prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 ROSI64
#277661
Sukar napisal/-a:Rosi prid na K-Rožnik delat te intervale,maš dobre pogoje pa še dovhčas ti ne bo :D

Moji hitri intervali ne dohajajo vašega normalnega teka :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 ROSI64
#279493
Luka Ljubič napisal/-a:Rosi katero razdaljo pa misliš laufat?

Sedaj v Radencih 21km :D intervali so pa za 42km razdalje, ta pa pride na vrsto na LM :D
Uporabniški avatar
 Vreme
#279499
ROSI64 napisal/-a:Danes pa še zadnji intervali pred Radenci :oops:

3 x 2000m/500m


Oprosti sem še nevednež v teh cifrah :mrgreen: kaj to pomeni, 3x 2000m teka s hojo med tekom kot počitek v dolžini 500m??
Uporabniški avatar
 ROSI64
#279503
Vreme napisal/-a:
ROSI64 napisal/-a:Danes pa še zadnji intervali pred Radenci :oops:

3 x 2000m/500m


Oprosti sem še nevednež v teh cifrah :mrgreen: kaj to pomeni, 3x 2000m teka s hojo med tekom kot počitek v dolžini 500m??

Tako je :!: :!:
Najprej ogrevanje po želji (jaz 2-3km) nato interval 2000m, potem počitek 500 (jaz prakticiram malo hitrejšo hojo), nato spet interval 2000m, pa počitek, pa potem spet interval,..... oziroma kolikor ponovitev imaš. Po zadnjem intervalu naredim še 500m hoje in šele nato 2-3 km izteka.
Vse to mi Garmin ura zelo dobro odšteva :D Dober program intervalov
Uporabniški avatar
 vencelj
#279617
Luka Ljubič napisal/-a:
ROSI64 napisal/-a:
Luka Ljubič napisal/-a:Rosi katero razdaljo pa misliš laufat?

Sedaj v Radencih 21km :D intervali so pa za 42km razdalje, ta pa pride na vrsto na LM :D


Pa se ti ne zdi 3x 2000m malo premalo za maraton ?


Sorry, ker se vmešavam, a me vendarle zanima, zakaj bi bilo to prekratko.
Intervali so namenjeni razvoju hitrosti, torej temu, da telo (in noge) navajamo na hitre obrate (tudi hitrejše od tekmovalnega tempa)...ne bom dolgovezil, to prepuščam strokovnjakom: http://www.aktivni.si/tek/kako-pridobit ... o-hitrost/
Za moč in vzdržljivost imamo druge metode treninga, strinjam pa se, da tudi maratonec mora v svoje treninge vključevati "šprinterske" metode (torej bistveno krajše intervale: 200 m, 400 m, 800 m...).
Če si navajen počasnih obratov, tudi na tekmi ne moreš računati na "raketni pogon": samo želja ni dovolj.


LP
 davidkopic
#279664
Sorry, ker se vmešavam, a me vendarle zanima, zakaj bi bilo to prekratko.
Intervali so namenjeni razvoju hitrosti, torej temu, da telo (in noge) navajamo na hitre obrate (tudi hitrejše od tekmovalnega tempa)...ne bom dolgovezil, to prepuščam strokovnjakom: http://www.aktivni.si/tek/kako-pridobit ... o-hitrost/
Za moč in vzdržljivost imamo druge metode treninga, strinjam pa se, da tudi maratonec mora v svoje treninge vključevati "šprinterske" metode (torej bistveno krajše intervale: 200 m, 400 m, 800 m...).
Če si navajen počasnih obratov, tudi na tekmi ne moreš računati na "raketni pogon": samo želja ni dovolj.


LP[/quote]
Se 1000% strinjam s predhodnikom, vendar mi nekateri zeelo izkušeni tekači razlagajo, da so intervali kar se tiče maratona povsem nepotrebni :?
Ti tekači namreč tečejo maratone pod tremi urami :clap: :clap: :clap:
Uporabniški avatar
 ris9
#279666
Zame 3x 2000 so v redu intervali ampak ne za maraton (se mi zdi malo premalo). Z maraton bi reku vsaj 6x 2000 ali več pa te primeren tempo glede na maratonski cilj. Je pa res da sam nisem delal nekih posebnih intervalov za maraton pod 2:45 .
Kar sem pa bral pa delajo tudi po 4x 5000 v tempu malo hitreje kot je ciljni tempo na maratonu.
Je pa vsak tek po svoje dober za vse hihi. Važno da se redno teče...
Uporabniški avatar
 ROSI64
#279675
ris9 napisal/-a:Zame 3x 2000 so v redu intervali ampak ne za maraton (se mi zdi malo premalo). Z maraton bi reku vsaj 6x 2000 ali več pa te primeren tempo glede na maratonski cilj.

Res je :D vendar je število ponovitev tudi odvisna ali jih delaš na začetku 16 tedenskega programa, na sredini ali že proti koncu, ko forma prihaja na vrhunec.
Če pa telo ni navajeno intervalov od prej, je potem dobro začet z manjšimi ponovitvami, da telo počasi navadiš na napor.

Jaz se držim Avstrijskega programa in mi kar dobro ustreza. :D
 matjaz1973
#280409
Mojstri za trening, prosim pomagajte mi.

Poskušal se že ž kombinacij treninga, pa nobena ne da rezultatov. Dejstvo je, da lahko tečem 30km v poljubnem tempu (ok, pač znotraj meja, ki jih zmorem, torej nekje od 4:50/min naprej). Po 30 kilometrih pa je vedno vsega konec. Pretekel sem že 4 maratone, v zelo različnih pričakovanjih in ciljnih časih, ampak rezultat je zelo podoben: po 30km telo odpove in noče naprej, zato se vlečem od okrepčevalnice do okrepčevalnice, vmes malo zahodim.... skratka, ena velika muka.

In zdaj se sprašujem, če je sploh trening tisto, s čimer lahko izboljšam stanje. Je morda več skritega potenciala v prehrani? Zadnji teden pred maratonom se sicer držim pravila, da pojem in popijem vse, kar se znajde pred mano, o detajlih ne razmišljam kaj dosti (če ni špagetov je pač pica, ipd.).

Pomagajte!
Uporabniški avatar
 Classix
#280414
Daleč od tega, da sem kakšen mojster...ma nisem m od mojstra, a bi ti sledeče morda znalo biti v pomoč:

- če te pobere po cca. 30 K poskušaj med pripravami za maraton preteči maratonsko razdaljo v tempu kateri je minuto do minuto in pol / K počasnejši od tvojega ciljnega tempa na tekmovanju. A pozor...najkasneje tri tedne pred tekmovanjem! Potem pa sledi t. i. tapering. Po mojem mnenju je v spodnjem linku dober članek, kateri obsega zmanjševanje tekaške kilometrine pa tudi nekaj o prehrani.

http://www.runningnut.com/marathon-tapering/

Srečno in LP

Matjaž
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA