Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

#332566
Bravo, Kairos, za tek in za zapis! :heart

Moje poročilo se s Kairosovim seveda ne more kosati. :clap:
Tudi zato, ker sem polna novih vtisov iz Barcelone, kamor sem odšla takoj v ponedeljek zjutraj (in sem ravno prej dokončala tekst oddaje o prihodnosti Katalonije, ki jo boste lahko jutri ob 14:30 poslušali na 1. programu Radia Slovenija ... malo samoreklame :!: :wink: ).

Meni je bil tek na Ljubljanskem maratonu čisti užitek. Svojega devetega maratona sem se lotila čisto sproščeno. Potem ko sem štiri tedne pred pretekla maraton v Berlinu v času novega osebnega rekorda, se tokrat z rezultatom nisem nič obremenjevala. V Berlinu sem imela veliko večji motiv - toda fizično se nisem počutila dobro, ker me je malo pred maratonom doletela neka viroza. Na Ljubljanskem maratonu sem se fizično odlično počutila, le motiva za dober rezultat mi je nekako primanjkovalo, zato sem rekla, da bom tekla čisto sproščeno, po občutku, brez kakšnega posebnega naprezanja.

In tako je tudi bilo. Šla sem v svojem tempu, tako kot mi je odgovarjalo. Dokaj hitro sem dohitela Zdravka, ki je bil zajček za 4 ure. Nekaj časa sem tekla z njim, a tempo, ki mi je ustrezal, je bil rahlo hitrejši od tega, tako da sem ga zapustila. Oprosti, Zdravko, ponavadi ti meni uideš, tokrat sem pa jaz tebi. :lol:

Preživela sem tudi bližnje srečanje s starimi Rimljani, čeprav me je eden od njih napadel z mečem. :shock:

Predvsem pa sem uživala v teku, v progi in v poslušanju številnih navijačev, ki so se res izkazali. To so res najboljši navijači na svetu! :laola

Uspelo mi je, da na uro skorajda nisem gledala, le proti koncu maratona, ko sem videla, da mi gre dobro. In na koncu sem brez pretirane muje prišla v cilj v času novega osebnega rekorda, več kot dve minuti hitreje kot v Berlinu. :D
Naslednjič se morata še dobro fizično počutje in dobra motivacija združiti, pa bo. :D

Ja, to je to. Obljubim, da je oddaja o Kataloniji bolj zanimiva. :D
#332638
Ljubljanski maraton.
Včasih sem o tem lahko pisal cele epe.. Pa o pripravah, pa o boju na progi, pa o zanimivostih. Tokrat ni »štofa«, a ep bo morda vseeno, ker ne morem iz kože Tokrat bi najraje po wegovsko napisal »V bistvu je bilo kar v redu«. Pravzaprav bi ta stavek še najbolje zajel to, kar se je dogajalo. Ja res je bilo kar v redu. Kdor ni za epe naj preskoči na zadnji odstavek Povzetek, ki opisuje tekaški del preizkušnje
Sploh glede na to, da že od pomladi nisem tekel nobenega dolgega treninga, da sem Golade praviloma delal (kljub dobrohotnemu prigovarjanju Oranžnega-Slona, Jusufu pa sem se izogibal v velikem loku) preko ure. Sploh glede na to, da tehtnica nekako noče kazati želene številke (resnici na ljubo se niti ne trudim preveč okoli tega) in zamujenim priložnostim ob poletnem dopustu, ko je bil trening zaradi domačih del v zvezi z preureditvijo brloga, nekje v četrtem planu. Ja že vrsto let se na LM šlepam. Na minulo delo pred več kot sedmimi leti, na izkušnje. Šlepam se, skoraj uro za svojim PB-jem. Postal sem pravi jogger, tale maratonska razdalja pa je vsako leto daljša. Vsakemu bi svetoval, da naj za božjo voljo ob takšnem pristopu k (ne)treningu nastopi na krajši razdalji. A kaj ko sem od leta 2006 nastopil še na vsakem LM na dolgi razdalji. Šalim se, da zbiram finišerske majice, v resnici pa nočem prekiniti serije, kot da bi to pomenilo nek poraz, kot da je še komu mar tega ali to pretečem ali ne. Posvečanje tekov bližnjim (če bi jaz to delal) se mi zdi eno licemersko opravilo, osebno se mi zdi to eno sebično dejanje (vsaka čast tistim ki to iskreno čutite).
Nekaj znancev na štartu, potem pa brez evforije v stilu »kaj mi je tega treba« začetek. Nova, stara smer mi je zelo všeč. Navijači, bendi, vitezi Rimljani (ja Spela* tudi mene je malo kresnu z mečem po riti), nekaj kilometrov skupaj s Sončko, ki pa je kmalu prehitra saj gre na 21,1ko, prehitevanje mene s strani kolegic in kolegov iz ŠD Riba, ja priznam en box prezgodaj sem se postavil, ker se mi ni dalo pešačit še 50 m., ampak samo zato, ker je Dunajska res široka in pretočna in pretečna po obeh pasovih. Prvi gel mi je malo čudno prijel z rahlimi želodčnimi krči. Ne a bi bil nepreizkušen, le drugačen kot naslednji. Pa stvar hitro mine (od treme že ni bilo). Pravzaprav potem vsakih 5 km preklinjam, da bo treba spet jesti. 2:10 prvi krog je moj bil daleč najpočasnješi tek na polovički, a meni je za čas prav malo mar. Celo Rimljane sem nekaj prehiteval in jim povedal, da ne bi propadli, če bi imeli garmina. A tam je končno ena neformalna zajčica z baloni za 4:30, pa se kar pridružim njeni skupini. Ni mi pa jasno, zakaj je Zajček Inot z časom na balonih 4:15 le 20 m spredaj. Mora biti neka finta z bruto in neto časi in s startom v različnih boxih v igri. Prehitimo Kairosa, kateremu nekaj duhovičim kaj je to z njim, da ga celo jaz prehitevam, gremo kolektivno odtočit, pa veselo naprej. Po ene 12 km pa je postala zajkla počasi a zanesljivo prehitra zame, pa sem bil nenadoma sam kot Jean-Claude Van Damme, kilometrov pa še »k podgan«. Pa sem mal znižal tempo. Da ga nisem preveč, je zaslužen Kairos, ki mi je »dihal za ovratnik«. A sem moral prej otresat. No, malo pretiravam. Dihal je z daljave. Občutek sem imel, da je najpopularnejši na progi, saj so ga poznali skoraj vsi navijači.
Drug krog je super. Res je malo višincev, a ni problema. Malo Golade in trojk in misli, vrnitev vase, malo prenehanja opazovanja okolice in gremo do konca. Cilj. Uspelo je tudi to leto, predvsem pa zopet brez trpljenja.

Povzetek: Vsakih 5 kilometrov sem se hranil, do 35 je šlo v načrtovanem tempu, nato pa mi je tempo (brez kakršnihkoli muk) nekoliko padel. Končni čas 4.35 je bil celo boljši kot lani in prav nič nisem bil »skurjen«
#332655
Ah Razy, tako dolgočasnega zapisa o svojem maratonu že dolgo nisi naredil.
Sem se pa spomnil še ene tolažbe za počasne tekače. Pravzaprav se je nisem spomnil , ampak le spomnil, da so mi jo povedali.
Če misliš, da je tvoj razultat na maratonu slab se spomni tega: "Ta pru (maratonec) je umru"
#332659
raziskovalec napisal/-a:Ah Razy, tako dolgočasnega zapisa o svojem maratonu že dolgo nisi naredil.



Ja, se vidi, da nisi imel družbe tiste Skandinavke kakojiježeime, ki ti je ves čas prinašala (napačne) gele. :lol:
#332661
spela* napisal/-a:
raziskovalec napisal/-a:Ah Razy, tako dolgočasnega zapisa o svojem maratonu že dolgo nisi naredil.



Ja, se vidi, da nisi imel družbe tiste Skandinavke kakojiježeime, ki ti je ves čas prinašala (napačne) gele. :lol:


Jutta je nemka iz flamskega (nizozemsko govorečega) dela Belgije.
viewtopic.php?f=14&t=426&start=1005
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 06 Nov 2014, 15:32, skupaj popravljeno 1 krat.
#332663
raziskovalec napisal/-a:
spela* napisal/-a:
raziskovalec napisal/-a:Ah Razy, tako dolgočasnega zapisa o svojem maratonu že dolgo nisi naredil.



Ja, se vidi, da nisi imel družbe tiste Skandinavke kakojiježeime, ki ti je ves čas prinašala (napačne) gele. :lol:


Jutta je iz flamskega (nizozemsko govorečega) dela Belgije.


Hvala za pojasnilo, sem mislila, da je Švedinja. :D
#332674
Čeprav vsako leto mislim, da to ni mogoče, so navijači naslednje leto še boljši :clap: . Velika hvala vsem, ki ste ob progi in nas spodbujate!

Prvič sem tekla v obratni smeri in mi je precej bolj všeč. Čeprav je po 14. km nekaj klančkov, deluje v to smer proga dosti bolj razgibana in zanimiva. Predvsem pa je fino, da je Grba zdaj na 18. km. Voda na najprijaznejšem Energe štantu je nadvse pasala, rokerja na kitarah pa sta zmagala, definitivno :laola .

Če bi še tekla malo hitreje, bi bilo pa že kičasto :lol: .
#332698
Enkica napisal/-a:Čeprav vsako leto mislim, da to ni mogoče, so navijači naslednje leto še boljši :clap: . Velika hvala vsem, ki ste ob progi in nas spodbujate!
Voda na najprijaznejšem Energe štantu je nadvse pasala, rokerja na kitarah pa sta zmagala, definitivno :laola .

Res, kitarista sta bila zmagovalca tudi zame. Pa vse vode na domačih štantih tudi! Hvala vsem "privatnim" ponudbam! :clap:
#332773
Tudi moja zahvala vsem navijačem in prostovoljcem! Zlati ste, vsako leto boljši in boljši! Veliko nam pomenite, pa tako malokrat vas omenimo!
Še enkrat hvala vsem!
Miro

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA