12.09.2009 vas vabimo v Tržič in na Jezersko na premierno izvedbo <b>Karavanškega maratona</b>. Društvo Rekreativec.si v sodelovanju s Tržiškimi strelami, GRS Jezersko, občinama Tržič in Jezersko in lokalnimi skupnostmi pripravlja nepozabno prireditev.

Moderatorji: mitjas, Rollback

Uporabniški avatar
 Rollback
#196710
Koristne informacije, ki smo jih pošiljali po emailu vsem prijavljenih. Če kdo mejla ni prejel, si jih lahko prebere tukaj (Rosi, hvala za dosedanjo pomoč :D )


Spoštovane maratonke in maratonci, tekačice in tekači!

Pred sobotnim Karavanškim maratonom vam želimo posredovati par koristnih informacij, ki se tičejo prireditve, teka in spremljajočih aktivnosti. Upamo, da se boste v naših koncih imeli lepo 

KAM začnemo že v petek, 11.9. s testeninko in dvigom štartnih številk v Tržiču. Če se boste med 18 in 20 uro oglasili v atriju pri Občini Tržič, vam bomo postregli s porcijo testenin, vam predali vašo štartno številko ter darilno vrečko in vam predstavili še kako zanimivost o maratonu. Družba bo zanimiva, vabljeni.

Štartnino lahko poravnate ob prevzemu štartne številke ali pa jo nakažete na TRR: 25100-9724425146 , referenca 00 1209, v namen pa napišite ime tekača. Potrdilo prinesite s sabo.

V soboto 12.9. se bo v Tržiču začelo dogajati že ob 7h. Parkirali boste lahko na parkirišču pri Predilnici ter pri gostilni Raj v neposredni bližini štarta in avtobusne postaje lahko do 8:45 dvignili štartno številko in darilno vrečko. KAM 35 štarta točno ob 9h pri mostu na Trgu svobode.

Na progi bo postavljenih več okrepčevalnih postaj (na približno 5km) z vodo, napitki, sadjem in čokolado. Za varnost na progi bodo med drugim skrbeli tudi reševalci GRS Tržič in GRS Jezersko. Priporočamo, da se na pot podate primerno oblečeni in obuti ter, da sledite oznakam na progi, navodilom reševalcev in redarjev. Pohodne palice so dovoljene!

Pomembno: za vse, ki ste pretekla leta sodelovali na SAMu, bo pomembna informacija, da je cilj letošnjega teka na športnem igrišču na Jezerskem – kar je približno kilometer in pol prej, kot pretekla leta na SAMu. Tam bo tudi prireditveni prostor, ter štart in cilj teka na 10km.

Za vse tekače na KAM 10 se bo na Jezerskem dogajanje pričelo v soboto ob 8:30, ko bomo začeli razdeljevati štartne številke. Tekma se začne točno ob 10h. Takoj po prihodu zadnjega tekmovalca v cilj bomo podelili priznanja in nagrade najboljšim.

Prve tekmovalce na KAM 35 bomo v cilju pričakali že pred 12 uro, potem pa navijali in ploskali vsem, ki bodo s tekom zaključili do 16h, ko se tekaški del prireditve tudi zaključi. Sledila bo podelitev nagrad in priznanj ter druženje in zabavni program. Vreme bo lepo 

Tekmovalcem, ki bodo želeli, bomo omogočili prevoz s cilja nazaj v Tržič, predvidoma okrog 17h. Če prevoz želite, to povejte ob prevzemu štartne številke.

Za vse, ki bi želeli prespati v Tržiču dan pred dirko, priporočamo nočitev z zajtrkom v domu Oaza miru v bližini Tržiča.

Za vse ostale informacije nam pišite na info@rekreativec.si ali nas pokličite na 040 235 558. Se vidimo v Tržiču!


Dobrodošli na KAM Karavanški maraton 2009!
Uporabniški avatar
 ROSI64
#196816
KAM maraton se približuje, moj nastop je pa pod vprašajem. :--(

Poškodba obeh stegenskih mišic, :( že hoja je problem, kaj šele tek. :roll: Intenzivno delam na sanaciji z vsemi žavbami in pripomočki in upam da mi uspe kolikor toliko sanirat poškodbi do sobote, da se tekme udeležim. Želja je velika. :)
Uporabniški avatar
 raines
#196835
Rosi ne se hecat, jaz sem pa že delal plane, kako bova kakšno rekla med tekom(seveda če ne boš prehiter zame)!
Jaz sem danes naredil krajši trening intervalov in ugotovil, da je moje koleno še zmeraj bolj tako tako, vendar je za zdržat. :D

lp
Uporabniški avatar
 ROSI64
#196838
raines napisal/-a:Rosi ne se hecat, jaz sem pa že delal plane, kako bova kakšno rekla med tekom(seveda če ne boš prehiter zame)!
Jaz sem danes naredil krajši trening intervalov in ugotovil, da je moje koleno še zmeraj bolj tako tako, vendar je za zdržat. :D

lp

Jaz srčno upam, da se vidiva in mogoče res skupaj odtečeva. :) Delam na temu, da saniram poškodbi, pa še toliko sem trmast, :evil: da se ne predam tako hitro.

Mislim, da jaz nisem hitrejši od tebe, pa še vzdržljivejši si od mene. :)
Uporabniški avatar
 ROSI64
#196865
Z gorskimi teki tudi jaz nimam izkušenj. To bo moj drugi gorski tek, če kot prvi tek štejem tek na Vršič. Sem pa drugače te predele kjer poteka tek že večkrat prehodil.
Uporabniški avatar
 Darja
#196876
Rollback, kot je razumeti iz "tehničnih" navodil, letos ne bo jutranjega prevoza z Jezerskega v Tržič, torej nam ostane edino popoldanski transfer. Ste morda predvideli tudi kakšen avtobus, ki bo šel z Jezerskega že pred 17. uro?
Uporabniški avatar
 Darja
#196881
Hvala za odgovor, čeprav malce dvomim, da nas boste uspeli vse spraviti v en avtobus. Ali pa imava samo midva rahle težave z logistiko :? še vedno pa seveda lahko računamo na medsebojno pomoč pri prevozu nazaj na štart, ampak "ziher je ziher".
Glede na vreme, bo čakanje do 17h kar malo dolgo.
Uporabniški avatar
 ROSI64
#196886
Jaz bom tudi rabil prevoz na štart (če bo poškodba kolikor toliko sanirana), ker ne bom imel nobenega, ki bi mi prepeljal avto iz štarta na cilj in me tam počakal. :( Torej Darja nisi edina in verjetno se bo še kdo našel. 17h se mi ne zdi tako pozna, če je pa limit teka 7h in tako bodo ljudje še tja do 16h tekli v cilj, med njimi tudi jaz. Pa da se potem še malo preoblečeš in je ura kmalu za odhod. Verjamem pa da je težko tistim čakat na cilju za prevoz, ki bodo progo pretekli že okrog 12h, sploh če bo slabo vreme.

Moje mnenje je, da se je organizator dobro pripravil in kot piše tudi Rollback, bodo se poskušali čimbolj prilagodit večini. Vsem se pa itak ne da ustreči vedno.
Uporabniški avatar
 Darja
#196894
Lansko leto so za progo 35 km (malo) več kot 7 ur potrebovale 3 ženske (kar nedvomno ni večina). Glede na to, da bo letos proga skrajšana pričakujem, da bomo z njo prej kot v sedmih urah opravili vsi (tudi ti).
Sicer pa smo problemček že sosedsko rešili :D
Uporabniški avatar
 ROSI64
#196917
Danes sem dobil tole obvestilo po email-u, ker pa vem da vsi nimate te možnosti vam jo kopiram na forum.

Spoštovane maratonke in maratonci,



Zaradi nepredvidenih del v centru Tržiča na Trgu svobode, kjer je bil predviden štart KAM 35 vas obveščamo, da bo štart prestavljen 300m više po cesti. Do štarta se bo najlaže prišlo po podhodu mimo občine Tržič, kjer bo sedaj tudi v soboto postavljena prijavna služba (ne več pri mostu pri gostilni Raj).



Dostop do prijavne službe bomo označili tudi s puščicami, za lažjo orientacijo pa prilagamo tudi par linkov z zemljevidi.



Kje lahko najbližje štartu parkirate – Predilnica Tržič http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... +14.306427)&hl=en&geocode=%3B%3BFf5qwwIde0zaAA&mra=dpe&mrcr=0&mrsp=1&sz=18&via=1&sll=46.361338,14.3


Kje je prijavna služba v Tržiču http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 09645&z=17



Kako do Jezerskega http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 77162&z=14





Za vse ostale informacije nam pišite na info@rekreativec.si ali nas pokličite na 040 235 558. Se vidimo v Tržiču!
Uporabniški avatar
 ROSI64
#197019
Meni se je dan tako lepo začel. :D Noge so kolikor toliko sanirane in pripravljene na tek, tako da jutri pridem. :juhuhu:

Še najbolj pa me je razveselila dobrotnica po email-u, ki se mi je ponudila, da mi avto prepelje iz Tržica na Jezersko. :juhuhu: Pa še na cilju, me bo toliko ur čakala. :clap: Bolj lepo mi ne bi mogla polepšati dneva. :D
Res sem ji že sedaj iz srca hvaležen. :D
Uporabniški avatar
 Loni
#197049
mitjas napisal/-a:Glede na vreme v prejšnjih izvedbah teka po tej trasi (sneg :o in dež), je za letos s tistim zgoraj dogovorjeno, da bo naslednja sobota en lep jesenski dan :wink:


Glede na to, da bom kar nekaj cajta gor, a ti še kaj delaš na vremenu?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA