hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 športnik
#165463
Zadnji trije turni smuki... :shock:

- Pod Kriško steno..
- Raduha skozi Durce (poskus - slabe razmere, obračanje pod Durcami)..
- Savinjsko sedlo; plutje po globokem pršiču pod ostenjem Rink... :lol:
Uporabniški avatar
 vencelj
#165498
Živjo, IRA!
Veliko nas je takih, ki nas visokogorje ne vleče, lahko pa opravimo res lepe in tudi kar dolge ture tudi v nižjih hribih. Če se le malo ozremo po bližnji okolici, zagotovo lahko opazimo kar nekaj "kucljev", ki si jih lahko vzamemo za cilj pohoda. Slovenija je za kaj takega dovolj razgibana.
Z Romano se rada podajava na take pohode, seveda v svojem okolju, poti je zelo veliko...Ne rabiš bogvekaj opreme, le malce domišlije in primerno kondicijo...Pač štartaš in hodiš...opazuješ in občuduješ okolico, živali, naravo :juhuhu: ...in ni lepšega, kot to :!: :D

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 IRA
#165537
vencelj napisal/-a:Živjo, IRA!
Veliko nas je takih, ki nas visokogorje ne vleče, lahko pa opravimo res lepe in tudi kar dolge ture tudi v nižjih hribih. Če se le malo ozremo po bližnji okolici, zagotovo lahko opazimo kar nekaj "kucljev", ki si jih lahko vzamemo za cilj pohoda. Slovenija je za kaj takega dovolj razgibana.
Z Romano se rada podajava na take pohode, seveda v svojem okolju, poti je zelo veliko...Ne rabiš bogvekaj opreme, le malce domišlije in primerno kondicijo...Pač štartaš in hodiš...opazuješ in občuduješ okolico, živali, naravo :juhuhu: ...in ni lepšega, kot to :!: :D

LP, vencelj


vencelj, hvala ...
Si zlo lepo napisal ... in res je pri nas je ogromno kuclov, hribov takih in drugačnih ... smo v kotlini in resnično kamorkoli se obrneš je hrib ...
Problem je samo v tem, da mamo tudi medvedov veliko več kot gob :shock: :D
Povsod jih je polno in vsi, ki se malo več gibljejo po naših hribih so že srečali kakšnega ... tudi v dolini so že bili ...

In nekako te vaški pohodi izgubijo tisto bistvo brezskrbnega pohajanja in opazovanja narave.

Zato me malo bolj vlečejo kakšne poti, ki so pač bolj "prehodne", bolj obiskane - da te recimo še kdo najde (prej kot v enem tednu), če se že recimo srečaš z medvedom 8)

Bom si kasneje bolj podrobno pogledala temo za začetnike ... gotovo se bo kaj našlo pa tudi, če se je treba malo ven zapeljat
:wink:

Tudi ideja od Bojana je fajn, kakšni organizirani pohodi ... to pa ziher obstaja kje tle v naši bljižini ... in ja točno tako je kot je vencelj napisal, visokogorje me sploh ne gane ... te srednje variante so mi zanimive :lol:

Hvala in lp!
Uporabniški avatar
 Cormi
#165540
[quote="IRA ... in ja točno tako je kot je vencelj napisal, visokogorje me sploh ne gane ... te srednje variante so mi zanimive :lol:

Hvala in lp![/quote]

Te bo ganilo, ko ga boš doživela od blizu :evil:
 daša
#165685
Čez novoletne praznike je bilo dovolj časa za pohajkovanja po bližnjih hribih :

- Bašeljski vrh čez Kališče,
- Srednji vrh,
- Storžič skozi peto žrelo
- Veliki vrh.

Povsod ogromno snega, za Storžič in Veliki vrh nujna oprema dereze in cepin, na vrhu pa tako lepo, da ti kar sapo vzame :D . Imam napolnjene baterije za nekaj časa.......... :juhuhu:

LP, Daša
Uporabniški avatar
 športnik
#165732
daša napisal/-a: Imam napolnjene baterije za nekaj časa.......... :juhuhu:

Jaz pa ne... :twisted:
Uporabniški avatar
 športnik
#166821
10.1. Nočno prečenje Velike planine..

12.1 Preko Zupančičeve grape na Malo Mojstrovko, smučanje na Drevesnico..

Slika

Slika
Uporabniški avatar
 športnik
#167092
Dleskovec (Dleskovška planota) od Planinška..

Slika
Uporabniški avatar
 športnik
#170444
Po treh tedni slabega vremena je bilo nujno treba it nekam smučat... :wink:
Uporabniški avatar
 športnik
#170808
Tokrat malo drugače! :wink: Po Srednječavenski poti na Kucelj, Malo goro ter Čaven. :D Pa še presneto pasalo je smuče z letnimi gojzarji zamenjat! :lol:

Slika
Uporabniški avatar
 športnik
#171258
Montaževa planota: Škrbina nad Cijanerico (Forca del Palone, 2242 m).
1000 m odličnega spusta... :D

Slika
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA