Uradni forum najzahtevnejšega pustolovskega tekmovanja v Sloveniji – Adventure race Slovenia in forum Mestnih avantur – najbolj norih sobot v mesecu

Moderator: PeterV

#262275
mate parlov napisal/-a:Smo včasih prišli, pa ne prihajamo več,...
Ker ne razumemo zakaj GPS-i niso prepovedani.
Bodo v bodoče? Ali pa naredite dve kategorije, če se kdo boji da se bo izgbubil :D


Al pa kategorijo za lokalce? Jaz sem denimo doma iz Velenja ... Mi morajo tekmovanje prepovedat, ker okolico kraja poznam kot lasten žep? Kot rečeno: iskanje dlake v jajcu ;)
#262279
kricac napisal/-a:
Pa še špeli glede abzajla in "preveč disciplin" ... EXCUSES, EXCUSES! ... Pridi, poskusi, pa potem sodi ... Govorit na pamet je zelo slovensko ;)
...


Če rečem, da NE rolam, ne govorim na pamet.
In nisem rekla, da je preveč disciplin, ampak da nekatere niso zame. (Površno branje je tudi neka slovenska značilnost ...)

Ajde, če se ne bi nič drugega dogajalo in bi mi bilo dolgčas, bi mogoče celo res ... ampak izbire je veliko, a ne? :wink:
#262282
Adventure racing po mojem mnenju ni šport, ki bi ga lahko vedno ujeli v formalistična pravila, zato raje predlagam moralni imperativ, ki bazira zgolj na etičnem občutku tekmovalcev in tekmovalk. =
"KO IMA GPS PICKA"
#262286
Vsaj na zadnjih treh dirkah, na katerih sem bil, mi GPS ne bi pomagal čisto nič. Poleg tega imaš v Roadbooku opis KT-ja (križišče, vrh, lovska opazovalnica), tako da je mikrolokacijo simple najt.

če tebi ne pomaga verjetno še vedno ni rečeno, da ne pomaga nikomur ali pač?

Telefon je del obvezne opreme ... Hvala bogu, da je!
o površnosti branja je že Špela nekaj rekla :D

čas, ki ga ekipa zabije z uporabo GPS-a je čas, ki ga ne more porabit za druge reči ... ne vem zakaj je gledanje v ekran taka potrata časa. in čas lahko porabi recimo za? jest sendviče? :D

to ali je nekdo lokalc ali ne in ali se dovoli uporaba GPS,... bi šlo lahko pa pod temo "kr neki"

Tinac se strinjam.
#262289
Mestne avanture sem se prvič udeležil lani na loški avanturi. Kljub faktu, da sem lokalec, me je trasa marsikje presenetila zato je kompas večkrat prišel prav. Neverjetno a resnično. Seveda je delna prednost, da si lokalec, da boš pa vse v nulo vedel, kje in kam in kako najhitreje priti, je pa neumnost. Kar se je pokazalo tudi letos, ko sem "gostoval" pri ekipnem partnerju v "njegovem" Velenju.
GPS-e sem zasledil lani in pizdakal nad njimi samo do momenta, ko je določene ekipe, ki so slepo sledile tehniki, GPS peljal "okoli riti v žep" in je skupek (navaden kompas,karta in common sense) veliko bolje opravil nalogo. Letos uporabe GPSov nisem zasledil nikjer.
Lani sva pametne telefone, tako kot letos, uporabljala za fotografiranje, letos je to še posebej prišlo prav - ker so eno od prizem ukradli in se ni dalo registrirati na točki, tako pa sva z posneto geotaggano fotko lahko dokazala, da sva tam bila.
Na telefonu uporabljam tudi program Endomondo, ki beleži opravljeno pot in vodi statistiko. Prižgeš na začetku, ugasneš na cilju.
Mestna avantura v Velenju je bila fenomenalna! Organizacija super. Veslanja je bilo za moj okus preveč, skiro po pesku je malo mimo, čevapčiči bi lahko bili direktni z žara, pijača bi bila lahko malce bolj pri roki, vse ostalo pa TOPŠIT! :)
@spela ki pravi da ne mara rolat - ja, se pa naučiš a ne...saj se gre za sodelovanje, ne za zmagovanje...jaz sem tudi v nedeljo prvič stopil na skike, pa sem mlačno navdušen nad njimi. Stisneš zobe, od sebe daš največ kar lahko in to je to. Ali pa pač spustiš to točko oz disciplino. Tudi to se da.
Meni se zdi ideja mestnih avantur zares super, škoda le, da se jih udeleži premalo ekip. Mogoče bi bilo smiselno narediti več na marketingu. Mogoče bi se poslužili ideje, da obstoječe ekipe pripeljejo nove in imajo določen popust pri registraciji? Vem da vse bazira na prostovoljni bazi, zato samo moj poklon organizatorjem. Skrbelo me je vreme, ampak pravijo, da če je vse top organizirano, bo tudi vreme...glede na to, da je bil sončen dan... :)
Skratka, velenjska mestna avantura mi bo ostala v zelo lepem spominu in najina ekipa se zagotovo še pokaže na štartu v tem krasnem mestu. :)

LP
Austin

EDIT: mate, katera ekipa od vodilnih in zmagovalnih je uporabljala GPS?
#262295
Se strinjam. Če ne znaš brat karte, ti je GPS lahko prej v napoto kot ne. Slepo zanašanje nanj pa je tako ali tako popolnoma zgrešeno.

Austin, izpostavljal ne bom nikogar. Če bero kdo od njih, pa lahko povejo svojo izkušnjo iz prve roke.
Prvotno moj namen ni bil, da bi se tu pritoževal v smislu "Ta pa ta je uporabljal GPS, to pa ni fer in če ga nebi bi bil bla, bla, bla". Kar je bilo je pač bilo in ni niti pomembno.
Moje osebno mnenje je, da GPS na kratke dirke ne sodim in da za tiste, ki znajo brat karto predstavlja pomembno prednost ter da je za popularizacijo tega športa preprosto korak v napačno smer.

Kar se mene tiče bi s tem zaključil. Kot je rekel PeterV predlogi, mnenja o Velenju in ideje za naprej.

Lep dan.
#262306
Midva se udeležujeva teh avantur zaradi druženja, zaradi ljudi, zaradi smeha, švica, iznajdljivosti, timskega duha, pa da malo v miru sama podebatirava ko se premikava od ene KT do druge (ja, med letom ni veliko priložnosti za to). Uvrstitev je (vsaj za naju) bila, je in bo ostala irelevantna. Če je dobra, ok, če ni, tudi ok. Prideva ponovno v vsakem primeru. Z zemljevidom. :lol:
Se že kaj ve, koliko jih bo naslednje leto? Pa še vprašanje - kaj je s fotkami in kje bodo?
LP
Austin
#262308
mate parlov napisal/-a:če tebi ne pomaga verjetno še vedno ni rečeno, da ne pomaga nikomur ali pač?


V goščavi ob gostem listju ne dela nikomur ...

ne vem zakaj je gledanje v ekran taka potrata časa. in čas lahko porabi recimo za? jest sendviče? :D


Lahko ... Ali pa za urejanje opreme na boksu ... Ali pa za tek ... Ali pa za vožnjo s kolesom ...

Pa da ne bo pomote ... Sem proti uporabi GPSov na dirkah ... Sam ga recimo nikoli ne bi uporabljal, ker se mi zdi brezveze in se sam ne bi počutil dobro ... Na avanturo grem, da sebi dokažem, da zmorem in znam ...

Ne razumem pa, da bi me, ker GPS ni izrecno prepovedan, to odvrnilo od tekme s samim seboj ;)
#262317
Hmja :) malo brskam po strani da bi našel kakšno fotko od nedelje, pa vidim da se je razvila prav živahna debata :)
Lahko bi napravili en poskus: pritisnimo eno kontrolno točko na tole 1:50000 karto za velenjsko mestno avanturo, naj jo potem nekdo v tistem času pred štartom izvozi v GPS, potem pa bomo videli kako uspešno jo bo iskal v hosti (in je zanesljivo ne bo našel tam kjer mu bo GPS zatrjeval da obstaja)
GPS je lahko prednost, če so pred tekmo objavljene natančne koordinate kontrol in so potem kontrole tam tudi zares postavljene. Potem ima človek čas da naštudira optimalno pot v bližino kontrole in se s pomočjo GPS-a zapelje na mikrolokacijo. Ampak na advenčerjih to pač ne laufa tako. Prednost GPS je lahko, da te izvleče iz stiske, ko si nekje že konkretno zabluzil - ampak taka ekipa tudi ni več konkurenčna :D .
Sicer pa - who cares, naokrog se podimo za lasten užitek in če kdo pride na tekmo tudi zato, ker uporaba GPS ni prepovedana - pa naj pride in se ima fino, s časom bo napredoval in se naučil hoditi naokoli tudi zgolj s kompasom in karto.
V Velenju pa je bilo odlično, škoda ker je jezero tako majhno :D k sreči je Peter to pomankljivost kompenziral z duhovito postavljeno džungelsko točko in podvodno orientacijo. Prvič sem bicikl rinil po asfaltnem klancu :shock: in ugotovil da velenjski jamarji sproti kopljejo jame za potrebe mestnih avantur. Se vidimo na zimski!
lpŽ
#262364
žine napisal/-a:Lahko bi napravili en poskus: pritisnimo eno kontrolno točko na tole 1:50000 karto za velenjsko mestno avanturo,


Je to merilo, ki se uporablja na teh tekmovanjih? :shock:

Ah ... prav nič mi ni žal ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA