splošno, vabila, poročila, ...

Moderator: bubi

#182278
Dob'r dan
opisal bom kar konkretno nalogo:

Želim narediti dokaj natančen zemljevid/opis/tiskan kažipot (nekako božjo pot ali transverzalo)

Od zadnjega naslova bivališča do groba in mesta umora do nasl. zadnjega stalnega prebivališča do groba oz mesta umora
civilistov v letih 1941 / 1942.

Ta mesta so:
- pokopališča
- sredi gozda
- hišne št
na cesti
sredi travnika

Kako naj bi se tega lotil?

dob'r dan
#213164
Če vsako od teh poti prehodiš, z GPS uro.

Če ne, obstaja program, podobno kot za avtomobile, ki pa uporablja tudi pešpoti in je na netu. Narejene je ravno za pešpoti. Žal se ne spomnim naslova. Naj kdo drug pomaga.
#213165
Biz napisal/-a:
Če ne, obstaja program, podobno kot za avtomobile, ki pa uporablja tudi pešpoti in je na netu. Narejene je ravno za pešpoti. Žal se ne spomnim naslova. Naj kdo drug pomaga.



To bi pa tudi mene ZELO zanimalo. Se priporočam tudi jaz za naslov te strani.
#213198
jozekuch napisal/-a: Želim narediti dokaj natančen zemljevid/opis/tiskan kažipot (nekako božjo pot ali transverzalo)...

Ta mesta so:
- pokopališča
- sredi gozda
- hišne št
na cesti
sredi travnika

Kako naj bi se tega lotil?


Najbolj natančno bo, če z GPS sistemom poiščeš koordinate in trasiraš pot.
Jaz običajno izrišem pot kar na e-Atlasu Slovenije. Se da precej natančno naredit.
#213213
Gre za spominsko-izobraževalno (opomin) pešpot med (kraškimi) jamami, kamor so partizani na začetku druge svetovne vojne metali nedolžne pomorjene in celo žive rojake-civiliste.

Meni zmanjkuje časa, če ima kdo voljo - prosim za sodelovanje.
#213267
jozekuch napisal/-a: so partizani na začetku druge svetovne vojne metali nedolžne pomorjene in celo žive rojake-civiliste.

Ko to berem, meni tudi zmanjkuje časa. Ja, bi bilo potrebno kakšno izobraževanje. Če prav razumem, je še dobro, da so na začetku druge svetovne vojne prišli Nemci in Italijani, da so partizanom preprečili metanje nedolžnih pomorjenih in celo živih rojakov-civilistov v kraške jame.
Grem rajši laufat. Trasiranje političnih poti me pravzaprav ne zanima.
#213272
ZdravkoC napisal/-a:
jozekuch napisal/-a: so partizani na začetku druge svetovne vojne metali nedolžne pomorjene in celo žive rojake-civiliste.

Ko to berem, meni tudi zmanjkuje časa. Ja, bi bilo potrebno kakšno izobraževanje. Če prav razumem, je še dobro, da so na začetku druge svetovne vojne prišli Nemci in Italijani, da so partizanom preprečili metanje nedolžnih pomorjenih in celo živih rojakov-civilistov v kraške jame.
Grem rajši laufat. Trasiranje političnih poti me pravzaprav ne zanima.


Zdravko, :clap: :clap:

LP, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA