hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#322950
Štore - Štore:V sredo, 19.03.2014 kratka večerna sekvenca iz Štor, preko Opoke, Kompol/Sv. Lovrenc na 511 metrov visoki Turn/Sv. Janez Krstnik s kolegom Vinkom. Zanimiva pot, kratka učna miniAtura v svet Celjskega hribovja. Na voljo so bile tri ure in ta odsek je kljub kratki razdalji dober prerez poti nad Voglajno. Z nočno orientacijo ni bilo težav, v tretje sem hodil to pot in mi je že nekako sedla v glavo in v noge. Ob povratku še nekoliko v desno proti razpotju Dobošek oziroma Vrunčevemu domu…in po hitrem sestopu še en mini krog okoli Štor, pravzaprav železarne in ogled v živo logističnih procesov - razklad starega železa iz nadvoza. Poti suhe, temperatura prijetna in lepo izkoriščen čas treh večernih ur.
Trasa GPS:http://connect.garmin.com/activity/464107976Lp
#323460
No ker je Celjsko se morda lahko tukaj pricofuknem.


Štartal zjutraj ob 5h45 iz Sp. Poljčan do Zg. Poljčan.
Tukaj sva krenila dva ob 6h v smeri Planinskega doma pof Bočem. Jaz sem se odklopil že pri velikonočnici. Ujel par, ki se je ukvarjal s fotografiranjem velikonočnice v sončnem vzhodu.

Malo postal potem pa nadaljeval po poti nad kamnolom v smeri Lovnika in potem Ljubične gore.
Skočil najprej na cerkvico Sv. ...Ljubična gora? Pozabil. Se opravičujem.

Potem pa nadaljeval po Loško-Zbelovski planinski poti lepo zložno. Najprej majhen tunelček pod železniško progo MB-CE. Potem pa valovita asfaltirana pot primerna za tekaški tempo ( gor, dol ).

Na koncu tega dela trase Loško-Zbelovska planinska pot zavije v dolino proti cesti pod viadukti med tuneli avtoceste ( mislim, da je drugi Pletovarje ).

Tukaj sem zapustil Loško-PLaninsko pot in nadaljeval v gozd. Ležalo je dokaj veliko vejevja. Na koncu sem zavil na levo v hrib tako, da sem šel čez drugi tunel na vrhu grebena in pogledoval avtocesto kako je ponikala pod grebenom po katerem sem tekel.

Tokrat sem ohranil višino in ostal na grebenu. Torej nisem se spustil v dolino na cesto za Špitalič in naprej v Žičko kartuzijo ampak nadaljeval po vrhu.
Na žalost me je začelo ovirat podrto drevje ( debla in vejevje ). Nekaj časa sem vztrajal potem pa se kar spustil v dolino na cesto. Mislim, da je bilo kilometer pred Špitaličem.

Potem pa nadaljeval lepo po cesti do Žičke kartuzije.
Tam so imeli pri mladiki ( ki je iz urezana iz Stare trte na MB Lentu ) Konjičani oceno vinskega letnika. Veliko ljudi, dokaj svečano ter pleh muzika. Nekaj pojest za na žlico se na žalost ni dobilo ker so v gostilni imeli natančno umerjeno za to proslavo.

Tako sem po pivu kar nadaljeval na Konjiško goro.
Pred Tremi kamni srečal čebelarja, ki mi je razlagal, da je 14 dni nazaj srečal ruševca. Še več da mu je prišel čisto blizu in jedel. Pravi, da mu lovci niso verjeli. Menda pa so potem oni videli kuro tako, da nekaj resnice so mu menda le prisodili.

Malo debatirala o čebelah in pokazal kako so njegove čebele zdrave, kvalitetne, Po rumenih nogah ( torej polne v opraševanju ) jih je ocenil kot zelo odlične in tudi odlična paša tukaj zgoraj.

Od Treh kmanov nadaljeval na Kamno goro ( zaselek nekaj hiš ) in od tam potem po poti XIV. divizije proti vrhu. Od ravnice navzgor s smernimi tablami za Žiče( Vojnik ), Stolpnik, Sl. Konjice je bilo za opaziti velike površine z izraslim čemažom. Na vrh poskusil "potegniti" tempo ampak ni šlo preveč dobro. Zgoraj malo podremal in potem se spustil nazaj na prejšno točko in v smeri Kamne gore. Na cesti v Kamani gori sem namesto na levo ( od koder prišel iz Žič ) zavil proti desni in sicer v smeri cerkve Sv. Tomaža in Vojnika.

Ko sem prišel na odprt, slikovit greben s panoramo čez Celjsko kotlino sem se srečal z domačinom z gozdarsko opremo. Ko sem mu povedal kam grem se je smejal. Ker da je daleč. Tabla ocenjuje 3 ure in pol. Torej za tekača cca med 1/2 in 2/3 teh treh in pol ur? Pokazal mi je kje j eVojnik in je res zgledalo zelo daleč.
Ta pot je zelo lepa, zanimiva, valovita, nekaj tudi asfalta. Dobil pa vtis, da so zaselki dokaj odmaknjeni. Domačini vključno s tistim gozdarjem so imeli zanimiv akcent: houjša, spustoj se...

Cerkev Sv, Tomaža je krasna. Vpis v knjigo. In potem v Vojnik. Pot tukaj teče po grebenu in celo nekaj opisnih tabel o varovalnosti gozda ( društvo Gump ?).

Končno Vojnik. Na črpalki si vzamem dva PowerRade-a in potem po cesti proti Celju ( Arclin, Škofja vas, in končno tabla Celje ter še potem kakšna dva kilometra do centra Celja ).

To je bilo to.

Lepa pot. Drugič jo bom ponovil s spustom ne v Vojnik ampak Prožinsko vas pri Šentjurju. Tam so tudi neki ribniniki na trasi. Pot je daljša in tudi valovitejša. Morda naslednjič

Tekočino sem do bencinske črpalke v Vojniku (tukaj kupil PowerRade ) nosil s seboj ( 2 in pol litra ).
#323465
:clap: :clap: & :laola Lepo si opravil z zastavljeno potjo. Dobro ta povezava med Loško-zbelovsko planinsko potjo in Drameljsko potjo jo pomanjkljivo označena in hitro se zgreši prava pot v nadaljevanju do Žičke kartuzije. Na koncu Loško-zbelovske planinske poti bi moral nadaljevati po asfaltni povezavi ampak markacij praktično ni, itak ni važno glavno, da je bil uspešno izveden sestop do Žičke kartuzije. V teh koncih, čeprav jih odlično poznam se še sam nekoliko ,,lovim,,.
Glede poti do Sv. Tomaža obstajata iz Sojeka dve varianti, desna čez Brdce, Kladnart, Črešnjevec in Želče je veliko krajša in po tej poti seveda v nasprotni smeri so pred 70 leti inženirski vodi rušili drevesa in onemogočali nemcem frontalni napad na 14. divizijo iz smeri Vojnika in Frankolovega, kjer je sovražnik zbral močne enote.
Druga varianta, daljša pa vodi čez Zgornje, Stare in Spodnje Slemene preko Hrastnika in Bezovice. Po tej poti vendar brez Hrastnika in Bezovice se je v nasprotni smeri, torej iz Dramelj proti Konjiški gori prebijala glavnina 14. divizije.
Iz opisa mi ni natančno jasno po kateri varianti si tekel – preveri karto :!: :?: ...http://www.geopedia.si/#T184_x528441.729_y128566.138_s14_b4 Obe sta pravilni in v spomin na pohod 14. divizije tako glavnine kot posebne trase inženirskih vodov že desetletja tudi planinski poti. Nadaljevanje v Vojnik preko Sv. Tomaža mi je znano, GUMP je seveda učno zanimiv sistem poti neposredno pred Vojnikom.
Glede poti iz Dramelj ob Proseniškem jezeru do Prožinske vasi oziroma Opoke/Štor je označenost poti zelo slaba, pomanjkljiva. Hodil sem to traso enkrat, veliko grešil in potrebna bo ponovitev. Svet je izredno moker, močvirnat in komarji so zraven klopov ,,žgali 200 na uro,,. V drugo oziroma celo v tretje si na takšnih poteh dovolj natančen, da si lahko dobre volje in potem tudi v nočni aktivnosti opraviš korektno.
Torej, Štore – Dramlje bi moral odhoditi enkrat podnevi in potem ne bi bilo večji problem povezati Štor in Poljčan tudi v nočni, medtem ko je Ponikva- Poljčane itak že rutina.
Kolega Vinko, ki se mi pridruži večkrat na poteh, je pred 50 leti, torej daljnega leta 1964 ob 20 obletnici preboja 14. divizije na Štajersko takrat kot mlad študent/bruc hodil te poti v organiziranem pohodu in marsikatero ,,natrosi,, v spominu 50 let nazaj…
Lep pozdrav, varen in klen korak…Lp
#323471
Zdravo Brunny,

Vse kar sem počel sem se ravnal po karti PZS. Edino od prečenja Pletovarij sem improviziral v duhu začetne želje priti po do Žič ali vsaj Špitaliča po vrhu tistih valovitih grebenov, ki sem jih ob prejšnih tekih pod dolinski asfaltni cesti ( dolina potoka Žičnice ) pogledoval na svoji levi. Sicer pa sem se držal ob preklopu na vrh grebena Pletovarje kratkih navodil ljudi. Če poskušam priklicati slike iz spomina, sem na koncu grebena zavije Loško Zbelovska pot ostro desno po asfaltu navdzol, sem jaz nadaljeval kar naprej proti zahodu torej v smeri avtoceste. Prišel na čistino. Tam je bl eden objekt, ki je imel še oznake nekdanje gostilne ( nekdaj svetleča tabla Lavazza ). Videl sem tudi rumene oznake Jakobova pot. Slučajno je k tej hiši pripeljal mlajši možak. In me kar usmeril v hrib in podobno kot ti na koncu asfalta svetoval da se držim levo ( makadamske poti ). Tako sem naredil. Ampak tukaj nisem imel vseh detajlov in preveč vztrajanja na levo me je vodila do dovoznih poti do weekendov na vrhu hriba. Tako sem se potem nekje odločil na desno in prišel na eno čistino morda sedlo z eno hišo in starimi kmetijskimi objektui. Tukaj sem zavil zopet na vrh grebena. Ampak tukaj se je začela zgodba s porušenim drevjem in vejevjem. Markacij tu ni bilo. Me je pa vabilo, da vztrajam dvoje: pod porušenim drevjem je bila kar dokaj solidna vleka in na enem drevesu je bila stara komaj vidna markacija ( taka napihnjena - torej narejena še pred toliko leti, da jo je rast drevesa že razširila :) ). Nekaj časa sem vztrajal v tem vejevju. Ampak na neki točki je zmanjkalo tudi vleke. Ta se je spremenila v kozjo stezo. In potem nisem več vztrajal in se po gozdni strmini in med vejevjem, goščavjem spuščal počasi navzdol in pri tem težil smeri ohranjanja višine. Ampak kljub temu sem na koncu končal na utrjenih gozdnih cestah. Te gozdne ceste so me na eni točki pripeljale do manjšega kamnoloma. Kar prestrašil sem se, kako sem se naenkrat pojavil v kamnolomu. Mi je pa bil zanimiv za fotko. Od tega kamnoloma sem se potem vrnil navzdol ( torej zopet nisem vztrajal na vrhu grebena ) misleč, da me ne bi poti odnesle na drugo stran grebena in bom pod seboj na svoji desni tako izgubil dolino Žičnice.


Pot do Vojnika se je odlično prilegala oznakam na karti. Verjetno zahvaljujoč PD Vojnik, ki vzdržuje to pot. Kjer omenjaš Stare Slemene ...Če se prav spominjam sem se na eni točki moral odločiti ali iti na levo ( oznaka na tabli je bila Spodnje Slemene ) ali pa na desno za Sv. Tomaža in Vojnik. Pozor ( levo, desno upošteajoč Stolpnik je bil za mojim hrbtom ) usmerjenost proti jugu. Po karti sodeč bi me odločitev za levo peljala mimo tistih ribnikov-Gorčica ( predpostavljam, da se na to nanaša tvoja omemba komarjev ) do Cerovca in potem na koncu do ceste Šentjur-Štore pri Prožinski vasi. Posebej sem bil zvedav kako je urejeno ( nadhod? ali pod viaduktom ? ) priti preko avtoceste. Na karti je označena možnost.

Moja želja zjutraj je bila iti do Prožinske vasi. Namreč ob torkih popoldan hodim redno tuker aj v enemu gospodu na teamsko izobraževanje z eno skupino. Takrat tečem iz Šentjurske žel. postaje ven iz mesta do Prožinske vasi ( cca. 6 km ) in potem se vzpnem na vrh ob cesti Šentjur - Štore. In sem si želel doživeti občutek, kako bi bilo če bi prišel sedaj iz Stolpnika na to cesto. Na vlaku sem zjutraj srečal enega študenta, ki je šel v foto-safari ptice v okolico Maribroa. In je bil slučajno iz Ljubečne pri Celju. Pojasnil mi je podobno kot ti v tem članku, da je pot proti Vojniku zanimiva, slikovita ter dobro označena. Tako sem se na tistem križišču ( Kovač Kumšek). Spomnim se skednja ali kozolca in asfaltne poti ter na moji levi precej gibljiv teren s cesto, ki se je vila po teh hribčkih proti Žičam.

Do Sv. Tomaža sem prišel po odlično označeni poti. In sploh nikjer nisem dvomil ali bil v dilemi za katero od dveh ali izbiri katero od več poti. Kar lepo sem prišel in tudi pot je bila krasna. Dalo se je lepo teči. Izmenjal se je ozek asfalt ter gozdne utrjene poti. Morda je to bil celo najlepši del celotne trase. Veliko ljudi domačinov je bilo za srečat, psov. S psmi Hvala Bogu nimam problemov. Tako je vsako srečanje zame podobna popestritev kot srečanje z ljudmi. Tako, da do Sv. Tomaža sem neverjetno užival. Nobenih problemov z orientacijo. Samo prepustil sem se poti. Naj omenim na eni točki gozdu sem se nasmehnil pojavi. Sicer jo imam na fotki. Ampak, ker sem slikal z mobilnim telefonom morda pojav ni dovolj izrazit. Po spuščajočem pobočju naletel kjer v isti smeri poteka električna napeljava do nekaj hiš iz doline sem naletel na električni drog, ki zdaj zdaj, da se poruši. Za silo domačini držijo pri življenju, da so napeljali zajlo nad to potjo po kateri sem se spuščal. To zajlo pardon jeklenico privezali na drugi strani za eno drevo. In nanjo zavezali nekaj opozorilnih rdečih zastavic. Zgleda, da Elektro Celje ima tam nekaj dela za narediti, da ta drog ne pade.

Prijetno nedeljo v Poljčanah in hribih naokoli,
#323504
Celje - Laško: Pohodniška aktivnost nad levim bregom Savinje v Celjskem hribovju, nekaj čez 30 kilometrov in 1300 višinskih metrov. Prvič iz Celja višje v svet preko Suhega potoka do Pečovniške koče, preko Svetine do Olešč. Glavnina aktivnosti je bila ciljno usmerjena nadaljevanju iz Olešč preko Tevč na Vrh nad Laškim. Sledila, nekje poti 14. divizije, ki pa ni označena, zato sledenje cestnim povezavam. Iz Vrha nad Laškim sestop po stari cesti mimo Stopč v Laško in zaključek poti...
Ob poti obiskala zanimiv slap Lahomniški Sopot, ki je bil vreden konkretnega postanka saj navduši s svojo lepoto na potoku Lahomnica...http://www.mojalbum.com/bruny/lahomniski-sopot
Trasa poti GPS:http://connect.garmin.com/activity/470539864. In še prerez celotne trasi poti med Celjem in Laškim...http://www.mojalbum.com/bruny/celje-lasko-30-03-2014
Ja prav prijetno je bilo, morda za odtenek preveč asfalta in makadama ampako tako je...Lp
#323789
Ja, pot bi peljala v nadaljevanju ob ribnikih Goričica in levo od Proseniškega jezera. Do ribnikov je še kar nekaj poti. Pod Spodnjimi Slemenami v naselju Straža na Gori ja prvo rojstna hiša Miloša Zidanška s spominsko tablo po katerem se je v sedemdesetih in osemdesetih letih preteklega stoletja imenovala srednja šola v Mariboru , danes :D mariborska druga gimnazija. V nadaljevanju Svetelka, prijazno naselje nad Dramljami in samo Dramlje s cerkvijo Sv. Marija Magdalena. Potem del proti ribnikom, ob trasi večje zavetišče za živali, predvsem psi in mačke. Neposredno pred prečenjem avtoceste še spomenik partizanska bolnica Zima...http://www.turizem-sentjur.com/Pomniki-NOB/Partizanska-bolnica-Zima.html, neposredno nad avtocestnim počivališčem Zima v smeri Celje. Preko avtoceste :wink: tukaj s pomočjo nadvoza...v nadaljevanju ob ribnikih Goričica in še preko enih hribov zaključno v Opoko/Prožinsko vas oziroma Štore. Lp
#323849
Štore - Ponikva: Pohodniška aktivnost med Štorami in Ponikvo v popoldanskem času. Nekaj časa sledil poti :wink: 14. divizije iz Opoke potem pa nekoliko bolj proti v zahodu do robnih delov Proseniškega jezera in skozi naselje Proseniško. V nadaljevanju priklopil na originalno pot ob ribnikih Goričica in nadaljeval v smeri Dramelj. Partizanska bolnica Zima takoj po prečenju nadvoza nad avtocesto. Pot odlično označena od bolnice :!: :?: dalje v smeri Dramelj, lani je bilo slabo...ob zavetišču za živali me je pozdravil strumen pasji laž in kar :wink: nekaj jih je bilo čakajoč nove lastnike...Do Dramelj po bolj močvirnatem delu, ki pa je zaradi manjka padavin kar suh in tudi mrčesa in raznorazne golazni še ni preveč na delu. Iz centra Dramelj do Sv. Uršule na Vodulah in potem sestop v smeri Ponikve. Na tem delu je v naselju Razbor podvoz pod avtocesto in zraven tudi struga Slatinskega potoka. Še prijeten gozdni del ob ribnikih in konec v naselju Hotunje ob železniški postaji Ponikva.

Fotke:http://www.mojalbum.com/bruny/store-ponikva-06-04-2014

Hiter ravno :wink: nisem bil, kar nekaj fotkal...je pa bilo kar prijetno na poteh tudi nekje med Voglajno v Štorah in Slomščico v Hotunjah. Srečal nikogar aktivnega, je bolj siva lisa ta svet glede pohodništva in tudi teka...lokalnih sprehajalcev s psmi ne morem šteti v aktivno druščino. Zanimiv svet po svoje, višincev ne preveč, po reliefu podobno kakšni šentiljski oziroma svečinski...Dan lep, vreme je viselo in na koncu v cilju nekaj grmenja v daljavi nazaj proti Konjiški gori. Ni ravno nek pohodniški presežek tura ampak nekaj novih spoznanj je bilo...
Trasa:http://connect.garmin.com/activity/474679313Lp
Nazadnje spremenil bruny, dne 07 Apr 2014, 16:42, skupaj popravljeno 1 krat.
#323856
bruny napisal/-a:Štore - Ponikva: Pohodniška aktivnost med Štorami in Ponikvo v popoldanskem času. Nekaj časa sledil poti :wink: 14. divizije iz Opoke potem pa nekoliko bolj proti v zahodu do robnih delov Proseniškega jezera in skozi naselje Proseniško. V nadaljevanju priklopil na originalno pot ob ribnikih Goričica in nadaljeval v smeri Dramelj. Partizanska bolnica Zima takoj po prečenju nadvoza nad avtocesto. Pot odlično označena od bolnice :!: :?: dalje v smeri Dramelj, lani je bilo slabo...ob zavetišču za živali me je pozdravil strumen pasji laž in kar :wink: nekaj jih je bilo čakajoč nove lastnike...Do Dramelj po bolj močvirnatem delu, ki pa je zaradi manjka padavin kar suh in tudi mrčesa in raznorazne golazni še ni preveč na delu. Iz centra Dramelj do Sv. Uršule na Vodulah in potem sestop v smeri Ponikve. Na tem delu je v naselju Razbor podvoz pod avtocesto in zraven tudi struga Slatinskega potoka. Še prijeten gozdni del ob ribnikih in konec v naselju Hotunje ob železniški postaji Ponikva.
Hiter ravno :wink: nisem bil, kar nekaj fotkal...je pa bilo kar prijetno na poteh tudi nekje med Voglajno v Štorah in Slomščico v Hotunjah. Srečal nikogar aktivnega, je bolj siva lisa ta svet glede pohodništva in tudi teka...lokalnih sprehajalcev s psmi ne morem šteti v aktivno druščino. Zanimiv svet po svoje, višincev ne preveč, po reliefu podobno kakšni šentiljski oziroma svečinski...Dan lep, vreme je viselo in na koncu v cilju nekaj grmenja v daljavi nazaj proti Konjiški gori. Ni ravno nek pohodniški presežek tura ampak nekaj novih spoznanj je bilo...
Trasa:http://connect.garmin.com/activity/474679313Lp



Hvala za opise. Bodo tudi meni prrišli prav, ko se bom lotil povezave Poljčane- Konjiška gora - Žiče - Šentjur ( oz. Štore ). Zdravja in vsega ostalega kar potrebujete v Poljčanah in okolici.
#325207
Ljubljana/Zalog - Laze:Ponovno ena prijetna s pomočjo vlaka na izhodišče neposredno v predverje Ljubljane. Postaji sosedi, relativno blizu...svet med njima s kolegom :wink: nekoliko raztegnila. Osnovno vodilo in točka poti so bile Janče..pred in za njimi še en lep kos sveta nekoliko višje nad desnim bregom Save. Škoda besed fotke bodo povedale več...
Fotke:http://www.mojalbum.com/bruny/jance-zalog-laze-01-05-2014
Kilometrov je bilo nekaj , višincev tudi...čas pohodniško povprečen...ostali bodo vtisi :wink: , na pot ki je bila v celoti novost in na en prijeten dan...http://connect.garmin.com/activity/490770764Lp
#332282
Celje - Celje:Tema je nekoliko ,,potovnla,, in čas je, da se nekoliko (pre)obudi...Zaradi opravičljivih razlogov sem nekje vse aktivnosti v času od meseca maja vodil praktično v neposredni bližini/okolici Poljčan. V nedeljo 26.10.2014 pohodniška aktivnost med Miklavškim hribom in Vipoto iz Celja. Desni in levi breg nad Savinjo. Tja in nazaj. Naselje Polule in most čez Savinjo nekje vezni člen...Vse nekje na dosegu Celja. Zanimiv je svet zahodno od Miklavškega hriba in danes nekje bolj konkreten vpogled. Vipota pa seveda vrh bolj slabo obiskan, bližina Celjske koče in Grmade mu odnese slavo. Presenetljivo veliko višincev nabral za ta dokaj nizek svet. Kar nekaj tudi popolne ravnine ob Savinji med Polulami in Pečovnikom. Na Vipoto direktno po strmi varianti iz Pečovnika medtem ko sestop preko razpotja Ivankovič ponovno v Pečovnik. Iz Polul ponovno navzgor na Mikavški hrib. Danes tudi prvič do razglednega stolpa. Lep razgled omogoča. Tereni blatni in hladno je bilo, nekaj rahlega vetra bolj severnih smeri. Vprašanje, če je že kdo hodil to kombinacijo...Ja, in prav :wink: prijetno je bilo...
Trasa poti:http://connect.garmin.com/activity/620555998
Vtisi iz poti:http://www.mojalbum.com/bruny/miklavski-hrib-in-vipota-26-10-2014.
Uradni opis poti na Vipoto:http://www.hribi.net/izlet/zagrad_vipota_/25/2277/4704.Lp
#332447
Hvala :D Zvone. Poti vsekakor ne bo :wink: zmanjkalo, motivacija tudi še ni popustila, problem je čas...Sicer pa prijetno je nekje povezovati kombinacije, tudi na sami poti kaj spremeniti oziroma dodati odvisno od navdiha, razmer...Bolj ali manj znanih kotičkov je še veliko, tu in tam kaj odkriješ in povežeš v neko celoto ali pa tudi ne...Sonce nas greje, luna če je tu in tam kaj zvečer ali ponoči nam sveti...vse ostalo je itak gibanje, navdih... Lep pozdrav, varen in klen tekaško/pohodniški korak.
#332521
Štore - Celje:Veliki Slomnik z višino 611 metrov je bil :D glavni cilj pohodniške poti med Štorami in Celjem nad levim in desnim bregom Savinje...tudi nekaj malega Voglajne in Hudinje...Štore - mimo Marije - pod Srebotnikom - Tolsti vrh - pod Vipoto - Tremerje - Veliki Slomnik - Libojske stene - Liboje - dom na Brnici - pod Homom - Celje/brv - Celje. Tudi kar nekaj tipičnih grebenskih odsekov. Prijetno nizanje točk, večino poti poznal, nekaj tudi dodal novega, kombinacija pa seveda popolnoma nova. En :wink: soliden vpogled na levi in desni breg Savinje. Kolega Vinko, član/veteran PD Poljčane danes zraven. Ob Velikem Slomniku tudi Tolsti vrh na levem bregu kot najvišji vrh Celjskega hribovja in seveda Tremerje/most kot nujni povezovalni člen. Pot lepa jesenska, tudi nekaj meglenih vložkov. Kar ,,ojštra,, trasa za svet teh višin in prijetno jesensko vreme je bilo. Bi se dalo še bolj ostro, nekoliko še razvleči...in naj ostane izziv za v prihodnost. Kilometrov kar nekaj, višincev tudi...še več pa vtisov na prijetno pot.

Vtisi iz poti:http://www.mojalbum.com/bruny/veliki-slomnik-storami-in-celjem-31-10-2014
Trasa poti:http://connect.garmin.com/activity/623767551.Lep pozdrav Bruno/bruny
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA