triatlonska oprema je zelo široko področje, saj je predvsem zaradi kolesarskega dela lahko položaj zelo kompleksen ... če tako želimo oziroma čutimo potrebo :)

Moderatorji: stena, izzardly

 Migovec
#335361
Zdravo,

Sem velik ljubitelj teka, vendar imam težavo pri nabavi superg. Imam Št. noge 40-40,5 in zelo težko dobim številko. V zadnjem mesecu sem pregledal vse možne trgovine, vendar brez uspeha. Ženske superge mi ne pridejo v poštev, ker imajo preozko školjko. Sedaj, jih imam namen kupiti preko spleta (amazon), vendar sem skeptičen, ker jih pred tem ne bom mogel sprobati.
Ker sem ljubitelj terenskega teka imam namen kupiti Mizuno Ascend 8. Ali ima kdo kakšne izkušnje s temi supergami?
Hvala in LP
 ribic
#335362
To pa mi je čudno, da nič ne najdeš. Sam nosim čevlje 41 pa najdem tekaške čevlje brez vsakega problema. Res pa je, da si kupim tekaške čevlje ponavadi za 1 številko večje, torej 42 ali 41,5.
Po drugi strani pa imajo nekateri proizvajalci hudo male številke (npr. Nike in Adidas), tako da pri njih vzamem vsaj 42,5 če hočem udobno tečt in ne ne imeti problemov z nabijanjem prstov.
mogoče probaj gledat v tej smeri in upoštevaj, da je za tek bolje imeti nekoliko večje čevlje, torej v tvojem primeru št. 41.
Uporabniški avatar
 lojze
#336220
Migovec napisal/-a:Zdravo,

Sem velik ljubitelj teka, vendar imam težavo pri nabavi superg. Imam Št. noge 40-40,5 in zelo težko dobim številko. V zadnjem mesecu sem pregledal vse možne trgovine, vendar brez uspeha. Ženske superge mi ne pridejo v poštev, ker imajo preozko školjko. Sedaj, jih imam namen kupiti preko spleta (amazon), vendar sem skeptičen, ker jih pred tem ne bom mogel sprobati.
Ker sem ljubitelj terenskega teka imam namen kupiti Mizuno Ascend 8. Ali ima kdo kakšne izkušnje s temi supergami?
Hvala in LP

jaz nabavim prek 21run.com imajo vse številke od 39 naprej, stalno neke popuste, in poštnina 1.99 eur preko DHL, do sedaj je še vedno prišlo.
Uporabniški avatar
 lojze
#336221
bodi pozoren na številke, broks in mizuno nimata enake eu številke pri isti velikosti, sicer pa pojdi v trgovino sprobaj znamko (mizuno) , med modeli ni velike razlike v oblikah. mizuno širši, nike ožji.
 večno mlad
#336222
Ja težko je. Sam imam podobne težave. Nekdo prej je napisal, da kupuje 1 številko večje. Ne bo šlo, se sezuva. In za številke od 40 2/3 in naprej ni problema s številkami. Salomon Speedcross ima 40 2/3 in nekako gre, GTX enaka številka pač ne omogoča normalnega tekaškega koraka. Se pa da dobiti tudi INOV-ke, ki so ozke. Res pa je da so predvsem za gozdnate in podobne terene. LP
Uporabniški avatar
 dimmu
#336224
Še moj "piskerček"...Ja cifra noge 40 je najbolj "bad" cifra noge..Sicer jo je dal bog ampak vseeno. Jaz sem ponosni lastnik te cifre in moram reči, da ga ni junaka, ki bi mi v določeni štacuni dal vsaj dva para, da jih sprobam..Za Mizunke ne bi dal roke v ogenj, da se dobi cifra 40. Kako jaz dobim copate: Šel v Extrem Vital sprobal NEWTON Gravity III št.41. Prevelike! Naročil 40. Čez tri dni sem jih imel. Zate primeren terenski model BOCO AT. Sicer sem letos tudi preko http://www.21run.com/ naročil laufarce ZOOT Ultra Kalani 3.0...70% popust. Noro zadovoljen.
Uporabniški avatar
 čara
#336249
Kaj pa ženski modeli? Sicer, vem ja, so ogabne barve v večini primerov. Ne vem zakaj morajo biti "ženske" barve roza, viola in podobno.
Vidiš jaz imam obraten problem. Ženska 40. Pa pri hudiču, da je vse stišano skupaj pri prstih. In vzamem potem moški model, salamonke 40-41, mizunke 42. V peti je tesno fajn oprijet, pred palcem uhuuu placa, ampak po širini pa glih prav!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA