Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 solatka
#126122
Bolj ko berem tale forum, manj samozavesti mam za tek.

Povsod debate okorg maratona pa malega maratona. Pa vstajanje zjutri ob 3.30, pa....
Vse tole je zam čista znanstvena fanstastika. :roll: (sploh tisto z vstajanjem :lol: )

In pol jaz en človeček, ki se zadiha po par metrih, berem tale forum :roll:

No mal sem si oddahnila, ko sem zasledila še par začetnikov z začetniškimi vprašanji. :D

Prišla sem celo do debate Kako se ubraniti psov. Poučno, pa ravno zame. Ker sem si izbrala neki časa nazaj traso (nevede seveda), kjer je sprehajališče psov. In sem v eno stran še tekla... nazaj sem pa sam čakala, kdaj me bo kak prosto lutajoč pesek izbral za svoje kosilo. :shock:


Hotla sem to napisat, da bi bilo fajn, da bi še kak začetnik mal jamral, da ne bom sama v tem. Pa da pade kaka vzpodbuda (mislim da jo vsi začetniki rabimo) :!:
Nazadnje spremenil solatka, dne 08 Maj 2008, 08:36, skupaj popravljeno 1 krat.
 Janazaspana
#126128
Jamr, jamr, jamr, pa v hrib teč, pa ne napredujem tako hitro kot bi hotela, pa intervali, ki mi ne grejo, pa vlečem se kot megla pozimi in niti na misel mi ne pade, da bi vstala minuto prej, kot je res nujno.

Ampak danes grem spet. Dajte mi dozo. :twisted: Pritožujem se in sopiham sproti, samo nič resnega :lol: Preveč je fajn za nehat. Odkar tečem imam precej več energije, ki jo potem lahko zabijem kje drugje. Pri plesu recimo :roll:
Uporabniški avatar
 solatka
#126131
Janazaspana napisal/-a: Preveč je fajn za nehat.


Ta stavek mi je pa všeč...
In je čist resničen.

Rečte da bo danes še suho (zdejle prav nemarno grmi), ker hočem lavfaaaaat.
Uporabniški avatar
 lenči
#126137
Vsak začetek je težak. Zame, ki nisem marala teka, je bilo sploh nepojmljivo, da bi kdaj tekla. Pa so se stvari obrnile. Kljub nejeveri najbljižjih. In začneš pač počasi. Malo teka, veliko hoje, potem več teka, manj hoje. In potem počasi samo tek. In nekaj časa si srečen. Potem pa odkriješ forum in ugotoviš, da si čista nula :oops: za stare mačke. In da je nekaj tebi podobnih tudi. Pa bereš in se izobražuješ. Vmes pa tečeš. Pa včasih nikamor ne gre. Lepega dne pa se ti malo odpre. In začneš razmišljati, da bi se preizkusil. Pa se ti smejijo. In ko potem pritečeš skozi cilj, ti vsi ploskajo. Četudi si zadnji, si zmagal. In tako greš naprej. Majhni cilji, ki jih dosežeš te vlečejo dalje. Pa vzpodbudne besede na forumu tudi, četudi jih bereš kot bralec in so namenjenu nekomu s podobnimi dilemami.
Tudi jaz ko pridem na smrt utrujena iz službe se mi v danem trenutku nič ne da, da bi šla teč. Pa grem. In potem mi je lepo. Vmes pa sopiham kot parna lokomotiva (no, moj pes ne zdrži več teh razdalj). In ljudje me čudno gledajo. Pa si mislim, super, verjetno mi zavidajo, da sem zbrala pogum in tečem. Kot sem jaz na začetku opazovala tiste čudne ki se preganjajo.
Včasih mi je malo dolgočasno, ker tečem sama, pa mi forum pomaga. Ampak, če ni družbe v našem kraju (ali pa je samo še nisem odkrila), jo imam vsaj na forumu.
Zatorej volja naj se ne neha, tecimo pametno, predvsem pa na dolgi rok.
Jaz sem začela lani avgusta, sedaj pa je moj cilj 21 km na Ljubljanskem. Čas mi ni pomemben, četudi pridno treniram za 10km v Radencih. In sem vesela, ko se sekunde zmanjšujejo. In tečem 3x na teden. Nič več. Vmes pa še kakšna druga aktivnost, če mi uspe.
Zapomnimo si, vsi so (smo) bili nekoč začetniki. In še ena zelo pomembna stvar, ki meni veliko pomeni: vzpodbuda vseh za vsakega posameznika. Pa naj je to tekma ali tek v naravi. Tekač tekača vzpodbuja.
We are the champions :juhuhu:
Uporabniški avatar
 Asparagus
#126138
solatka napisal/-a:Bolj ko berem tale forum, manj samozavesti mam za tek.

Povsod debate okorg maratona pa malega maratona. Pa vstajanje zjutri ob 3.30, pa....
Vse tole je zam čista znanstvena fanstastika. :roll: (sploh tisto z vstajanjem :lol: )

In pol jaz en človeček, ki se zadiha po par metrih, berem tale forum :roll:

No mal sem si oddahnila, ko sem zasledila še par začetnikov z začetniškimi vprašanji. :D

Prišla sem celo do debate Kako se ubraniti psov. Poučno, pa ravno zame. Ker sem si izbrala neki časa nazaj traso (nevede seveda), kjer je sprehajališče psov. In sem v eno stran še tekla... nazaj sem pa sam čakala, kdaj me bo kak prosto lutajoč pesek izbral za svoje kosilo. :shock:


Hotla sem to napisat, da bi bilo fajn, da bi še kak začetnik mal jamral, da ne bom sama v tem. Pa da pade kaka vzpodbuda (mislim da jo vsi začetniki rabimo) :!:


Meni spremljanje foruma daje motivacijo v tem smislu"Če se ljudje toliko potrudijo, bom tud jaz naredila tisto kar lahko." Eni so pa pravi športniki in čisto druga kategorija.
Pse imam ob svojih progah že malo "naštudirane", nekateri so včasih odvezani, drugi zmeraj besno lajajo :shock: , pred dvema majhnima sem tudi že bežala :evil: .
Zato vzemi forum kot vzpodbudo in vir informacij. Glavno je, da vztrajaš in nekaj delaš zase.
Uporabniški avatar
 solatka
#126146
Mogoč sem se mal nerodno izrazila...
Sej forum je vzpodbuda... sam res ugotoviš, da si totalna nula. Pa si misliš, kaj čem čivkat tu gor, ko so itak sami profiji.

Mi je pa najlepše teči sama. Ko ena ekstaza. Sploh, če tečem iz samega besa.
Uporabniški avatar
 Cormi
#126147
Ma prav vsi so samo ležali, ko so prišli na svet. In vsi so začeli z nule. Eni prej, eni pa pri štiridesetih. Eni pa še začeli niso. Ti so dosti na slabšem kot mi, ki že (še) sopihamo. Važno, da se imamo fajn. Nič bat.
Uporabniški avatar
 lenči
#126150
No, na srečo sem jaz danes svoje že odtekla. Enkrat za spremembo med tednom zjutraj. Do večera bo vreme že ok, torej copate gor in teč. Z mislimi pa na naslednji tek, kadarkoli bo.
In kar še čivkat na forum, saj zato je, profiji smo pa vsi (ups in to rečem jaz :oops: ).Ampak saj sem, je šefa čisto kap, ko sem rekla da grem v Radence :wink: (pa ma firmin rekord na 21km). in kaj potem. Jaz mam tud svoj PB. Pa še precej mlajši je od mene.
Solatka, nisi nula. Jaz sem bla tud zadnja na moji prvi uradni tekmi. Ampak kakšno spremstvo sem mela. Pa vsi so bli veseli ko sem prišla v cilj :P . ker prva ne bom nikoli, sem vsaj doživela kako je, če te vsi pričakujejo. In še bom šla. Mogoče celo ne bom več zadnja, če se bo še kdo opogumil. Tako to gre.
 spela*
#126154
Hehe, podoben občutek sem imela jaz, ko sem v eni od tem o skupnih treningih prebrala vprašanje nekoga v smislu, če imajo tudi "počasno sekcijo". Ko sem se že hotela javiti, preberem odgovor nekoga drugega, da bo zagotovo kdo, ki teče nad 5:30/km :shock:
Spraševalec pa, da tako počasen pa tudi ni. :shock:

Haha, 5:30 pa počasen tek, to je zame šprint. :lol:

Kar pa hočem reči, je, da se vsak trudi po svojih močeh. Kar je za nekoga počasi, je za drugega za zdaj še nedosegljiva hitrost, a pri teku je super ravno to, ker se primerjaš sam s sabo in ker res največ štejejo osebne zmage. :wink: (jaz sem si npr. ob začetku teka pred tremi meseci zadala cilj preteči 10 km v Radencih, ne glede na čas - no, zdaj, ko vem, da to zmorem, bi pa rada tudi pretekla v času manj kot 1:08, če bo pač šlo :D )
 spela*
#126155
Hehe, podoben občutek sem imela jaz, ko sem v eni od tem o skupnih treningih prebrala vprašanje nekoga v smislu, če imajo tudi "počasno sekcijo". Ko sem se že hotela javiti, preberem odgovor nekoga drugega, da bo zagotovo kdo, ki teče nad 5:30/km :shock:
Spraševalec pa, da tako počasen pa tudi ni. :shock:

Haha, 5:30 pa počasen tek, to je zame šprint. :lol:

Kar pa hočem reči, je, da se vsak trudi po svojih močeh. Kar je za nekoga počasi, je za drugega za zdaj še nedosegljiva hitrost, a pri teku je super ravno to, ker se primerjaš sam s sabo in ker res največ štejejo osebne zmage. :wink: (jaz sem si npr. ob začetku teka pred tremi meseci zadala cilj preteči 10 km v Radencih, ne glede na čas - no, zdaj, ko vem, da to zmorem, bi pa rada tudi pretekla v času manj kot 1:08, če bo pač šlo :D )
Uporabniški avatar
 solatka
#126157
Lenči sem tud jaz že izkusila kako je, ko pritečeš v cilj z najihtrejšim od maratoncev (sam, jaz sem letela na 5,5 km :lol: ).

No, ampak na moji edini tekmi pa le nisem bila zadnja.

Letos bi rada svoj rekord :roll: :wink: izboljšala vsaj za 2 minuti.
Upam, da rata.

Lenči a pol greš v Radence na 10?

Oh... mene tako mika ta 10-ka.

Sem si obljubila, da letos pa RES grem na LJ maraton (desetko, itak).
Uporabniški avatar
 lenči
#126160
Grem, grem, prijavo sem v firmi že oddala (so oblubli, da bodo majčke :lol: ), pa še mojga sem spravila na 10 (sem ga prijavila in plačala štartnino). Zame je seveda prehiter, ampak začel bo pa z mano, da ga ne bi prehitro zvilo, ker sedaj teče 6 in ne več.
Kaj pa jočeš, če nisi bla zadnja na svoji prvi tekmi? Jaz to še ne morem reči. Res pa je, da je moj čas od takrat malo boljši. In se sploh ne trudim za čas, bolj mi je všeč, da lahko tečem, tečem, tečem.... med tednom mi je včasih kar žal, da grem na 6. si pa konec tedna privoščim, ko sem spočita.
Če te mika 10 jo pa sprobaj. Jaz sem šla na 12 okoli Šmartinskega pa sem samo enkrat prej pretekla 12. Pa še takšnih vzponov tudi nikoli prej. zato pa sem bila zadnja :P . ampak najslabša pa nisem bila, ker so nekateri odstopili :wink:
2 minuti na koliko?
sicer pa lahko greš v Radence na 5,5.
Uporabniški avatar
 solatka
#126162
Mika me že mika 10-ka, sam se bojim, da bom lavfala več kot 1,5 ure. Al pa še več. Pa ne vem če bi mi bilo ravno všeč biti ta zadnja.

Nazadnje sem mela na 5,5 (v Radencih) čas 40 min. Natanko. In bi rada prišla na 38 min. :roll:
Uporabniški avatar
 lenči
#126163
jaz sem laufala 12 na šmartinskem uro in pol. Glede zadnjega mesta pa se nisem obremenjevala. Je bil kolesar, ki je vozil na koncu za varstvo prav prijetna družba, še vodo mi je dajal. Pa motorista sta me tudi vzpodbujala, motorja mi pa nista hotela posodit, da bi bla hitrejša.
če pa znam dobro seštevat, je 40 + 40 = 80, kar je ura in dvajset minut. torej, če je to blo lani, sedaj pa tudi kaj tečeš, potem slabše ne more biti. Verjetno je že sedaj malo bolje. Poskusi za trening. jaz tudi nisem čisto verjela, da bom šmartinsko pretekla. pa sem in se mi je prav lepo zdelo.
Kot je rekel moj: kondicije nimaš :evil: , vztrajna pa si :lol:
Uporabniški avatar
 solatka
#126181
Za mano je 45 minut kvalitetnega teka z manj kvalitetno hojo vmes :D
Prav pasalo je.

Lenči 40+40 je res 80.
Sam je pa treba upoštevat še utrujenost, pa sopihanje.
Sej mam še do 5 maja čas, da razmislim.... Mogoče pa le.. se odločim...

SEj verjetn je res najboljš se kr odločit pa se prijavit, pa si pol prisiljen odtečt.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 378

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA