Moderator: lenči

 Nataša
#157898
Matevz napisal/-a: Res pa je da so pri teh babncah prioritete verjetno malo drugače postavljene kot pri "običajnih" tekačicah.


mčkn pa res :D Potem pa beremo o teh superwomen, ki dva dni po porodu tečejo maraton in se vsega skupaj zredijo za dve kili ... pa se malo zasekiramo.

nima se smisla primerjat s komer koli, vsaka nosečnica naj sama ugotovi, kaj ji paše in naj tako dela. Če ima polno energije in v teku uživa, naj samo teče, če ne, je pa pač hoja tudi ok.

Neprimerjanje (mamic in dojenčkov) pa toplo priporočam tudi po porodu :wink:
 mausi
#158089
uf, njihove prioritete so sigurno drugačne kot moje...pa nisem tudi prepričana koliko je vse to dobro za telo, sej mogoče res zgledaš kot rožica, brez dodatnih kilogramčkov itd :oops: samo kako je pa potem z zdravjem v kasnejših letih?

pa sem jaz to prav prebrala: trajanje poroda 35 ur? halo?? ka si nor??
Uporabniški avatar
 Tina_brzina
#162441
Lahko tečeš med nosečnostjo, ampak precej pod svojimi zmožnostmi, da otročku ne jemlješ kisika. Če ti pa začne fejst trebuh otrdevat pa rajši nehaj. Če malo otrdi je normalno ampak ne sme preveč, pa če nimaš drugih težav, vprašaj ginekologijno. Pa jemlji magnezij proti krčem. Mogoče je bolj proti koncu boljše če hodiš, da te kaj ne preseneti, pa mobitel imej pri sebi :D hehe
Veliko sreče
Uporabniški avatar
 Tina_brzina
#162443
pa sem jaz to prav prebrala: trajanje poroda 35 ur? halo?? ka si nor??[/quote]
aja, sej to so popadki tolk ur ne da toliko časa ven leze :lol: ni nič groznega, če si malo športnica boš pa sploh hitro rodila :D
Uporabniški avatar
 stena
#162488
hej.

kot nalašč smo ravnokar dali temo šport med nosečnostjo na faksu skozi:)

tek je priporočljiv, če je nosečnica pred nosečnostjo tekla. če nosečnica začne tekom med nosečnostjo, to ni priporočljivo. potrebno je pa paziti na oblačila, da so lepo zračna, udobna, paziti je potreba na povišano temperaturo in pa na dihanje--> teči je treba u izi. seveda je pa najboljši alarm tvoje telo.. če ti tek dopušča in si tekla že prej teci vendar u izi, če ti je pa nelagodno pa ne tekaj:D drugače priporočajo sobno kolo (nesobno ne pride v poštev upam da vemo zakaj), plavanje (v kolikor je voda res neoporečna, drugače možnost infekta) odsvetujejo pa se kontaktni športi.

če te zanima še kaj kar vprašaj, dokler je znanje še sveže:D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA