Nneuradni forum za podporo sežanskem tekaškemu prazniku

Moderatorji: ziga, Bot-sub

Uporabniški avatar
 raziskovalec
#61964
mojA,
pri čitanju tvojega sporočila sem imel mešane občutke.
:o
kasneje sem šele ugotovil zakaj, z nekaterimi stvarmi se se lahko strinjam s teboj, z drugimi ne oziroma jih sploh nisem razumel.

Tek na žalost ni poceni stvar :twisted: . Draga je že oprema, tudi tista povprečna. Potem pa še štartnine. pri štirih tekačih res ubijalsko 16.000 SIT.
Se strinjam, kar so rekli predhodniki, da bi družinam lahko dali popust. Lahko bi bila morda štartnina tudi nižja, morda tako, da bi se lahko tisti, ki to žele, odrekli tekaški majici. A verjamem, da velikih dobičkov pri tem ne naredijo, pa tudi če jih bi, tekač po mojem osebnem mnenju dobi dovolj za plačano štartnino.

Ne razumem pa kako se v primeru, de ne plačaš štartnine, odrekaš nekaj v korist denarja potrebnih na forumu :roll: ali nekomu
:wink:. :?: v Afriki.

Razumem te, čeprav se osebno ne strinjam z prioritetami (kosilo ali tek), a glede tega ima vsak lahko svoj pogled.

Strinjam se, da se da teči tudi zastonj. Ne zdi pa se fer do organizatorja (in načeloma tudi drugih tekmovalcev, čeprav me osebno ne bi motilo), da neprijavljeni tečejo v istem času po isti progi - čeprav iz tvojega sporočila ni bilo jasno razvidno, da nameravate ravno to, ampak nekateri so to tako razumeli.
Če je bilo to mišljeno tako, se ne strinjam z bojkotom v obliki teka po isti progi še manj pa s pozivom na našem forumu. :nono: . Zaradi tega zadnjega sem tudi napisal ta post sicer bi bil :cenz:

Še vedno se veselim tega teka.
 marjan
#61975
GTA napisal/-a:Prav! Pametno! Ostanite doma - bojkotirajte!

Plače...a so tekaške majice pri nas tudi pol cenejše kot v tujini kjer so plače višje...

Recimo, da drugo leto teka ni...in...in...

Ne sam jamrat, rajš pejte tečt!


Nestrpnosti na forumu se pa rajši izogibaj, prosim. Upam, da si pregledal ves forum in si opazil, da je zelo malo nestrpnosti.

Tekaški pozdrav,
Marjan
Uporabniški avatar
 bosin
#61976
Tole je zelooo enostavno -kdor hoče tekmovati pod pogoji, ki jih razpisuje organizator, naj plača štartnino in pride na tekmo. komur je to predrago, predaleč, pre..., naj si izbere drugo, ugodnejšo tekmo ali teče sam. Koliko zasluži organizator,(ali kako pokrije izgubo), pa prav gotovo ni stvar, ki bi jo sodili tekmovalci..
Morda gre pa kdo raje smučat?.... 4x dnevna karta.....Morda kje dajo še družinski popust ??
Uporabniški avatar
 GTA
#61977
marjan napisal/-a:
GTA napisal/-a:Prav! Pametno! Ostanite doma - bojkotirajte!

Plače...a so tekaške majice pri nas tudi pol cenejše kot v tujini kjer so plače višje...

Recimo, da drugo leto teka ni...in...in...

Ne sam jamrat, rajš pejte tečt!


Nestrpnosti na forumu se pa rajši izogibaj, prosim. Upam, da si pregledal ves forum in si opazil, da je zelo malo nestrpnosti.

Tekaški pozdrav,
Marjan


To ni nestrpnost, daleč od tega, to pišem le v izogib neumnostim, ki jih nekateri pišejo...nekatere spregledaš, nekatere, kot npr. ta pa so prehude!!!
V postih o majicah in štartnini sem dobil občutek, da to ni več koristna polemika ampak zgolj "jamranje" in "šimfanje"! Saj naj bi bili športniki pozitivci, ne pa večni nergači, kot je to opaziti pri nekaterih!!!



bosin:
Tole je zelooo enostavno -kdor hoče tekmovati pod pogoji, ki jih razpisuje organizator, naj plača štartnino in pride na tekmo. komur je to predrago, predaleč, pre..., naj si izbere drugo, ugodnejšo tekmo ali teče sam. Koliko zasluži organizator,(ali kako pokrije izgubo), pa prav gotovo ni stvar, ki bi jo sodili tekmovalci..
Morda gre pa kdo raje smučat?.... 4x dnevna karta.....Morda kje dajo še družinski popust ??

No, saj nisem samo jaz "nestrpnež".
 aleksander
#61979
Bom kar podprl organizatorje, ker vem da izpeljat tako stvar ni enostavno,res je da se teh štartnin čez leto za našo družino nabere kar lepa številka,toda še vedno mislim da ta denar vsaj "koristno " porabimo...ja bo pač boljša polovica delala 2 dneva za tri štartnine,najmlajša družinska članica pa gre itak na 21 000 cm,kar bo več kot dovolj za njeno prvo "tekmo". :wink:
Se vidimo v Sežani in še kje.........
LP
Uporabniški avatar
 lunca
#61986
bosin napisal/-a:Morda kje dajo še družinski popust ??


Dajo!
Uporabniški avatar
 Dule
#62004
GTA napisal/-a:To ni nestrpnost, daleč od tega, to pišem le v izogib neumnostim, ki jih nekateri pišejo...



Kar je za enega neumno pisanje je lahko za drugega pametno napisano in obratno seveda :)

Jaz zelo rad preberem skromna (neumnosti :?: ) mnenja, "pametna" mnenja nam itak že (drago) prodajajo naši "neodvisni" mediji :roll:

To je samo moje skromno mnenje :oops:
Uporabniški avatar
 mare
#62065
bosin napisal/-a:Tole je zelooo enostavno -kdor hoče tekmovati pod pogoji, ki jih razpisuje organizator, naj plača štartnino in pride na tekmo. komur je to predrago, predaleč, pre..., naj si izbere drugo, ugodnejšo tekmo ali teče sam. Koliko zasluži organizator,(ali kako pokrije izgubo), pa prav gotovo ni stvar, ki bi jo sodili tekmovalci..
Morda gre pa kdo raje smučat?.... 4x dnevna karta.....Morda kje dajo še družinski popust ??

Bosin, tale primer ni ravno najboljši. Na mnogih smučiščih (Avstrija, Italija in Švica) so kar zajetni družinski popusti. Na enem smučišču zelo blizu v Italiji je karta za družino z 1-3 otroki cenejša kot karta za 2 odrasla. Pri nas, mislim, da nobeno od večjih smučišč nima družinskih popustov.

Bi rekel, da je treba malo pritiskati na vsemogoče organizatorje, naj ne zanemarjajo družin. Otroci se bodo nekoč vračali sami in plačevali štartnino. Zame kljub vsemu ni pravi pristop, da otroke zaradi prevelike štartnine napeljujemo k goljufanju. Nekomu se bo drugače morda zdelo, da je avtobus predrag in bo vstopil skozi zadnja vrata. Meni se recimo zdi kruh predrag, nekomu avtomobili...
 kovit
#62078
mare napisal/-a:Bi rekel, da je treba malo pritiskati na vsemogoče organizatorje, naj ne zanemarjajo družin. Otroci se bodo nekoč vračali sami in plačevali štartnino.


Ja res je... in takih druzin, ki jim v zivljenju poleg vsega uspevajo skupni teki, po mojem mnenju ni prav veliko :cast1:
Uporabniški avatar
 bosin
#62117
Vsemogoči organizatorji ?!?!

Vsako leto je vsaj enkrat podobna debata okrog štartnin, stroškov, dobičkov...
Ampak, zanimivo, da nihče, ki se poskusi v organizaciji velike (poudarek na veliki) tekme v kateremkoli športu, ne trdi, kako organizatorji bogatijo z oderuškimi štartninami na račun ubogih rekreativcev...
Je drago, seveda.Predrago. A zelo drago je danes izpeljati tudi tekmo po vseh predpisih in z (vsaj za naše razmere) visokimi standardi varnosti in servisiranja tekmovalcev. Poudarjam, da ni to specifika tekaških rekreativnih prireditev...
Motivi organizatorja, da se sploh loti zvedbe neke ekme so različni in zelo raznoliki,a prepričan sem, da denar ni eden izmed njih.Ne poznam primera, da bi po opravljeni bilanci katerekoi rekreativne tekme, kjerkoli ostalo kaj prida denarja, prej obratno. In vsi tisti sponzorji, kateih transparenti so razobešeni ob tekmovališčih, ponavadi samo pomagajo zmanjšati izgubo...
In zakaj sem prej poudaril velkost tekme? Majhne, "vaške" dirke, ki jih neka KS ali ali lokalni športni klub organizira v svoji vasi, so čisto druga stvar. Pa ne mislim zdaj tega utemeljevati ali analizirati...

Udeležba brez plačila štartnine pa ni nič drugega kot goljufija, barabija in primitiven balkanizem. In kakšen "športni "duh gojijo ljudje, ki jim višek dneva ne prinese tek, ampak občutek, da so nekoga neimenovanega "nategnili" ??
Uporabniški avatar
 bigfrik
#62132
Ja,ja vsi imate prav :wink: ,ampak se enkrat cisto drugo,sem ze vprasal,pa je bilo spretno prezrto(brez odgovora),slucajno ali pa tudi ne.Je bilo lani nekako obljubljeno,da bi bil na racun velike gnece na startu,start krajse in daljse proge z rahlim casovnim zamikom.Ampak najbrz je tudi to prekomplicirano???No ja nekaterim pa tudi ni! :shock: Sej jest bom vseeno tekel,bi bilo pa lepo....,ampak to je najbrz iz enega drugega filma! :wink:
 stojan
#62137
Se povsem strinjam z Bosinom oziroma njegovim koncem, čeprav nisem bil nikoli med organizatorji. Toda povem lahko, da sem se lani udeležil prvega večjega kolesarskega maratona v sezoni in bil tudi prvič med svojim res dolgoletnim rekreacijskim sodelovanjem zlasti na kolesarskih maratonih (kjer je še več organizacijskih zahtev) povsem navaden padalec, ker sem se bal, da sploh ne bom prišel do cilja. A povem tudi, da me je bilo vse tiste kilometre precej sram tega zastonjkarstva, čeprav nihče ni vedel, da sem kljub temu pojedel tudi kar dva zastonjkarska krofa, pa je morda zato kdo ostal brez plačanega. Seveda pa je mogoče prihraniti tudi za kosilo, če tako vzamemo stvari.
Uporabniški avatar
 bigfrik
#62315
No ja,bom se enkrat repliciral,tokrat samega sebe,ker se pac organizatorju ne zdi vredn,al pa nima kej odgovort,pa ne da zdej pljuvam po vsemu,jest bom se vedno tekel(pa zelo zbiral teke po novem,vsi pac niso...),oni pa ne bodo vec vsi organizatorji!Ce sem se komu zameru s tem,..... :--
Uporabniški avatar
 kustus
#62316
LP

No o višini bi se dalo razpravljati a vseeno bom plačal štartnino in odtekel tek kot se zagre.
Ne razumem če je predrago pa ostanite doma in tecite po domačem terenu pa bo še bolj poceni saj niti za gorivo ne rabiš nič zapraviti. Če bomo vsi tako razmišljali potem nebo več nobenega organiziranega teka več potrebno izpeljati.

SE VIDIMO V SEŽANI.
Uporabniški avatar
 bigfrik
#62323
Hmmmm,zanimivo,danes sem "mal"bolj zloben kot obicajno,ampak a ko gres v trgovino po kruh tudi reces pa ostan doma in ga ne kupit ce ti je predrag,ali pa ce ti je ljubse glede mleka,si pac kupis kravo!Ej koji mi je k.... danes? :roll: :twisted: :ignore:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA