hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 zz topka
#360579
MARJANZUP napisal/-a:...18 August. predvidoma prične Katja Kregelj Vencelj, Srečno Katja.

Jej, upam, da veš, da se Katja ne piše Kregelj? 8) :shock: :D

No, Katka, srečno in lahkih nog ti želim :laola , Anji pa seveda iskrene čestitke... :clap: :clap: :clap:
Ma, kej teve punce so z našga planeta? :shock: Ker 60 km na dan bi morda szi biciklom jast nardila 8) :oops:
 uros feldin
#360610
Čestitke Anji za odličen čas.

Vsakemu, ki se poda na SPP z namenom, da ga preteče v zamahu, vsa čast.
Ne glede na število KT......

Kolikor se sliši, pa bo v soboto ponovno poskusila Katja. In to z dnevnikom z 69 KT, pa bo imel slorunner spet možnost za moraliziranje in pametovanje...
 uros feldin
#360611
pa še ena replika slorunnerju

Vsakič posebej razlagaš, da bi vsak, ki se odpravi na SPP moral uporabljati obstoječo varianto SPP.
PZS je že 6 x konkretno spreminjala traso oziroma KT, 1953 je bila trasa samo do Postojne, 1958 so jo podaljšali do morja ( 80 KT), 1993 so ustvarili najbolj optimalno in edino pošteno varianto ( 69 KT), ki smo jo za svojo vzeli gorski tekači in ultra tekači, 2003 so jo povečali na 71 KT, 2011 že na 75 KT in 2014 spet na 80 KT, s tem, da je bilo povečanje povsem na račun komercializacije in lobiranja določenih PD.
Jasno, da se tekači radi pomerimo na isti progi z istim številom KT, zato, da je možna primerjava. Zato smo tekači vzeli za svojo varianto z 69 KT, tudi natisnili nov dnevnik in tudi spletna stran je v pripravi.

Radovan Skubic ( 2x), ki je utemeljil tek po SPP, Milan Županec, Uroš Feldin, Ruth Podgornik Reš, Klemen Triler ( 2x), Marjan Zupančič ( 2x), Nino Fijačko in Andrej Martinčič, prav vsi smo uporabili varianto z 69 KT, smo torej grešili in delali bližnjice na Tursko goro in delali še druge prekrške na trasi.

Zgolj Anja je torej po tvojem strokovnem mnenju brezmadežna. Tudi prav.

Pa lep pozdrav, Uroš
Uporabniški avatar
 slorunner
#360614
Za začetek lahko povem, da navajaš neresnice. Fijačko (2014) in Martinčič (2015) sta šla čez Okrešelj, ne čez Tursko goro.

Slika

In prav je tako. Turska gora je bila odstranjena leta 2003 in do 2014 so pošli stari dnevniki. Da pa nekdo trdi 15 let kasneje, da SPP poteka čez Tursko goro, je pa naravnost smešno. Če pa je nekdo tekel leta 2009 s starim dnevnikom, je prav, da je upošteval tisti dnevnik. Tako tudi piše v pravilih v samem dnevniku.

uros feldin napisal/-a:1993 so ustvarili najbolj optimalno in edino pošteno varianto ( 69 KT), ki smo jo za svojo vzeli gorski tekači in ultra tekači


Edina poštena varianta? Zakaj pa je tista edina poštena? Ker je najkrajšja? Jah, pol lahko gremo s Triglava direkt na Dolič in čez Hribarice na Prehodavce. Tako preskočimo Razor, Prisojnik in Jalovec pa bo še krajše. Sem mislu, da je izziv v tem, da premagamo vedno večje ovire, ne da iščemo bližnjice.
 uros feldin
#360620
ojla, slorunner

Nino je celo po spletu spraševal in prosil, če ima kdo dnevnik z 69 KT in kot si tudi sam navedel njegov citat, je tudi napisal na blogu, da je bila pot na Ledine povsem nepotrebna. Z enakimi težavami se je ukvarjal Andrej. Nihče od njih pač ni uspel pridobiti ustreznega dnevnika, kar je logično, ker PZS itak pogosto menja traso in KT ter s tem posledično stalno tiska nove verzije dnevnikov.
Dejstvo je, da so vsi tekači obiskali vse KT in da jih bodo tudi v bodoče, ti pa stalno trobiš o neki bližnjici s Triglava na Prehodavce . Če pa vsi uporabljamo verzijo iz leta 1993 in če se želimo primerjati na enaki trasi (kar je menda logično) je to naš problem. In ne poznam nikogar od teh, ki bi imel namen goljufati. Ker goljufaš itak samo sebe.
Sicer pa lahko pomagaš na PZS kot kontrolor, ki potrjuje dnevnike ali pa začni voditi evidenco vseh tistih, ki so koristili obstoječo varianto in obstoječi dnevnik v tistem trenutku. Imaš pač vso pravico, da razmišljaš drugače. Jaz se s tabo ne bom več zapenjal. Mi bomo delali po naše, ti pa daj po svoje.

Na koncu pa samo še to. Jaz uporabljam uporabniško ime, ki točno pove kdo sem. Ti pač ne. Poleg tega me zanima, kolikokrat si že napolnil kakršen koli dnevnik po SPP?

Lep tekaški pozdrav, Uroš
 uros feldin
#360622
Zgolj še v razmislek bi navedel tvoj zadnji stavek - sem mislu, da gre za to, da premagujemo vedno večje izzive....?

V dnevniku, ki ga tako vneto zagovarjaš so se v zadnjih letih pojavili sledeči večji izzivi:
primestna vas Zgornje Radvanje
koča na Klopnem vrhu
koča na Travniku
koča na Okrešlju
koča na Ledinah
planinski muzej v Mojstrani
Kugyjev spomenik
informacijsko središče TNP
restavracija pred Škocjanskimi jamami
brkinska vas Artviže
vratarnica rdečega križa na Debelem Rtiču

Namesto tvoje osovražene Turske gore pa je Križ.....

Brez komentarja.
Uporabniški avatar
 slorunner
#360638
Zanimivo. Sem mislu, da samo otroci hodijo v hribe zarad žigov.

Jaz sem pri 20 letih odtisnu zadnji žig. Od takrat hodim, kamor in kakor mi paše.
Uporabniški avatar
 majcka
#360639
slorunner napisal/-a:Zanimivo. Sem mislu, da samo otroci hodijo v hribe zarad žigov.

Jaz sem pri 20 letih odtisnu zadnji žig. Od takrat hodim, kamor in kakor mi paše.


No. Tle si se pa zmotu. Jaz za vsako obhodnico, ki jo grem delat ali vsaj poskušat naredit imam knjižico in prav zvesto žigosam vse KT preko katerih grem. Sicer po kaki definiciji sem še vedno otrok...predvsem po duši in upam, da vedno bom. :-- :--

Kar se pa pravih in nepravih dnevnikov tiče...še uni se niso skregal, ki laufajo po SPP, pa se momo tlele???? :argue:
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA