Moderator: lenči

 marko85
#145706
Zagotovo bom enkrat malo hitrejši kot sem zdaj pa bom se tud udeležil kake tekme (mi je vlka želja) ampak po duši bom vedno bol polžji, ker pač taki sem...
Uporabniški avatar
 lenči
#145708
marko85 napisal/-a:Zagotovo bom enkrat malo hitrejši kot sem zdaj pa bom se tud udeležil kake tekme (mi je vlka želja) ampak po duši bom vedno bol polžji, ker pač taki sem...


Marko, nič ne hiti, lepo počasi. Pa seveda javljaj tvoje dosežke, pa pojamraj Slika , če bo kakšna mišica bolela, bomo kar na daljavo pomasirali dušco, pa super pomaga Slika.
Jaz tudi rada tečem lepo počasi, čeprav včasih nas malo zanese, pol pa ugotovimo,da je polžji tempo neverjetno božanski Slika .
Uporabniški avatar
 IRA
#145711
lenči napisal/-a:Jaz tudi rada tečem lepo počasi, čeprav včasih nas malo zanese, pol pa ugotovimo,da je polžji tempo neverjetno božanski Slika .



lenči, ampak res ....
Danes sem tekla TOP počasen polžji tek. Sva šla z D. skupaj pa je še malo bogi od prehlada pa še nočni tek je bil...

... in povprečen pulz 146HR :P 8) :lol:

Ta teden sem full zares vzela, da mora bit easy teden 8)

Že ponedeljkov trening je minil v AVG HR 156... danes pa sploh po polžje.

Res paše ...
TO je pa užitek, ja :twisted:
Uporabniški avatar
 niki
#145712
lenči napisal/-a:
niki5 napisal/-a:
lenči napisal/-a:Ni problema, majčko lahko dobiš na Donninem teku :lol: .


A jaz tudi ? :D


Niki, tvoje jaz nimam, jo mora Tanjusha prinesti. No nekako se bomo že dogovorile.


No slej ko prej jo bom že dobila :D važno, da jo ve imate, da vas bom našla na prireditvi :D
Uporabniški avatar
 IRA
#145898
lenči ...

A mi lahko ti kaj več napišeš o svojih treningih.
Tako malo na "oko", kolikokrat tedensko ponavadi tečeš, na kakšne kilometrine cca ... maš en daljši tek (koliko cca km?)...

Bi rada čim več informacij, da potem združim vaše izkušnje, tekaški program, svoje življenje in uskladim vse skupaj .... da bi praktično (mogoče) že letos pod streho spravila 21-ko :wink:


... sej veš, tista Palmanova me daje 8)
Uporabniški avatar
 IRA
#147507
Ok lenči mi je odgovorila na privat, da ne bo tle zgledal kot da nas ignorira :twisted:

Sem pa ravno zdele gledala svoje rezultate in mi v povprečju kaže za dober mesec 156km, 7:22/km.
Se mi zdi še kar vredu!

No ... pa pejmo h stvari!
Še vedno imam v mislih Palmanovo, v bistvu vsak dan bolj jo imam v mislih :wink:
In zdej me zanima kako je s temi geli????
Popolnoma nič se ne spoznam na gele, vem samo, da jih uporabljate - da vam dajo dodatno energijo.

In sedaj me zanima ali jaz to sploh potrebujem za 21km ali je to čisto brez zveze, ko si želiš eno dolžino samo pretečt - ne glede na čas ?

Zanima me kakšne gele kupujete in kje?

Nekje sem brala, da povzročajo kar nekaj težav s prebavo? Verjetno jih je fajn že prej probat ... na kakšnem daljšem teku?

Skratka ... karkoli na temo gelov bi bilo dobrodošlo, seveda - še najbolj pa vaše izkušnje!

Aja ... pa nekje sem brela, mislim, da je lenči pisala, da je imela s sabo kocke sladkorja ... ??
Kaj pravzaprav človek vse potrebuje za tak daljši tek?

Lp
Uporabniški avatar
 lenči
#147510
IRA, jaz ne uporabljam nobenih gelov. V trgovini kupim dekstrozo (z magnezijem), to so tabletke (sladkorja) in če tečem na 21km pojem vsake 3-4 km eno. Pa seveda pijem redno vmes, ker kljub hladnemu vremenu tudi sedaj dehidriraš (zato je pas super zadevica). Na tekmi vzameš kakšno banano na postajah poleg vode (če so). Jaz sem na Ptuju v tisti vročini tekla ob vodi in dekstrozi (pa mislim da bolj za psihično počutje). Geli so za maratone verjetno bolj nujni. Aja, no včasih vzamem tudi kakšno suho slivo s sabo in tisto pospravim. Ne grem pa daljših tekov brez pijače (si naredim rahlo slano vodo z limono in grenivko) in dekstroze. Do 10km pa v hudi vročini vodo ali pa nič. Na gele se moraš pa prej navadit, drugače imaš precej postankov :wink: .

Za Palmanovo pa nič v mislih met, kar v noge spravit idejo. Enkrat na teden daljši tek, vmes pa ostalo in bo šlo.
Uporabniški avatar
 IRA
#147516
lenči napisal/-a:IRA, jaz ne uporabljam nobenih gelov. V trgovini kupim dekstrozo (z magnezijem), to so tabletke (sladkorja) in če tečem na 21km pojem vsake 3-4 km eno. Pa seveda pijem redno vmes, ker kljub hladnemu vremenu tudi sedaj dehidriraš (zato je pas super zadevica). Na tekmi vzameš kakšno banano na postajah poleg vode (če so). Jaz sem na Ptuju v tisti vročini tekla ob vodi in dekstrozi (pa mislim da bolj za psihično počutje). Geli so za maratone verjetno bolj nujni. Aja, no včasih vzamem tudi kakšno suho slivo s sabo in tisto pospravim. Ne grem pa daljših tekov brez pijače (si naredim rahlo slano vodo z limono in grenivko) in dekstroze. Do 10km pa v hudi vročini vodo ali pa nič. Na gele se moraš pa prej navadit, drugače imaš precej postankov :wink: .

Za Palmanovo pa nič v mislih met, kar v noge spravit idejo. Enkrat na teden daljši tek, vmes pa ostalo in bo šlo.


Kje se pa kupi tole dek ... :lol:
Uporabniški avatar
 lenči
#147534
IRA, dekstrozo kupiš v Šparu, Tušu, Mercatorju, DM, povsod jo imajo :wink: .
 sephadex-75
#147583
IRA: še moje mnenje glede gelov.
Sama gelov nisem še nikoli jedla. Do sedaj sem najdlje tekla 21 km (kar je tudi moj letošnji cilj na LM) in nisem čutila, da bi gel po poti sploh potrebovala.

Geli načeloma vsebujejo veliko ogljikovih hidratov (ki ti dajo hitro energijo), lahko pa še razne dodatke, recimo kofein. Ko gel poješ sicer hitro dobiš energijo in načeloma spet lažje tečeš, po drugi strani pa naenkrat močno zaposliš želodec. Ker vmeš še tečeš se lahko zgodi, da težko prebaviš vse ogljikove hidrate in posledica so razne prebavne težave.

Sama nisem proti gelom in se mi zdijo fajn na daljših tekih. Kdaj in koliko jih ješ je pa odločitev vsakega posameznika. Če se odločiš, da jih boš jedla je vsekakor fino, da jih preizkusiš že na kakšnem treningu samo zato, da vidiš kako reagiraš na vse skupaj in da se jih malo navadiš.
Uporabniški avatar
 IRA
#147597
Hvala za odgovore!

Ja tudi jaz sem bila tega mnenja, da jaz pa gelov še ne potrebujem in se mi zdi, da jih tudi za 21km nebi ... malo več treninga pa bo šlo :wink:

Samo .. saj veste, ko človek bere, sliši ... pol pa rajš vprašam kakšne izkušnje imate.

Bom obrnila naokoli kako štacuno in poiskala tele "..." od lenči, če bo kriza (psihična :P ) ...

Z geli pa za enkrat ne bom improvizirala :lol:
Uporabniški avatar
 Loni
#147603
Ira, kar se pa gelov tiče, prisegam na EnerVitove, če že na katere, uporabljam jih pa bolj malo, oziroma precej več na biciklu kot pri teku, imam pa še kak PowerBarov gel nekje, sem jih dobila gratis na eni prireditvi.
EnerVitove so priporočali tu na TF.
Uporabniški avatar
 Ksenija
#151339
vprašanje imam (kdaj pa ne ;))
gledam na Tic vrisano traso, točno moja nedeljska proga je, pa mi ferbec ne da miru... kako naj ugotovim razdaljo (gozdne poti), ker če odtipkam naslov pa še en naslov, pa najdem še kakšen drug naslov (hišne cifre mislim) sej pridem do cilja samo čisto po drugi cesti haha
je tam možno izračunat brez hišnih cifer karkoli :oops:
Uporabniški avatar
 Tina1
#151354
Ksenija napisal/-a:vprašanje imam (kdaj pa ne ;))
gledam na Tic vrisano traso, točno moja nedeljska proga je, pa mi ferbec ne da miru... kako naj ugotovim razdaljo (gozdne poti), ker če odtipkam naslov pa še en naslov, pa najdem še kakšen drug naslov (hišne cifre mislim) sej pridem do cilja samo čisto po drugi cesti haha
je tam možno izračunat brez hišnih cifer karkoli :oops:


oj, a misliš TIS verjetno. Tam greš na zemljevid in klikneš merjenje razdalje in potem rišeš z rdečo linijo po zemljevidu in hkrati ti meri razdaljo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA