Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Uporabniški avatar
 zz topka
#154180
Jaz bi pa vprašala, oziroma razložila naslednjo zagato.

Na šolskem teku dečkov letnik 1994-1995 je zmagal naš tekač iz društva, sicer pa devetošolec Urban Čehovin.
Nakar je nekdo, ki mu je izgleda trn v peti, šel do Timingovcev in rekel, da Urban ni letnik 1994, ampak 1993.
In res je. On je rojen 30.12.1993.
A ima od Atletske zveze Slovenije potrdilo, da lahko nastopa za letnik 1994. Ker je pač še vedno v osnovni šoli. In ker šolsko mladino lahko prijavi SAMO OSNOVNA ŠOLA, ga je ravnateljica pač prijavila na tek kot deveto šolca ( kar tudi je).
Nobena srednja šola ga namreč ne more prijaviti na srednješolski tek, če še ne obiskuje srednje šole.

Pa ga je Timingovec prav nesramno napadel, da je lažnjivec in prevarant in v par sekundah je bil revež diskvalificiran. Vsa objokan, revež, ni vedel, kaj bi še rekel in se odstranil iz prizorišča.
Ko so se hoteli uradno pritožiti, niso njegovi spremljevalci sploh imeli nobene možnosti.
Kaj lahko in kako lahko ukrepamo, da Urban dobi nazaj svojo več kot zasluženo zlato medaljo?
Če kdo ve....
Hvala za vsak nasvet...
Nazadnje spremenil zz topka, dne 28 Okt 2008, 07:24, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
 ero
#154185
zz topka, mislim, da je najboljša uradna pot - dopis ravnateljice šole na OO maratona s prilogo AZS, ki jo omenjaš. najbolje, da to naredijo takoj jutri.

zanima me nekaj drugega - je bila pritožba, ki ji je sledila diskvalifikacija, uradno podana? s kavcijo in vsem tem...

vsekakor poročaj o razpletu. držimo pesti, da se bo za vašega fanta dobro izteklo.
Uporabniški avatar
 zz topka
#154187
Nič ni bilo, sploh jim niso pustili do besede. čeprav jim je kazal potrdilo, so jih prav nesramno " potlačili" in naredili iz njih žive nule. Kaj so hoteli? Ker niso vešči teh "protokolov" okoli diskvalifikacij, so se vsi skupaj umaknili.
V glavnem, vsi so rekli, da so jim dali vedeti, da tam nimajo kaj iskati in naj kar grejo v svoje kraje, odkoder so prišli...
Me prav zanima, če bi tudi prišlo do diskvalifikacije, če bi zmagal kak perspektiven Ljubljanačan na isti način.....
Sama sem tudi bila v Ljubljani, a sem prav takrat spremljala obe hčeri na teku... Tako, da ko sem prišla do njih, je bilo že vsega konec...
Uporabniški avatar
 zz topka
#154192
Aha, zdaj sem šele razumela tvoje vprašanje...
Tisti, ki se je pritožil, je samo rekel, da Urban ni letnik 1994, ampak 1993. Vsaj tako je meni Urban rekel, ker je videl fanta, tekača, ki je šel tja..
In ne vem, saj ste najbrž slišali, če ste tam bili že v soboto : Urban je dal intervju kot zmagovalec in ko bi moral iti na podelitev, to je bilo par minutk, so kar klicali tistega, ki je bil četrti, da je postal tretji... V par minutah je bilo vsega konec...
Uporabniški avatar
 Vreme
#154207
SE kaj dosti ne spoznam na te zadeve, a vse kar lahko rečem na to je katastrofa!!!! Razumel bi če bi ga diskvalificirali in bi bil študent, očitno pa je jim bil trn v peti, ker je po domače povedano mlajši nabrisal starejše.

Tudi če ne bo sprejeta pritožba, ker kolikor razumem ni bila podana po pravilih IAAF je moralni zmagovalec in slej ko prej bo to pokazal tudi na stezi. Upajmo samo, da to ni preveč vplivalo na njegovo psiho!!
Uporabniški avatar
 zz topka
#154215
Vreme napisal/-a:SE kaj dosti ne spoznam na te zadeve, a vse kar lahko rečem na to je katastrofa!!!! Razumel bi če bi ga diskvalificirali in bi bil študent, očitno pa je jim bil trn v peti, ker je po domače povedano mlajši nabrisal starejše.

Tudi če ne bo sprejeta pritožba, ker kolikor razumem ni bila podana po pravilih IAAF je moralni zmagovalec in slej ko prej bo to pokazal tudi na stezi. Upajmo samo, da to ni preveč vplivalo na njegovo psiho!!


Vreme, nisi prav razumel. ON bi v bistvu res že moral biti v srednji šoli, ker je letnik 1993. A je še vedno v osnovni. Ker je šel kasneje v osnovno šolo. Pa je v bistvu našišal vse malo mlajše ( tiste dva dni). Ker čez dva dni so se lahko že rodili njegovi sotekači.

Meni je v bistvu to najvažnejše, da on ni mogel teči kot srednješolec, če ga v srednji šoli še ni. Katera srednja šola pa naj ga prijavi in gre preko vseh pravil???
Če je tako prav, kot mislijo, torej on sploh letos ne bi mogel nikjer nastopati. Za OŠ ne, ker je prestar, za Srednjo šolo pa tudi ne, ker nanjo še ne hodi...
Torej, tisti, ki ste rojeni konec leta, ste kot izbrisani...
Uporabniški avatar
 Vreme
#154237
Aha razumem, to je še slabše, saj kar izbrisan tudi ne more biti!!!!
Uporabniški avatar
 GTA
#154260
Doma imam isti primer, ki bo aktualen drugo leto. Moj sin je prav tako rojen decembra 98, a hodi v četrti razred. Na promocijskem teku na 1.5 km je bil drugi, z "vrstniki" iz petega razreda, ki so bili v glavnem vsi stari 10 let, kar bo on šele čez 2 meseca. Drugo leto, ko bo v petem, bo torej nastopal s šestimi in sedmimi razredi, kjer bodo fantje od njega že tako lahko starejši skoraj dve leti, predvsem pa ne bodo (po razredih) njegovi sovrstniki. Mislim, da to ni prav, če je šolsko tekmovanje in če je po razredih, bi se morali tega držati, saj so decembra rojeni že tako pri športu vedno hendikepirani.
Ostane še ena, mogoče najbolj poštena rešitev, ki jo poznamo iz Ironman tekmovanj - starost na dan tekme, potem pa naj razrede kar zanemarijo, a mislim, da če je šolsko tekmovanje, naj bo pač šolsko(izjema so ponavljači) in naj tekmujejo po razredih - prijavi jih tako ali tako šola!
Kakorkoli, naj bo točno določeno kako in kaj, je pa na vsak način nepošteno, da redni devetošolec ne more nastopati nikjer.
Upam, da boste težavo čimbolje rešili.
Obveščaj.
Uporabniški avatar
 poljanček
#154276
razlika je v tem ,da na šolskih atletskih tekmovanjih lahko nastopajo starejši če so uradno vpisani na šolo in obiskujejo šolo kot redni učenci
to pa ni šolska tekma
ampak je maraton
kjer veljajo razpisi objavljeni
pred tekmo. na osnovnošolskih tekmah res lahko nastopa za šolo
ampak to ni tekma za katero stoji ministrstvo
organizator
Timing in Občina LJ
Ministrstvo pa ima šolska tekmovanja preko
Uporabniški avatar
 GTA
#154283
poljanček napisal/-a:razlika je v tem ,da na šolskih atletskih tekmovanjih lahko nastopajo starejši če so uradno vpisani na šolo in obiskujejo šolo kot redni učenci
to pa ni šolska tekma


Razpis je tak, vsj oglašujejo ga tako :

ŠOLSKI TEKI:

- tek za učence 6. in 7. razreda OŠ (letnik 96 in 97) ob 14.15 uri
- tek za učenke 6. in 7. razreda OŠ (letnik 96 in 97) ob 14.30 uri
- tek za učence 8. in 9. razreda OŠ (letnik 94 in 95) ob 14.45 uri
- tek za učenke 8. in 9. razreda OŠ (letnik 94 in 95) ob 15.00 uri


-in kam spada Urban?
-in kam spada odnos organizatorjev v cilju, saj so videli podatke o fantu že ob prijavi?
- in kam spadajo tisti, ki so se pritožili?
Uporabniški avatar
 zz topka
#154313
Saj sama ne bi preveč komplicirala, če bi Urban pač samo tekel in bil tam nekje zadaj.
A fant se je (tudi) v ta namen še bolj pripravljal in premagal vseh 284 sotekačev.
Si predstavljate šok fanta, ko mu organizator namesto medalje okoli vratu pokloni diskvalifikacijo, za katero zagotovo ni nič kriv?
Uporabniški avatar
 zz topka
#154339
Pravkar sem se pogovarjala s tajnico na šoli.
Povedala mi je , da
TIMING ŽE IMA TO POTRDILO. ker so ga morali posredovati zaradi nekega tekmovanja v Novi Gorici, kjer bi Urban lahko imel težave.

Mislim, da ne vem, kaj naj mislim.....

No, šola bo seveda ukrepala. Upam, da se bo vse dobro končalo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA