vse v zvezi s triatlonom, kar ne sodi v gornja področja - debate, spletne strani, domače strani triatlonk in triatloncev, ...

Moderatorji: stena, izzardly

#202259
V času prisilnega počitka sem naredila kratko analizo moje krstne triatlonske sezone. Krstne, a ne tudi zadnje :wink: . Joj, izgleda, da me je zadeva zasvojila v tolikšni meri, da sedaj delam celo analize, izračune in plane :D .
Kratko poročilce kot zahvala vam, ki ste me do tega pripeljali in mogoče tudi v spodbudo tistim, ki se še odločajo za triatlon.
Lani septembra sem si prvič ogledala triatlon (Bled) in se nato celo zimo igrala z idejo, da bi to poskusila tudi sama. Plavati znam, kolo znam vozit, tečem pa tako ali tako. Bo že. V februarju sem začela plavati v bazenu, se marca prvič usedla na cestno kolo in se v mislih začela pripravljati na blejski triatlon za vsakogar. Nato se je na forumu začelo govoriti o novigradskem triatlonu. Morje, sonce, začetnikom prijazna organizacija, številčna udeležba forumovcev in vaša podpora so odločili o tem, da bo moj prvi triatlon (daljša) sprint razdalja in to že juniju. Od ideje do štarta sem preplavala 24 km in prevozila 392 km, pred štartom prvič zlezla v triatlonski dres in zaradi tega pričakovala katastrofo v vseh disciplinah. Pa do nje ni prišlo. Zadeva se je odvila fantastično, preživela sem lep dan v odlični družbi. Kmalu za tem se je rodila celo triatlonska sekcija TF (somoderatorka sem zakaj že? :D ). Bolj redno sem začela plavati in kolesariti (poletje, pač), združevati tek in kolesarjenje in se počutila že kar malo ''triatlonsko'' :lol: .
Ob nenadni preveliki količini prostega časa sem uspela sešteti, da je danes (po enem letu od rojstva ideje) za mano skupno (še vedno dokaj skromnih) 107 preplavanih km, 1325 prevoženih km ter 1488 pretečenih km. Uspešno sem opravila z dvema sprint triatlonoma in enim za vsakogar (aja, in enim akvatlonom :) ). V vseh treh disciplinah sem sicer zelo povprečna in ''treniram'' v skladu s trenutnim navdihom, časom in počutjem. Na tekmi sem v vodi občasno tepena, ne znam voziti v zavetrju in ne znam pravilno razporejati moči, zato je pri teku vedno kaj narobe. Moji trenerji živijo na internetu. Ampak ob koncu sezone lahko rečem le, da je triatlon zakon :!:
Naslednjo sezono se bom igrala s ta velikimi :mrgreen: . Rada bi opravila z olimpijsko razdaljo, pri čemer se veselim predvsem družbe TF. Podpora na forumu je na srečo še vedno prisotna in bo tudi vedno bolj potrebna :wink: . Zato vas bom za nasvete še večkrat vprašala in napisala kakšno poročilo, da me boste lahko popravili ali okregali (khm).
Predvsem pa upam, da se na čim večih tekmah srečamo v čim večjem številu in da bo naša sekcija v prihodnje še bolj aktivna (v živo in tukaj). Gremo naprej! :clap:

LP
#202999
Bravo...bravo...tko se govori... :clap: :clap: :clap:
Hvala za tale pisateljski navdih :lol: ...pa ne pozabi analizirati "zgrešeno" šikano...kjer sm mimo tebe švignil kot veter :--
In seveda čestitke za vse tvoje osebne dosežke... 8)

Ja tudi pri meni se kujejo načrti za prihodnjo sezono(po LM bo plan na papirju)...recimo prvo resnejšo(pripravljalni zimski del tekaške,kolesarske baze in učenja kravla) z dvema ciljema;
:arrow: konec pomladi...Half Ironman (verjetno Dunaj)
:arrow: zaključek...maraton v Ljubljani

Tako bom korak bliže k sanjam... :clap:
#203127
Jah ni kj, smo kar dobro zaštartali s tole našo sekcijo..Nekaj super rezultatov, nekaj premagovanj samega sebe, nekaj prvih stikov s triatlonom.. Upam, da se še na kakšni tekmi več srečamo tako številčno, kot v NG.. Veliko nas ima drzne sanje in prav je tako, saj se le tistemu, ki si upa sanjati le te uresničijo..

Svojih si še ne upam izdati, upam pa da jih že prihodnje leto dosanjam vsaj delček :D Vem, da ne bom sam..
#203142
Živjo!
Prav lepo je vidit, da triatlon dobiva vse več navdušencev tudi na tem forumu. Sam sem triatlon poskusil pred dobrimi 5 leti in od tedaj sem praktično zasvojen s tem športom. Bistveno je na moje pospešeno delovanje v triatlonu vplivala prisotnost na trening kampu v Medulinu, ki ga vsako leto organizira triatlonska zveza. Tam dobiš osnovne informacije o načinu treninga, formira se mnogo skupin, ki vadijo skupaj glede na znožnosti, druženje, dobra hrana... Skratka bomba in morate poskusiti!
lp, se vidmo na triatlonu, še prej pa LM, palmanovi, itd...
#203153
garač napisal/-a:čestitke za vse tvoje osebne dosežke...

Tebi hvala za motivacijo, tehnično podporo in treninge :D . Se priporočam še za naprej.

Fantje, kar nekaj vas gre drugo leto na precej daljše in bolj zahtevne preizkušnje, zato vam želim predvsem čim bolj kvalitetne zimske priprave, da boste te cilje čim lažje dosegli. Ostali bomo držali pesti. :clap:
Pa občasno tudi poročajte, kako napredujete, nas začetnike namreč vse zanima :wink: .

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA