polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

 Nejc1986
#365855
No, jaz pa šel letos 43x tect... skupaj cca 300km.

Opazno manj kot lani...

Sem pa bil toliko bolj priden pri moji najvecji strasti (kar se tice sporta seveda); kolesu, kjer se je v 209ih voznjah nabralo skoraj 14500km...

Bo pa jutri zjutraj zelo verjetno padel tek na Rožnik..

Vsem zelim vse naj v letu2020 in predvsem uzivajte v sportu, ne glede na kilometre in merljive dosezke.
Uporabniški avatar
 majcka
#365859
Na Stravi imam peš zabeleženo 669,1 km in 30.033 v.m. Se mi je zdel, da sem nekaj pa vseeno nardila, pol se mi je pa posvetil, da eni (Tor-ovci) nardijo tolk skor od enga šusa, me je pa mal minil, da bi se hvalila. :--( :--(
 lecko
#365861
bravo zztopka , pa tudi Nejc in majcka! :laola , impresivne številke.

Ob takih tisočinah km mojih absolutnih km raje sploh ne bom omenjal, ampak statistika se vedno da ponucat tako da boljš zgleda :lol: Se pravi trening km je bilo letos 30% več kot lani, višinskih (k)m 100% več kot lani, osebna rekorda na 10km in 21km izboljšana za cca 5%, pa nekaj lepih uvrstitev in stopničk na nordijskih tekmah pri sosedih.

Da boste vsi čimbolj zadovoljni z inventuro tudi v novem letu
Uporabniški avatar
 slorunner
#365864
Čudovito leto je bilo. Se spomnim lani na ta dan, kako sem bil ponosen na 2018. No, letos je šlo ene 3 stopnje višje. Hvaležen vsak dan, da se lahko še premikam, 2 leti nazaj ta čas sem bil 4 mesece zapored na miru zaradi bolečine, sploh nisem vedel, če bom še kdaj tekel.

Vrhunci:
januar: rekord na 10 km malo pod 40 min;
februar: prvič 75 km na ultri (8 ur Bleda ponoči), vmes rekord na 50 km malo pod 4 urami, 10 min;
marec: rekord na polmaratonu malo pod 1 uro, 30 min;
april: rekord na maratonu 3 ure, 10 min;
maj: super zadovoljen s prvim ultra trailom v Vipavi;
junij: 10 vzponov na Gospodično (Gorjanci) v 1 dnevu (4200 višincev);
julij: dnevni rekord v višincih (5400), prvič na teku na Grintovec;
avgust: pretečena SPP (13 dni, 8 ur, 49 min);
september, oktober: po SPP je padla motivacija, ni blo nič posebnega;
november: prvič na Sladkem Vrhu, samo sem mel slab dan, nič rekordov;
december: 75 km rekord na Mrzli reki pod 6 ur, 52 min (21 minut boljše od februarja).

Super leto je bilo, se pa že delajo novi cilji za naprej.
 vinkop
#365865
res lepe stevilke vseh....kapo dol... :laola jaz sem naredil priblizno 1500km vsteto s treningi in tekmami kar je resnicno zelo majhna vrednost za eno leto.....moja krstna tekma je bila premisljeno izbrana in to je bil tek na Grintovec, ki pa je bil zaradi slabega vremena na koncu cilj premaknjen nizje na Kokrsko sedlo....bil sem zelo zivcen, napet zaradi vsega tega...sprva se nisem hotel startati, ker je se slabe pol ure pred startom mocno dezevalo....nato se je dez prehodno le unesel in koncno prvic stojim pred startom, obdan z samimi vrhunskimi tekaci in tekacicami....rezultat na koncu je bil za pozabo, ampak izkusnja je bila pa zelo lepa in poucna za naprej....od takrat naprej sem bil potem se na vec kot desetih tekmah, od tega pol gorskih pol nizinskih tekem....celo prvi uradni polmaraton je bil vmes in sicer v Novem mestu.....udelezen sem bil tudi na parih tekmah KZTL in to bi bilo to za letos.....jutri bo dan pocitka, ker sem se danes na polno obremenil na trening teku na Sv. Peter....sicer pa imam 5.1.2020 ze ubrano prvo tekmo v novem letu na Novoletni SLOTRAIL v Uncu seveda na krajsi 10km razdalji.... :TF)
Nazadnje spremenil vinkop, dne 31 Dec 2019, 16:22, skupaj popravljeno 1 krat.
 Topwanted
#365866
Čestitam vsem za tako lepe dosežke v letu 2019, v letu 2020 pa privoščim usem čimveč novih ali izboljšanih uspehov ter seveda srečno ter zdravo in uspešno leto 2020.

Dodajam pa še svojo statistiko. V letu 2019 je zneslo nekaj več kot 2250km ter 82000 višinskih metrov (navzgor), opravili z prvim maratonom (istrski 15. 4. 2019) ter z prvim uradnim trail tekom (Kranjska gora trail 60km 21. 9. 2019). sem kar zadovoljen sam s seboj =).
 KadilecSamo
#365867
Pri meni so bolj mešani občutki. Po številu pretečenih km in višincih je bilo moje leto rekordno. 2401km in 101 185m vm v 152 aktivnostih (lani 127). Glede na to, da se smatram za "ultraša" precej malo, sploh, če se primerjam s konkurenco :--

V najboljši formi sem bil prehitro --- spomladi, v maju sem bil prijavljen na 100km Vipave, kjer pa sem pogorel na celi črti in nisem končal tekme. Sledilo je pomanjkanje motivacije in čudna poškodba stegna, ki me je začela spremljati avgusta, vlekla pa se je vse do konca oktobra... Slabo pripravljen sem se v novembru prijavil še na lokalno tekmo Rašica Traila, kjer sem se komaj privlekel do konca 2 kroga, tako da sem raje odvil na ričet v cilj. :drink

Za kaj več bo potrebno bolj pogosto obuti superge in se odpraviti na tek. Manjka mi tudi "ravninska" baza, saj se raje preganjam po hribih... Upam, da bom čez zimo kaj večkrat zavil tudi na cesto in makadam.

Čestitke tudi vsem ostalim za vse dosežke in pretečene kilometre. Dovolj je že, da se odpravimo iz hiše na svež zrak.

Lep novoletni pozdrav in vse dobro v 2020

:laola
Uporabniški avatar
 bRunossi
#365873
No, izpolnil sem plan, ki sem si ga zadal 31.12.2018 :clap: , prilagam pdf datoteko, kjer so vse informacije.
Srečno, zdravo in uspešno 2020, čim več uspešno pretečenih/prehojenih km pa čim manj poškodb želim.
Bruno
Priponke
(53.31 KiB) Prenešeno 231 krat
 Polk. Klotz
#365875
Želi fino leto za menoj. Kar se športa tiče po letih in letih znova odkril jogo, potem čisto na novo tai chi, vse skupaj krasno kombiniram s tekom predvsem v klanec ter hojo. Posledično logično manj pretečenih km. Ampak super. Lepo in zdravo leto vsem, naj bo polno prave volje.
Uporabniški avatar
 pajo
#365876
Nimam kaj pametnega zapisati niti pohvaliti kot ostali. Letom primerna kilometrina . 1300km se je točno nabralo. Pač vse kar je več od kavča je pa prav tako v redu mar ne?
 spela*
#365880
Tek: 1157 km, izmerjeno analogno, brez pamete ure, a s pametnimi možgani. :)
Kolo: 1070 km, izmerjenih z uro (a seštetih z možgani), plus še nekaj 100 po vsakodnevnih opravkih, z drugim kolesom.
Odplavanih kakih 250-300 km (ocena)
Prvi triatlon razdalje polovičnega ironmana.
Približno 1000 skodelic kave (ni izmerjeno, gre le za približno oceno). :wink:
Nekaj bivših prijeteljev. ;)

Srečno!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA