreje. To pa vpliva tudi na neto čas mar ne?
Ravno to moti tudi mene,pa tudi s tem se ne strinjam,da maraton ni tekmovalne narave!Potem ne bi nihce hodil na tekme,druzis se lahko tudi na treningu! Glede na to ,da je cesta zelo ozka,bi bilo vsekakor vredno razmisliti o temu,kot je receno vsaj drugo leto,saj pol ure zapore ceste vec,najbrz tudi ni tako hudo!? :roll:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA