16. Evropsko veteransko prvenstvo v atletiki - Ljubljana, 23. julij do 3. avgust 2008
Uporabniški avatar
 RoKo
#121070
mojA napisal/-a:Čestitam Lojze za odlično uvrstitev!

Ampak jaz še vedno nič konkretnega ne najdem.
Kako pa je z maratonom, kje se teče?


Po informacijah potencialnega(zanesljivega udeleženca) seveda ne mene, :wink: se teče proti Tacnu, Vodicam, proti Brniku in potem nekje po isti poti nazaj do stadiona v Šiški. Več ti lahko pove Kraški tekač Miran Kavs, ki se pripravlja na to tekmo.
 ton
#121081
Samo v premislek: mene je pa ona stran z rezultati močno razočarala. Zakaj? Sami skoki, meti, šprinti - zadeve kot v posmeh uspešnim športnikom v zrelih letih, ko ljudje napredujejo predvsem v vztrajnostnih športih, v tehnično zahtevnih.
Upam, da ne bom s tem koga užalil, to vsekakor ni moj namen, ampak če ima recimo AZS poseben oddelek za geriatrijo, potem lahko tudi opravi eno mini raziskavo, v čem smo 35+ boljši od 35-. 8)
Uporabniški avatar
 klatez
#121086
He, he - ugotovil sem, da sem že tudi jaz veteran... :twisted:

Ampak teči npr. maraton v Ljubljani 3. avgusta... :cast:

Bom raje še malo počakal, da bo zadeva nekje v Skandinaviji... :wink:
 mojA
#121088
se strinjam z zgoraj povedanim. Mene vseeno mika in čeprav sem pregledala vse razpise na AZS prav evropskega prvenstva ne najdem.

Tudi "dolgih tekov" ni skoraj nič.

Če žće je kje objavljen razpis za EVP, je hudo težko najti informacije. Imam občutek, da jim je bolj do tujih gostov + slovenske elite ter da se morda želijo ogniti prevelikemu navalu povprečnih rekreativnih tekačev (mislim sebe), tukaj gor je cel kup odličnih !!!
Uporabniški avatar
 lojzeP
#121094
ton napisal/-a:Samo v premislek: mene je pa ona stran z rezultati močno razočarala. Zakaj? Sami skoki, meti, šprinti - zadeve kot v posmeh uspešnim športnikom v zrelih letih, ko ljudje napredujejo predvsem v vztrajnostnih športih, v tehnično zahtevnih.
-. 8)


razočaranje je očitno zelo nalezljivo - pismeni ugotovijo, da gre za dvoransko prvenstvo - bo verjetno kak arabec organiziral met kopja, diska, ali pa maraton v dvorani :shock:
 jermana
#121096
vencelj napisal/-a:http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=7775&highlight=cestni+tek+veterani

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... u+veterani

Ali se kje da dobiti kake rezultate s teh tekmovanj?

lp, vencelj

Pozdrav!
Rezultati:
1. ljubljanski maraton 2007 , za veterane so kategorije tako za ženske kot za moške od C dalje, za vsakih pet let.
2. cestni teki: AZS > koledar tekmovanj 2007, oktober , za veterane so rezultati objavljeni posebej.
Člani ZAVS se trudimo predvsem z obveščanjem in tekmovanji, za samo organizacijo Evropskega prvenstva v Ljubljani pa nismo zadolženi in tudi ne odgovorni. Že lani smo na vseh večjih tekaških prireditvah tekmovalce obeščali in seznanjali o Evropske prvenstvu v Ljubljani. Moram še povedati da člani ZAVS - a delamo čisto ljubiteljsko in voluntersko. Mialim da je takih ljudi še zelo malo, in ne man zameriti za kakšno napako. Če ima kdo še kakšno vprašanje so v dopisu vsi naslovi kam se lahko obrnete za dodatne informacije.
Lep pozdrav in hvala za pripombe.
Ana Jerman
 mojA
#121104
lojzeP napisal/-a:
ton napisal/-a:Samo v premislek: mene je pa ona stran z rezultati močno razočarala. Zakaj? Sami skoki, meti, šprinti - zadeve kot v posmeh uspešnim športnikom v zrelih letih, ko ljudje napredujejo predvsem v vztrajnostnih športih, v tehnično zahtevnih.
-. 8)


razočaranje je očitno zelo nalezljivo - pismeni ugotovijo, da gre za dvoransko prvenstvo - bo verjetno kak arabec organiziral met kopja, diska, ali pa maraton v dvorani :shock:


odprto prvenstvo slovenije za veteranske kategorije v juniju Ljubljana verjetno ni dvoransko (največ samo 5 km)

odprto prvenstvo slovenije v metalskem peteroboju, teku na 10.000 m in hoji pa tudi ne

:wink:
 hitrohodec
#121141
Za mojO:

Ce hoces zvedeti kaj o letosnjem Evropskem Prvenstvu Master v Ljubljani klikni na: www.evacs2008.si skoda le, da ni tudi slovenske verzije, sicer pa imas tam vse podatke, vkljucno s prijavnico.
 mojA
#121155
Hvala ! Sem si ogledala stran bolj na brzino, je prav v redu, sem pa izvedela, da bo prijavnica tudi v slovenščini. Maratonska proga bo proti Vodicam in nazaj. Točno kateri dan ne vem, moram bolj natančno pregledati stran
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#121226
Za vsako vaško tekmo se hitreje najdejo informacije, kot za EP, pa čeprav "samo" za veterane :shock: , na koncu jih moraš pa brat v angleščini :roll: Res ne vem komu je to prvenstvo namenjeno, očitno ne nam, rekreativnim veteranom - Slovencem :cry:
 hitrohodec
#121228
Na strani www.atletska-zveza.si pa imate se nekaj informaciji (tokrat v slovenscini, ker jih pise predsednica nase veteranske zveze ZAVS-a Ana Jerman). Ostalo bo ze prislo, glavno da sedaj pridno trenirate, ker bo v Ljubljani konkurenca kar huda in to v vseh panogah. Sicer pa kot je pravil De Coubertain - glavno je nastopiti, vsaj ko se take manifestacije organizirajo doma!
 jermana
#121278
Na spletni strani AZS ( splošne informacije > združenja > združenje atletskih veteranov ). O vsem pomembnem vas bomo sproti obveščali.
Za enkrat moramo biti pozorni na dve stvari:
1. da redno treniramo
2. poslati prijavo do 25. maja na AZS
pozdrav, jermana
Uporabniški avatar
 MatjazV
#132086
klatez napisal/-a:He, he - ugotovil sem, da sem že tudi jaz veteran... :twisted:

Ampak teči npr. maraton v Ljubljani 3. avgusta... :cast:

Bom raje še malo počakal, da bo zadeva nekje v Skandinaviji... :wink:


Hoj, klatez in še kdo, ki bi morda vendarle nastopil na Ljubljanskem EV atletskem prvenstvu. Mislim, da bi se glede prijave še dalo urediti. Če imam pravo informacijo, je prijavljenih okoli 200 Slovenskih tekmovalcev. Jaz sem prijavljen na 10 km in maraton.

Po urniku bo štart maratona 3.8 ob 7.30, 10 km 24.7, 5 km 30.7 itd.

Klatež, ne vem zakaj pomiselki. Enostavno, prijavi se. Kot verjetno veš, tudi jaz ne maram vročine. Še več, izredno slabo jo prenašam. Upam na kakšno hladno fronto in pa seveda na dober suport ob progi. Verjetno se bo ob maratonski progi znašla tudi kakšna dobra TF duša, za vspodbudo in z ohlajeno tekočino.

MatjazV
Nazadnje spremenil MatjazV, dne 04 Jun 2008, 20:31, skupaj popravljeno 1 krat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA