vprašanja in nasveti o vadbi triatlona :: kako, koliko, kdaj, zakaj, zakaj ne, ... vaša mnenja in izkušnje so dobrodošla

Moderatorji: stena, izzardly

#195640
Zajc,
če si res jutranji tip ti ne bo prezgoden naš termin ob 6.30 (torek, petek). Jutranje termine smo uvedli pred dvema letoma in so se kar dobro prijeli. Seveda imamo proge tudi zvečer od ponedeljka do četrtka. Več se najde v razpisu na naši spletni strani. Sedaj je ravno čas prijav.
#195774
Sončka napisal/-a:
. Aja 4 disciplina(!!!); pravzaprav se že ves čas sprašujem, kaj točno je Kovit s to disciplino mislil!? Sigurno ne to, na kar pomislim jaz. :D

Ja sončka pa saj hudiča veš kaj se normalnemu descu, namesto plavanja, laufanja in biciklanja, uz zoru mota po glavi. :wink:
#196350
SEbi, Ton in Slavon, hvala za vse nasvete. Je pomagalo na plavanju na 3astlonu na Bledu, kjer sem dosegel PB predvsem po po zaslugi plavanja. Prvo leto preko 36 minut drugo leto preko 34 letos pod 33 min za 1500 m. In to na izboljšanje tehnike po teoriji, z 10 enot poletne vadbe na sezono. Kaj bo šele drugo leto, če začnem redno(beri 1x tedensko) plavati :wink: :lol:
#196448
Grmfgr...
Če malo poračunam, koliko € in časa sem investiral za plavanje, medtem ko je Razy doma iz fotelja jadral po spletu, sta dve minuti (toliko prej sem bil na suhem) res malce dragi...
Ampak očitno si prenesel v vodo natanko tisto znanje, ki ti je omogočilo dobro plavanje. Super!
#196561
Ta komantar namenjam prav vsem, ki trenirate posamezne dicsipline (razmišljate o treningu) ali triatlon kot celoto. V prvi vrsti je pomembna ustrezna količina treninga (glede na cilje in sposobnosti). Na drugo mesto bi dal pravilno načrtovan in izveden trening. S tem v zvezi je potrebno tudi določeno znanje in izkušnje. Pri plavanju je sicer nekoliko večji pomen pravilne tehnike, ki pa se je ne da naučiti drugače kot v vodi in s ponavljanjem. Res je, da nekateri rabijo veliko manj ponovitev in napredujejo veliko hitreje, res pa je tudi, da prav vsak, ki se za to trdno odloči in vztraja lahko plavalno tehniko osvoji dovolj dobro, Takrat postane plavanje pravi mačji kašelj.
#196979
Včeraj sem opazila, da se bo tudi v kranjskem bazenu izvajala vodena rekreativna vadba plavanja (http://www.zsport-kranj.si):

Zavod za šport Kranj ponuja VODENO REKREATIVNO VADBO PLAVANJA v pokritem Olimpijskem bazenu. Nudimo vam strokovni nadzor nad intenzivnostjo in količino vadbe, rednost, vplivanje na splošno vzdržljivost in izboljšanje plavalne tehnike. Vadba bo možna v 50 ali v 25 metrskih progah, dva ali tri krat tedensko. Prijavite se lahko na recepciji kopališča oz. bazena.

I. skupina: 3x tedensko (pon, sre, pet), 18h-20h; 2 x 50 metrska proga; (vadnina 12 eur/mesec)
1. proga: max 10 prostih mest
2. proga: max 10 prostih mest

II: skupina: 2x tedensko (tor, čet), 18h-20h; 2 x 50 metrska proga, (vadnina 8 eur/mesec)
1. proga: max 10 prostih mest
2. proga: max 10 prostih mest

III. skupina: 3 x tedensko (pon, sre, pet), 20h-21.30h; 3 x 25 metrske proge; (vadnina 12 eur/mesec)
1. proga: max 10 prostih mest
2. proga: max 10 prostih mest
3. proga: max 10 prostih mest

IV. skupina: 2 x tedensko (tor, čet), 20h-21.30h; 3 x 25 metrske proge (vadnina 8 eur/mesec)
1. proga: max 10 prostih mest
2. proga: max 10 prostih mest
3. proga: max 10 prostih mest


VADNINA SE PORAVNA PRI PRVEM OBISKU. (V primeru odsotnosti se vadnine ne vrača!) Vsak udeleženec mora imeti tudi veljavno vstopnico za bazen.

prvi termin: 14. oz. 15. september 2009 – 09. oz. 08. oktobra 2009 (Prijave do petka 11.09.2009 ali do zapolnitve prostih mest.)
drugi termin: 12. oz. 13. oktobra 2009 – 06. oz.05. novembra 2009
tretji termin: 09. oz. 10. november 2009 – 05. oz 04. decembra 2009
četrti termin: 07. oz. 08. december 2009 – 30. oz. 29. decembra 2009
peti termin: 04. oz. 05. janar 2010 – 29. oz. 28. januarja 2010
šesti termin: 01. oz. 02. februar 2010 – 26. oz. 25. februarja 2010
sedmi termin: 01. oz. 02. marec 2010 – 26. oz. 25. marca 2010
osmi termin: 29. oz. 30. marca 2010 – 23. oz. 22. april 2010
deveti termin: 26. oz. 27. aprila 2010 – 21. oz. 20. maja 2010
deseti termin: 24. oz. 25. maja 2010 – 16. oz. 17. junija 2010


Informacije in prijave na recepciji bazena: 04 201 44 40 !

Meni je kranjski bazen zelo všeč in rada plavam tam. To sezono imam sicer boljše pogoje za plavanje v Tivoliju (2x/teden mi v luknji med službo in predavanji lastno progo omogoča moja fakulteta :clap: ), se bom pa verjetno spomladi priključila kateri od skupin v Kranju.
#204597
Vem, to vprašanje bi lahko spadalo tudi k prehrani ali pa mogoče h kolesarstvu, ampak tukaj se spomnim posta, ki se tiče mojega vprašanja :D :

stena napisal/-a:Kolesarjenje: od speljevanja do 4ur


Kar se tiče kolesarjenja sem še čisto zelena, zato me ne kregat :wink: .Torej, stvar je v tem, da pri počasnih, dolgih predzimskih vožnjah po 1 uri postanem zelooo lačna in se te lakote težko znebim :? . Poskusila sem že z dekstrozo, energijskimi čokoladami, temno čokolado, banano, (kar pri dolgih tekih deluje) pa to ni dovolj. Včasih sem sama spackala tablice z medom, semeni in suhim sadjem, pa za to žal nimam več časa. Preden grem od doma se najem in ves čas na kolesu pijem Accelerade. Ampak normalno, da to ne more biti dovolj, glede na dolg čas vožnje in na nizko intenzivnost.

Ker triatlonci/ke veliko časa v enem kosu preživite na kolesu (4 ure, halo :shock: ), me zanima, kaj med tem jeste. Pa gelov res ne bi jedla.

Igor3K napisal/-a:Veliko odgovorov na vprašanja in dileme povezanih s treningom triatlona lahko najdete v prispevkih, ki jih objavljamo na spletni strani http://3ksport.si/


Igor, članki so super :D !

LP
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA