polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

 Uheeec
#309641
No ja, glede na širjenje teka po Sloveniji in da je čedalje več tekačev, ki se usmerjajo proti dolgim razdaljam (vsaj polovička oz. cel maraton + še vsi individualni gorski in ostali tekaški podvigi, ter popularne super-ultra razdalje), se mi vseeno zdi, da 10-ka pa nebi več spadala med "kratke razdalje" in je malce podcenjena kot razdalja

Res, da jo skorajda že vsak preteče...ampak, tako kratko pa spet ni :lol: :lol: sploh če te ujame slab dan in se mučiš :P

nekdo jo teče 35, drugi 40, tretji 50...nekdo tudi 60 ali več minut...če pa premaguješ svoj najboljši čas, se pa tudi vsaka sekunda vleče in tudi meter :D
-za našo rekreativno kulturo, je po mojem kratka proga tam do 3 km, max 5 =)
 Uheeec
#309651
vencelj napisal/-a:Oj, Matej, si prebral taetov uvod na prvi strani, ko je odprl temo :?:


uff...ravnokar =) pogoji so bili napisani, le jaz jih nisem prebral :D
-se globoko opravičujem, sem le podal svoje mnenje o tej kratki razdalji :lol: :lol:
 sitrader
#309655
Uheeec napisal/-a:-za našo rekreativno kulturo, je po mojem kratka proga tam do 3 km, max 5 =)



Hehe :)

Saj tudi v profesionalnih vodah je vse kar je 5 km in več dolga proga :)

Pri profičih je po moje razdelitev takšna, ker je to povezano s tem kakšen tip tekača moraš biti in kolikšen je delež anaerobnega metabolizma je pri določenem teku. Ker pri tekih nad 8 minut začne postajati delež anaerobnega metabolizma vse manj pomemben, je po moje tu ta ključna prelomna točka. Zato recimo pri profičih 3000m šteje še za srednjo progo (teče se na VO2max tempu pod 8 minutami), 5000m pa že za dolgo.


Seveda je takšnih lestvic kolikor hočeš, ravno tako razlag. Tako je na tekaškem forumu 10k razdalja določena za kratko :) Vzeta je pač druga referenčna točka (polmaraton), ki šteje za dolgo. S tem ni nič narobe :)


Oprostite, če sem "nasmetil" temo.

Prijeten poletni dan :D
Uporabniški avatar
 StaraKost
#315017
Da tudi jaz pridem na lestvico :D .

10 km 42':32'' 4.EKO maraton 15.9.2013
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA