Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 IRA
#157423
niki napisal/-a:Jaz pa pečem jabolčni štrudl iz polnozrnatega testa :D

Kje se pa dobi sojina moka? Kamutove danes nisem našla.. pa še ta teta v bio trgovini me je malo odvrnila od nje :roll:


Jaz sem sojino dobila v Mercatorju, med "bio", sem vzela tamalo za probo pa sem zadovoljna.

Se pa full praši, tako, da previdno jo "sipaj" kamorkoli že.

Jaz sem jo do sedaj predvsem ponucala za palačinke, kruha nisem pekla z nje, mislim pa, da je "pretežka" bi jo bilo potrebno mešat s kakšno lažjo :twisted:

Lp
Uporabniški avatar
 niki
#157432
A palačinke si delala samo iz sojine ali si kaj mešala z belo?
Uporabniški avatar
 lenči
#157433
Za kruh dekleta pa kar polnozrnato in potem dodatki kot so pira, soja (malo) ali konoplja. Kamut pa ne razumem, zakaj ne bi bil dober :?: . No, jaz sproti meljem kamut.
Uporabniški avatar
 IRA
#157457
Aha, sproti ga melješ?
Super, pol pa sploh ni problema, bom jest to sprobala.... ga imam doma :wink:

Niki palačinke sem delala samo iz sojine moke.
Je pa pri meni tako, da imam v prvi vrsti rada take bolj debele palačinke in navadno jih ne delam masovno, tako, da h enemu jajčku dodam žlico moke, razredčim z mlekom in vržem v ponev.

Ne vem kako se pa obnese pri "masovni" peki in pri kakšnih tanjših palačinkah.

Mislim, da tanke palačinke nebi smele bit problem, ker je moja res fina, čisto drobna ...

Sprobaj.

Štrudel, uspel? :twisted:

Lp

P.S. Sojine palačinke še moj je, samo, da jih nafilam s sirom in kečapom :twisted:

To sem začela jest prakticirat, ko sem se otepala kruha na vseh koncih ... in sem si poželela sendvič ...
Zdravo palačinko vržeš v ponev, ko se popeče na eni strani jo obrneš, takoj napolniš s filo in prepogneš ... potem pa obračaš malo po eni malo po drugi polovici, da se zapeče na obeh - obenem pa se stopi tudi sir :twisted:

Njama ...
Uporabniški avatar
 lenči
#157463
Moje palačinke:
5 dkg bele moke
15 dkg kamutove moke
2 žlici čičerikine moke
sojino mleko za kuhanje in peko (brez soli in sladkorja) - da je lepo tekoče

Vse fino zmešamo (jaz v mikserju) in pustimo malo počivat. Potem pa pečemo. Na teflonu so zelo tanke. Čičerika nadomešča jajca. Bela moka veže.
Pa dober tek želim. Aja, pa če sem dobre volje, dodam še malo amarantove moke, ali konopljine, ali polnozrnate riževe, pa tudi kanček ruma zelo paše zraven.
Polnitev po želji. Jaz sojino nutelo, marmelado, orehe, hm pa seveda sladoledddddddd :lol: :wink: .
NJAMI
Uporabniški avatar
 niki
#157467
Khm... gleda štrudla pa takole :twisted:

testo sem delala brez jajca.. ker imam jaz rada velikooo file in zato ne maram koncev, je pri mojem ravno obratno.. tako, da prav fajn skupaj paševa :wink: ampak ! tokrat ni bilo tako :roll:
no in tako sem testo razvlekla kolikor se ga je dalo (vsaj zdelo se mi je tako).. po končnem izdelku, bi ga morala še malo bolj... ker je prišel malo prenadebelo in tako se je tudi moj odločil, glede na moj štrudl, da ima rad raje tisto kar je v sredini, kot na koncu.. :roll:
Končni rezlutat.. je za pojest, še bolj bi bilo, če bi bilo testo bolj krhko.. bo pa naslednjič bolje..

aja.. moko sem pa mešala pol polnozrnate in pol bele.. naslednjič probam z jajcem.. pa malo bolj se bom zverzirala z enakomernim raztegovanjem testa

Jutri bom pa kukije delala :D moram trenirat za 7. decemebra :wink:
 klopotec
#157510
Pa kaj je zdaj to? Kolikor jaz vem, se polžki prehranjujejo predvsem z zelenim. Tu pa pize, štrudli, testenine, maščoba takšne in onakšne, lignji, šniclčki...
Dajte še kaj o zeleni prehrani, drugače bo zmanjkalo vitaminčkov in encimčkov. Potem pa bo smrkanje, kašljanje in žalostno gledanje skozi okno.
Uporabniški avatar
 lenči
#157519
klopotec napisal/-a:Pa kaj je zdaj to? Kolikor jaz vem, se polžki prehranjujejo predvsem z zelenim. Tu pa pize, štrudli, testenine, maščoba takšne in onakšne, lignji, šniclčki...
Dajte še kaj o zeleni prehrani, drugače bo zmanjkalo vitaminčkov in encimčkov. Potem pa bo smrkanje, kašljanje in žalostno gledanje skozi okno.

Ojoj, smo čisto not padle, upravičeno opozorjene na korekcijo :wink: . No, vsako jutro grenivka in pomaranča za začetek, potem seveda polnozrnat kruhec, vmes še kakšni oreščki, za kosilo mora biti obvezno solata (takšna ali drugačna), tudi kaj zelenjave dodamo, pa še sadje je tudi potem. Tko noter pademo v te naše štrudelčke pa ostalo, da pozabimo omeniti vse pozitivno :wink: :lol: .
Uporabniški avatar
 Loni
#157534
Glede na svoj resnično polžji priimek garantiram, da jem še kaj drugega razen solate :wink: In da me to zaenkrat še ni fentalo.
Uporabniški avatar
 niki
#157536
Mene pa danes grlo boli :( Pa ne da je bilo preveč sladkega in premalo zelenjave :wink:

Sicer sem imela pa v nedeljo.. kus kus z zelenjavo.. mljask :D Pa danes je štrudl še boljši kot včeraj.. zgleda je dobro, da je malo uležan :wink:
 Susana
#157612
Ira, sojino moko sem enkrat dodala v PZ piškote. In so bili krasni, predvsem pa seveda nihče ni pogruntal, od kod imajo en čisto poseben okus. Naredila sem jih po Babi na Prehrani, ki je enkrat pisala o PZ piškotih/frolinih iz petih mok, za vezavo imajo samo smetano, lahko je sojina. Dobro, da ste me spomnile na to.

Hm, in čičerkino moko sem tudi kupila za ene posebne piškotke. Ali je bilo mogoče pecivo? Kakor koli, ušlo mi je. Mogoče bi se splačalo spomniti...

Ful fino mi je brati, da se še kdo ukvarja z vsemi temi mokami. Meni je to tko fajn...

LP Suzana
Uporabniški avatar
 IRA
#157616
niki napisal/-a:Mene pa danes grlo boli :(


Pomojem je bil štrudl presuh :twisted: :twisted: :twisted:
 Susana
#157617
Nisem se mogla upreti in sem pobrskala za receptom. Hočete ali nočete, tukaj je. Kolikor se spomnim, so bili piškotki res dobri.

Piškoti iz petih žitaric ala Babi
Pred casom sem kupila v Italiji neke "froline" (piskotki) zelo priznane dieteticne tovarne. Napisane so bile vse sestavine, od takrat jih pečem sama. Vcasih so bolj, vcasih manj krhki. Najprej sem jih delala z maslom, zdaj s soncnicnim oljem, ker se bojim, da bi olivno olje dalo premocan pecat.
 ½ kg mešanice mok in kosmičev
 1 pecilni ali soda bikarbona
 15 dag mascobe (olja)
 15 dag trsnega sladkorja
 malo riževega ali drugega slada
 2 jajci
 ali (1/8 l sladke ali kisle smetane)
 (mleti orehi, limonina lupinica)
Mešanica mok in zmletih kosmičev: integralna in bela psenicna moka, malo moke iz bele koruze, pirina moka; ovseni, jecmenovi, rizevi kosmici.
Iz dela mesanice mok in vsega ostalega, razen mascobe, ugnetem grobo kaso, potem dodam se mascobo in preostalo moko. Hitro ugnetem in dam malo v hladilnik. Ce se mi lepo ugnete brez smetane, je sploh ne dodam. Vcasih pa ne dam jajck, samo mascobo in smetano. Potem razvaljam ali naredim kar okrogel svaljek in rezem tanjse rezine. Pecem priblizno 10 minut pri 180°C. Moji jih cenijo za zajtrk in h kavi.

Tako pravi Babi. Jaz sem jih delala iz: 10 dag koruzne moke, 5 dag bele, 15 dag polnozrnate moke, 7 dag zmletih ovsenih kosmičev, 13 dag sojine moke (količine so pač zaradi trenutnih zalog v omari, saj veste). Namesto slada 1 žlica medu. Pridejo 3 pekači, ravno prav za ventilatorsko pečico. Naslednjič bom mesila v multipraktiku.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA