prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 spehovka
#43111
Imam enak problem kot Martin (pod točko ena). Vse skupaj vas pozivam, če seveda želite, podelite svoje izkušnje o prvem maratonu, pripravah na le-tega, napakah, ki jih ne boste več ponovili... Predvsem pa me zanima, če imam še dovolj časa do ljubljanskega maratona.
Uporabniški avatar
 Vlajko
#43115
spehovka napisal/-a:... Predvsem pa me zanima, če imam še dovolj časa do ljubljanskega maratona....

Svojo prošnjo dopolni s tekaškim Curiculum Vitae. :roll:
Če pa štartaš iz "nule", ti tudi jaz kot tekaški laik zagotavljam, da je zadnji letošnji vlak za 42 km, že odpeljal. 8) :wink:
Uporabniški avatar
 sbojan
#43123
Trening po Hal Higdonovem programu http://www.halhigdon.com/marathon/Mar00novice.htm traja 18 tednov. Se pravi da je treba začeti v ponedeljek 20.6.(rest day :D ).
Pogoja: da tečeš že eno leto in da sedaj pretečeš 10 km. Vse ostalo piše v programu.

Srečno.
 Ninocka
#43153
spehovka napisal/-a:Imam enak problem kot Martin (pod točko ena). Vse skupaj vas pozivam, če seveda želite, podelite svoje izkušnje o prvem maratonu, pripravah na le-tega, napakah, ki jih ne boste več ponovili... Predvsem pa me zanima, če imam še dovolj časa do ljubljanskega maratona.


Postopno nabiranje kilometraže, nastopi na polmaratonih in ljubezen do dolgih treningov/tekov so vsaj meni dali podlago, da prvi maraton ni bil noben bavbav.

Vsak tek pa je edinstven in hkrati je vsak tek samo tek (tudi nastop na Ljubljanskem maratonu)...
Uporabniški avatar
 Filipid
#43154
Ninocka napisal/-a:Postopno nabiranje kilometraže, nastopi na polmaratonih in ljubezen do dolgih treningov/tekov so vsaj meni dali podlago, da prvi maraton ni bil noben bavbav.
Vsak tek pa je edinstven in hkrati je vsak tek samo tek (tudi nastop na Ljubljanskem maratonu)...


:clap: . Točno tako. Tukaj bližnjic ni.
Uporabniški avatar
 spehovka
#43179
Najprej vsem hvala za odgovore. Ja seveda, pozabila sem vam povedat, da že dobro leto dokaj redno tečem. Moj prvi nekoliko daljši tek je bil lanski tek trojk, od takrat na teden pretečem v povprečju 3x10km, včasih več, včasih manj. To je zgolj sproščujoč tek, hočem povedati, da zaenkrat ne treniram sistematično. Bila sem na dveh polmaratonih, lani na ljubljanskem in letos v Radencih. Predvsem nisem prepričana, če bi pravi maraton zmogla že sedaj, ker nikoli nisem tekla več od 21 km. Se zelo strinjam z vama Ninička in Filipid, da pri teku ni bližnjic. Zato imam počasi namen kaj naredit za to, da bom nekoč maraton zmogla in me zanima, če imam do oktobra dovolj časa. Seveda se moram pa najprej v "glavi prepričat", da me ne bo konec. Sbojanu hvala za link, sem si že sprintala, sedaj pa veselo najprej na branje nato na delo. V ponedeljek začnem, če bom do oktobra pripravljena, oziroma če bom mislila, da sem pripravljena, vam sporočim. Če bi še kdo želel deliti kakšno izkušnjo, jo bom z veseljem prebrala. Sedaj pa "tečem naprej". LP :laola
 Ninocka
#43219
Špehovka,
z veseljem delim s tabo kakšno mojo "cvetko", a če bi začela pisati, bi nastala kakšna (humoristična) knjiga, ne pa (poučen) prispevek...Vsak kdo ima tudi čisto specifične "fore", rituale, dneve....Predlagala bi, da se pridružiš na kakšnem teku in v kakšni urci boš izvedela neverjetno veliko (ne)uporabnih stvari... :wink:
Aja, še boljša priložnost, da se spoznamo in izmenjamo izkušnje: pridi na piknik 2.7. v Podpeč! :P :P :P
Uporabniški avatar
 GaGa
#43221
spehovka napisal/-a: Zato imam počasi namen kaj naredit za to, da bom nekoč maraton zmogla in me zanima, če imam do oktobra dovolj časa. Seveda se moram pa najprej v "glavi prepričat", da me ne bo konec.


Če ti bo kaj v pomoč ... tretji teden v januarju sem začela postopno podaljševati dolge teke, 10.aprila pa sem pretekla maraton :) (15.marca je minilo 1 leto od mojih tekaških začetkov) . Če ti je cilj preteči 42 km imaš vsekakor še dovolj časa.
Glava se bo pa s pretečenimi kilometri tud počasi pripravila :wink:
Uporabniški avatar
 spehovka
#44118
No GaGa malo si me opogumila, Ninocka na pknik pridem, če ne bo slučajno kaj nepričakovanega prišlo vmes in če bo 2.7., če bo 9. 7. najbrž ne bom mogla. Vam pa z veseljem sporočam, da je za mano že prvi teden Hal Higdonovega treninga za maraton:D
 zelenica
#44213
Draga Spehovka, tudi jaz sem podobna tekačica, ki se spogleduje z "velikim" maratonom in prepričujem glavo, da bom letos psihološko in fizično zmogla drugi ljubljanski krog. :x
Hvala za link Hala Hingdona, sistematičnost me spodbuja in pomirja. Zanima pa me, kako je z drugimi športi ob takem treningu? Sama sem zaprisežena poletna rolerašica in to kombiniram s tekom. Pa se mi dogaja, da kak dan enostavno ne gre. Hvala za vaš forum, kjer sem še novinka in obilo veselja pri teku. :wink:
Uporabniški avatar
 spehovka
#44376
zelenica napisal/-a: Zanima pa me, kako je z drugimi športi ob takem treningu? Sama sem zaprisežena poletna rolerašica in to kombiniram s tekom. Pa se mi dogaja, da kak dan enostavno ne gre.
Pomojem ne smeš pretiravat, saj najbrž veš, da kakšen dan enostavno nič ne gre, to je naravna zaščita tvojega telesa, da se odpočije ko je zares utrujeno. Itak sta telo in psiha zelo povezana. Poslušaj se in ne pretiravaj, da se ne boš popolnoma izčrpala. Preberi si kakšno forumovsko debato o treningih in prehrani in boš opazila, da pretiravnje ne naredi nič dobrega. Če se ti pa kakšen dan "na smrt rola" pojdi pa rolat, ker je sigurno bolje, da si dobre volje, kot da se siliš v nekaj kar ti itsti trenutek ne ustreza. LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA