hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 vencelj
#262324
vencelj napisal/-a:
http://www.mojalbum.com/vencelj1/obhodn ... -17-7-2011
Naslednjič greva drugi del, s Soriške planine na Ratitovec in planine Pečana ter Klom... :juhuhu:

LP, vencelj


Sedaj vidim, da sploh nisem napisal, ko sva z Andrejem šla drugi del obhodnice- poletna izvedba. Sem na blogu, tukaj pa ne...

"Poletna izvedba ali Obhodnica tretjič (18.8.2011)
V nedeljo zjutraj sva se z Andrejem odpeljala do Torke. Vzpon na Ratitovec in 2. del Obhodnice Ratitovec. Kosmati vrh, planini Klom in Pečana, Altemaver, Kremant in Kačji rob. Uspela! Nato pa še tek z Ratitovca v Danje, za smetano...
Obhodnica Ratitovec je tako padla še tretjič letos, manjka mi še jesenska izvedba. Kdaj in kako, v kakšni varianti in s kom, pa bo pokazal čas...
Albumu s prvega dela obhodnice sem dodal osem novih fotk."

No, in sedaj je pred vrati jesen, pa bo spet treba na pot...zaenkrat še ni na vidiku, ko bo, bom pa najavil :lauf:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#263204
vencelj napisal/-a:
No, in sedaj je pred vrati jesen, pa bo spet treba na pot...zaenkrat še ni na vidiku, ko bo, bom pa najavil



Sem obljubil, da bom najavil (oz. povabil k sodelovanju), pa nisem. Predvsem zato, ker niti sam nisem računal, da bom šel na obhodnico. Premaknilo me je krasno vreme, prav greh bi bilo "čukati" nekje v zaprtih prostorih.
V zadnjem času sem se malce odmaknil od ultraških podvigov, tekaško sem se bolj usmeril na polmaratone (krajši, a hitrejši tek v trajanju okrog 1ure 24 min), zato mi je bolj ustrezala delitev trase na etape- krajše in bolj intenzivne odseke. Včeraj in danes sem opravil z dvema etapama (7 kontrolnih točk), 5 KT po hribih okrog Soriške planine me še čaka.
http://vencelj-sportnik.blogspot.com/20 ... ikend.html

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#263498
Danes pokasiral še zadnjih 5 KT od skupno 48-ih na 4 kratni ponovitvi Obhodnice Ratitovec.
Še bom šel, obstajajo enoetapne ali več etapne variante z različnimi izhodišči, lahko dvodnevne z vmesno nočitvijo...če koga vleče, me lahko kontaktira...
Ja, še link na današnje poročilo in 15 jesenskih fotk s trase: http://vencelj-sportnik.blogspot.com/20 ... dnica.html
:roll: Gob danes nise nabiral :|

Uživajte, LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#269937
V letu 2011 sem z Obhodnico Ratitovec opravil 4x, v vsakem letnem času enkrat. Še bom šel, a moram prej dobiti dnevnik obhodnice. Naj bi ga imeli v obeh kočah na Soriški planini (ni ravno zanesljivo, pa običajno sta še zaprti v času, ko bi se nekdo želel podati v hribe), pa tudi v koči na Ratitovcu (cena 5€). Morda v nedeljo vzamem par dnevnikov, za naprej, za vsak slučaj...Več na strani PD Železniki.
Sedaj pa PD Železniki odpira novo obhodnico, zanimiva zadeva v počastitev 110- letnice društva (2017)...Daljša obhodnica, na kateri bo treba obiskati 110 točk, časa bo 10 let (5 let pred in 5 let po obletnici), poimenovali pa so jo Obhodnica 11x10.
http://www.pd-zelezniki.com/ , zavihek Prireditve, Obhodnica 11x10...

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#294120
V kratkem imam namen ponovno "obdelati" Obhodnico Ratitovec v malce podaljšani varianti. Sedaj sem končno sam pri sebi dorekel, kaj naj bi bilo to:
Štart od doma (Železniki) čez Kres mimo Novaka na Pašni vrh, od tam na Kosmati vrh (tu se priključim na Obhodnico), na planino Klom, naprej na planino Pečana, potem po razgibani makadamski cesti proti Soriški planini in naprej na Baško sedlo (GM40), potem po stezi levo na Šavnik, Možica, Slatnik, Lajnar in Dravh (vseh pet ima žig obhodnice), spust čez smučišča Soriška planina do parkirišča, od tam na Dajnarsko planino, Kačji rob, Kremant in Altemaver do Gladkega vrha (Ratitovec). To bo tudi zadnja, 12. točka obhodnice, nato spust na Prtovč ter po eni od slabo poznanih in redko koriščenih poti (steza) na izhodišče. Po oceni dobrih 40 km...
Dnevnika obhodnice še nimam, morda si ga še pravočasno priskrbim, če ne, pač ne bom štemljal...bo manj "dela". Problem je v tem, da imajo dnevnike na Ratitovcu, ki bo v tej varianti zadnja točka. Imajo jih (če jih ne zmanjka) tudi na Soriški planini, torej "nekje vmes". Če jih hočem dobiti pravočasno, bi moral v turistično pisarno, ki pa ima delovni čas precej krajši od mojega... :mrgreen: Sploh pa žigi niso bistveni, pa še blazinico bi moral vlačiti s sabo. Pričakovane okrepčevalnice na Soriški planini in Ratitovcu (sobota in nedelja).
Izhodiščna točka na 450 m, najvišje točke okrog 1600 (Kosmati in Gladki vrh, Altemaver, Kremant ter pet vrhov okrog Soriške)...
:juhuhu: :lauf:

Zanima še koga :?:
#294156
vencelj napisal/-a:Zanima še koga :?:

Mikavno!! 8)

Ta vikend je sicer na sporedu tudi podaljšana Knapovska. Ampak:
- glede na moje trenutno stanje bi bilo verjetno bolj pametno izbrat kakšno krajšo turo (recimo to),
- na Knapovski sem se potepal že lani, obhodnice pa še nisem oddelal.

Če bo pa v soboto bo pa zame še en razlog več da pridem...

Se bom dokončno odločil ko bo znanih več podrobnosti! :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#294174
Podrobnosti:
za soboto, 23. novembra, zaenkrat kaže na povsem sprejemljivo vreme, zato kanim zjutraj kreniti na pot. Od doma bom naredil krajši ovinek do pošte Železniki, pogledat, če gre kdo z mano, od tam pa ob 7. uri proti Kosmatemu vrhu.
:juhuhu: :lauf:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 muc
#294199
Zanimiva izgleda tale dogodivščina ampak na žalost ne gre...noge so se odločile,
da rabijo mal tekaške pavze...se pa priporočam za naslednjič :wink:
Srečno in veliko uživancije vsem v soboto!!! :D
Uporabniški avatar
 Alenovski
#294212
Hej hej!

V soboto meni tudi ne bo zneslo, se grva malo potepat po naši kokoški :)
Kdaj drugič pa z veseljem, lepo se imej/te :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#294242
Tule odgovarjam tudi na vprašanja, ki sem jih dobil preko ZS:
:arrow: Sama obhodnica je uradno dolga 25 km, zajema pa 5 vrhov okrog Soriške planine ter greben s Soriške planine proti Ratitovcu (Kremant, Altemaver), poleg tega pa še planini Pečana in Klom ter Kosmati vrh. Enkrat sem z njo opravil v štirih urah...
V sobotni verziji je pot iz Železnikov na Kosmati vrh dodatna (cca 6 km vzpona iz 450 m na dobrih 1600), dodal sem makadam s planine Pečana na Baško sedlo (zato, da ne grem(o) v obe smeri po isti poti, pa še lepa je)...in tako je po grobih meritvah skupna dolžina dobrih 40 km.
Višinci: začetnih 1200 m vzpona, nato trasa stalno niha na višinah med 1200 in dobrih 1600, nazadnje spust v dolino na 450m...in res ne morem navesti podatka, koliko je skupno višincev.
Tempo se prilagaja počasnejšemu...ni tekma in nenazadnje: zaradi obilice dela premalo tečem in nisem prav zelo nabrušen, obenem pa non-stop utrujen...ampak migat je treba, zato grem, takih poti in kilometrov se mi manjka. Zato nihče ne sme misliti, da bi me (s počasnejšim tekom/hojo) oviral. Nasprotno, celo rabim koga, ki bi poskrbel za normalen tempo. Jaz sam se itak preveč zaženem...dokler gre.
Časovnica...hmm...tudi težko rečem. Vse dele sem že velikokrat prehodil/pretekel, a je treba vedeti, da smo na dolgi turi počasnejši, zato preprosto seštevanje ne pride v poštev...dam oceno 7-8 ur, potem bom pa videl...


LP, vencelj
Uporabniški avatar
 Scooby
#294246
Vencelj, hvala za vse odgovore in pojasnila. :D

Kako je pa s parkiranjem? Se pri posti lahko pusti avto za toliko casa?
Uporabniški avatar
 vencelj
#294248
Scooby napisal/-a:

Kako je pa s parkiranjem? Se pri posti lahko pusti avto za toliko casa?


Ko z glavne ceste zaviješ proti Dražgošam, takoj nato zaviješ na parkirišče na desni strani (nasproti pošte) in na tem lahko pustiš avto cel dan.

LP
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA