triatlonska oprema je zelo široko področje, saj je predvsem zaradi kolesarskega dela lahko položaj zelo kompleksen ... če tako želimo oziroma čutimo potrebo :)

Moderatorji: stena, izzardly

 Ata smrk
#349001
Živjo,
malo sem se igral in našel naslednje copate. Preden jih pokažem naj še povem, da iščem copat primeren za daljše teke(po cestah in gozdnih poteh), kot tudi za hitrejše in intervalne teke.
torej:
1. SAUCONY kinvara 7
2. asics ds trainer 21
3. asics ds racer 10
4. NIKE air zoom pegasus 32
5. MIZUNO wave sayonara 2
6. nike flyknit lunar 2

hvala za pomoč, če pa ima kdo še katere druge pa naj kar javi:)
Uporabniški avatar
 skrb
#349028
Predlagam, da na spisek dodaš še Brooks Glycerin, ki je trening po terenu in gozdu boljša izbira kot npr. racer .
Jaz glede na teren in planirano hitrost teka obujem enega od naslednjih Brooks modelov :Glycerin, Ghost, Racer, Cascadia .
Ustreza mi Brooksova DNA blažitev .
 stari bor
#349030
[quote="skrb"]Predlagam, da na spisek dodaš še Brooks Glycerin, ki je trening po terenu in gozdu boljša izbira kot npr. racer .
Jaz glede na teren in planirano hitrost teka obujem enega od naslednjih Brooks modelov :Glycerin, Ghost, Racer, Cascadia .
:shock:
( Cascadia primerna za Bovec maraton/Slap Boka press) :wink:
Uporabniški avatar
 vencelj
#349031
stari bor napisal/-a:
skrb napisal/-a:Predlagam, da na spisek dodaš še Brooks Glycerin, ki je trening po terenu in gozdu boljša izbira kot npr. racer .
Jaz glede na teren in planirano hitrost teka obujem enega od naslednjih Brooks modelov :Glycerin, Ghost, Racer, Cascadia .
:shock:
( Cascadia primerna za Bovec maraton/Slap Boka press) :wink:


Predlog za seznam je samo Glycerin, v nadaljevanju skrb navaja le copate, ki jih on uporablja za različne terene. Tako sem jaz razumel...
 stari bor
#349033
Sem tudi jaz razumel tako,velike oči sem dobil le zaradi (zame)neznanskega števila copat,ki jih človek "skrb" uporablja obenem.Sicer pa "smo se samo hecali", in itak želimo srečen,srčen ,malo trčen tek vsem skrbnim ,neskrbnim in brezskrbnim . :piti:
Uporabniški avatar
 Thazz
#349044
Kot so ti že v drugi temi predlagali, je najbolj optimalno, da imaš 2 para, saj je copat težko lahek in odziven za hitre teke in blažen ter bolj robusten za dolge teke in terene. Izmed zgoraj naštetih bi za hitre teke bili:
1. SAUCONY kinvara 7
2. asics ds trainer 21
5. MIZUNO wave sayonara 2
6. nike flyknit lunar 2

Po DS Racer povprečen rekreativec pomojem nima potrebe, razen če tečeš polmaraton pod (čez palec) 1:15.

Za dolge teke lahko poleg pegasusk dodaš še npr:
- brooks glycerin
- asics gel nimbus
- Saucony triumph iso
- Salming miles (ta je bojda tudi dokaj odziven)
- Nike Vomero
- in še kup drugih

Če bi imel samo ene za vse, pa poglej za npr. brooks ghost, brooks launch, saucony ride.
Uporabniški avatar
 majcka
#353253
Od superg sem kupovala samo tiste za badminton, ki se zaenkrat obnesejo fajn. Tekaških še nisem, ker imam malo tečno nogo in ne upam it na druge kot Salomon Speedcross. Ampak en kolega jih kupuje pa v Lidlu ali Decathlonu in preteče kar precej kilometrov z njimi, pa je z obojimi zelo zadovoljen. Najbrž je pa malo odvisno tudi od posamezne noge.

Od druge tekaške opreme pa imam tekaški nahrbtnik in nekaj majic. In pa kompresijske pajkice, ki jih imam za poleti najraje.

pajo napisal/-a:Ni šans, da tam kaj kupim.

Mene tudi tole zanima, če nisem preveč predrzna.
Uporabniški avatar
 Loni
#353263
Razen superg sem v Decathlonu kupila že marsikaj, prvič pred leti v Franciji, nato v Italiji, do ljubljanskega še nisem prišla, enkrat sem vanj pošpegala, pa se mi je zdelo vse izropano.
 aleššš
#353268
majcka napisal/-a:Od superg sem kupovala samo tiste za badminton, ki se zaenkrat obnesejo fajn. Tekaških še nisem, ker imam malo tečno nogo in ne upam it na druge kot Salomon Speedcross. Ampak en kolega jih kupuje pa v Lidlu ali Decathlonu in preteče kar precej kilometrov z njimi, pa je z obojimi zelo zadovoljen. Najbrž je pa malo odvisno tudi od posamezne noge.

Od druge tekaške opreme pa imam tekaški nahrbtnik in nekaj majic. In pa kompresijske pajkice, ki jih imam za poleti najraje.

pajo napisal/-a:Ni šans, da tam kaj kupim.

Mene tudi tole zanima, če nisem preveč predrzna.



Večji poden kot je salomon sigurno ne prodajajo v dechatlonu.
Uporabniški avatar
 matej712
#353277
Kar se tiče (tekaškega in kolesarskega) tekstila, nimam pripomb. Hlače, majice, nogavice, rokavice... vse je super. Posebej se splača kupiti kaj iz pretekle sezone (zadnji kosi), ker so cene včasih smešno nizke.
Tekaške copate sem kupil najcenejše (okoli 10€) vendar jih nimam za tek, pač pa za malo naokoli. So lahke in zračne, vendar po mojem mnenju premalo stabilne za tek. Ne vem, kako je z dražjimi modeli.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA