rekreativne in tekmovalne plavalne prireditve, plavalne za rekreacijo in zdravje, plavanje kar tako, ...
 MKC
#161820
Kdo od vas kaj hodi plavati, koliko plavate, kam hodite, koliko plačujete za karte(mesečne,...), koliko je kaj gužve ob katerih urah....

Sam bi se rad spravil kam plavati, pa bi se prej malo pozanimal kje je čim manj gužve(čeprav ne vem če je kje sploh ni).
Sem iz Ljubljane.

Hvala in Lp
Uporabniški avatar
 Frikica
#161897
Ojla,

jaz hodim plavat v Tivoli. Kupim mesečno karto-40€ in grem nekje 2krat na teden. Z gužvo je pa tko, da pretirano spet ni in se da naplavati. Jaz hodim malo mešano - dopoldan, popoldan, odvisno kako delam. Je pa dopoldan malce manj ljudi. Malo pogledaš urnik in potem vidiš, kdaj imajo tudi kake skupine trening/športno vzgojo.

Lp
 klas
#161915
Jaz sem že zdavnaj naredil križ čez ljubljansko plavanje - ni pravih 50m bazenov (le Tivoli, Kodeljevo, čakamo na Kolezijo), gužva kar velika, precej "borbe" za prostor - zato sem začel hoditi v Kranj v olimpijski bazen. Karte kupim študentske in plavam kot lord - včasih tudi sam v 50 metrskem olimpijskem bazenu.

Sicer pa lahko tekaške ali planiske izlete v radijusu 80 km iz LJ končaš npr. zvečer s plavanjem v večinoma manjših pokritih plavalnih (!) bazenih v Železnikih, Cerknem, Gorici, Ajdovščini, Postojni, Logatcu, Velenju, Celju in Radovljici.

V skrajni sili ti ostanejo Terme in Akva parki in zdravilišča...ampak to je že druga zgodba
Uporabniški avatar
 bigk
#161951
Jaz hodim 2 krat tedensko v bazen v Radovljici. Imam sezonsko karto, ki je prišla okrog 110€. Hodim pa okrog 20.30h in ni kakšne velike gužve.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#161958
Fajn se je odpravit v Radence. V termah imajo tudi olimpijski bazen, ki je predvsem brez gneče. Družinico pustiš, da se namaka v topli vodi in uživa v vsem, kar je na razpolago ... in gremo par km v divjem ritmu.
Radenci so za nedeljski izlet ZAKON :shock:
 orlytm
#162356
bigk napisal/-a:Jaz hodim 2 krat tedensko v bazen v Radovljici. Imam sezonsko karto, ki je prišla okrog 110€. Hodim pa okrog 20.30h in ni kakšne velike gužve.


tut jst hodim v radovljico in sicer cca. 3x tedensko, kak teden tudi kak dan večX ... po mojem mnenju kar optimalni pogoji. Včasih je sicer malo več ljudi ampak se da odplavat svoje. Se pa zgodi, da sem tudi popolnoma sam v "špuri" ...

prima trening! :)
Uporabniški avatar
 Tjas
#162399
Radovljica je zakon! Tudi jaz hodim, 2x na teden, zvečer in je super :)

Nobene pretirane gužve, tako da se res da fajn naplavat.
 Tamzi
#162521
Zal v Postojni ni bazena... vec...ze nekaj casa. Se pa strinjam, da bi ga lahko imeli!!!

Zato pa je Logatec kar blizu, ali pa Lipica...
Uporabniški avatar
 areh
#162934
Jaz hodim v MB na Pristan, 1x na teden po 19. uri. Cena? 5 eur. V 25 m ponavadi ni gužve.
LpA
Uporabniški avatar
 Samo:-)
#162955
Tudi jaz sem v Pristanu, MB. Odločil sem se za šolo triatlona, 60eur/mesec za 2x plavanje in 1xtek na teden z odličnim trenerjem. Vstopnina za bazen je že všteta.

Drugače pa je karta za eno plavanje 7eur. Predvidevam, da je Areh govoril o študentski karti. Za lordovsko plavanje je dober termin tudi ob 11h katerikoli dan čez teden...
Uporabniški avatar
 marathon95
#163007
Kome je Varaždin blizu cijene su reklamne jedan sat 15 Kn ili 2 EUR, a ujutro imaš duplo - 2 sata http://www.bazeni-varazdin.hr/cijene.htm
Gužva je obićno od 17 - 21 sat, abazen radi do 23 sata.
Bazen je 25 metarski
Uporabniški avatar
 Samo:-)
#166026
Mogoče pa Varaždin res ni tako slaba ideja. Imamo blizu poslovne partnerje - obisk + plavanje = sinergija. Cena je pa res reklamna :D

Včeraj sem za foro plaval v Tivoliju, ker sem imel pot skozi LJ. Groza! Pa mi v MB sploh ne vemo kaj imamo. Pristan je cukrček proti temu čudu.

Največji problem je, da se na koncu bazena sploh ne moreš oddahnit ali pa turistično obrnit, kot to delamo na šoli triatlona. Jaz pač obrata pri kravlu še ne znam.
Za počitek sicer obstaja neka stopnička na katero stopiš, vendar pa se z rokami nimaš kje za prijet - stena na koncu je previsoka. V pristanu npr. se lepo nasloniš s komolci na rob bazena in lahko stabilno počivaš. Gre za kratke počitke (30-40s) med vajami tehnike...

Drug problem je gužva, ki bi jo v LJ lahko pričakoval..
V 25m bazenu se nas je na 3 progah ob 18.00 nagnetlo kakšnih 50 rekreativcev, ki smo mahali drug po drugem. Še dobro, da je večina prisotnih bila strpnih in prijaznih. Mogoče pa to niti ni tako slabo, da se navadiš pljuskanja in valovanja...

Kakorkoli, ne znam si predstavljat, da bi rekreativec v Tivoliju lahko resno treniral.
:cry:
Uporabniški avatar
 Sebi
#166027
Samo je fajn videt take zadeve od časa do časa, a ne? Človek ne ve kaj ima dokler...
In če je Pristan proti Tivoliju Amerika, potem jaz v Rušah itak na Havajih plavam :rol:
 zupi
#166045
V Kranju, če si študent pride 12 kart 29€. Velja tudi za študente ob delu :wink: .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA