prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 milk
#310091
Bojan Ambrožič napisal/-a:Tudi letos, le da bolj na easy in pazljivo: http://bojanambrozic.wordpress.com/2013 ... k-planike/


Po kateri poti tečeš od Konjskega sedla do Planike, po levi direktni, ki je precej ovinkasta ali proti Kredarici, kjer se na pol poti odcepi pot do Planike? Ali si že preizkušal, po kateri prideš hitreje?
Jaz se mislim v kratkem (po Grintovcu) podati na precej ekstremno varianto teka na Triglav, ki mislim, da bi bila izziv tudi zate in za ostale dobro pripravljene gorske tekače. Teči nameravam od cerkve Sv. Janeza pri Bohinjskem jezeru, do vrha Triglava. Najprej po peš poti do "plaže" pri jezeru, potem pa čez polje nekoliko bolj levo, kot gre triatlonska trasa, tako da pridem direktno na cesto za Voje. Potem čez Hudičev most, po desni strani reke, do konca Voj in potem po poti do Vodnikove koče. Od tu čez Planiko na vrh. Po mojih predvidevanjih naj bi bila dolžina kakih 15 km. Višinska razlika je 2332m! Moj ciljni čas je pod 3h. Ne morem pa se odločiti po kateri poti bi šel do Planike, da bi bil hitreje tam.
#310092
Po levi makraini pot s Konjskega sedla. Pot je res ovinkasta, ampak obstaja nekaj bližnjic. Vendar jih še nisem rpeizkusil. Tokrat tu tudi ni šlo, ker je bilo v v grapi po kateri poteka ena izmed bližnjic še sneg.

Varianta za na Triglav, ki je omenjaš je dobra. Vendar poteka po (zame) daleč najbolj dolgčoasni poti na Triglav. Zato me ne mika toliko, kot s Savice čez 7J, kjer sem že tekel.
 milk
#310095
Bojan Ambrožič napisal/-a:Varianta za na Triglav, ki je omenjaš je dobra. Vendar poteka po (zame) daleč najbolj dolgčoasni poti na Triglav.

Če greš mimo jezera in ob reki Mostnici po dolini Voje (dokler se pot ne priključi cesti, ki pa je od tu že kar v redu), je to eden najlepših delov v Sloveniji, težava je le, da med tekom nimaš veliko časa za opazovanje okolice (struge Mostnice). Od Voj do Vodnikove koče je res nekoliko dolgočasno, od tam naprej pa je klasična pot, ki je kar v redu.
 milk
#311256
Bojan Ambrožič napisal/-a:Skozi sotesko Mostnice je zakon. Vendar od planine Grintovce naprej je pa res zelo dolgočasna pot - ves čas skozi gozd.


Pred 12 dnevi sva šla s sinom iz Krme na triglav. Tudi ta pot ni občudovanja vredna, kar se tiče okolice, sem se pa ves čas čudil, da si si izbral to pot za tek na Triglav, saj se mi je zdela za tek zelo neprimerna. Ves čas je kamenje in pesek. Čudno se mi zdi, da te tu ne skrbi za gležnje, saj se je pri hitrosti zelo težko prebijati po tej podlagi. Se mi zdi iz Vrat skoraj bolje. Tam se moraš le, s hitrim plezanjem, prebiti čez skalnato steno, potem pa lepo steče.
Uporabniški avatar
 AVI
#311352
matej-jethro napisal/-a:Ena sama uživancija 8) Modro nebo, malo skale, požirek vode, jasen pogled.....pa se marsikaj vidi in doživi :D Če je pa zaključek ob vodi je pa to že razvrat :lol: Bravo Avi :clap:


Jethro ti si za hece... :D :D Upam, da se kdaj pridružiš na "razvratu"... :lol: :lol: :lol:

Smo imeli pa še enega... http://www.davidkadunc.si/do-krna-in-nazaj/

Živel razvrat!!!...hehehehe... :lol: :lol:
 matej-jethro
#311368
AVI napisal/-a:
matej-jethro napisal/-a:Ena sama uživancija 8) Modro nebo, malo skale, požirek vode, jasen pogled.....pa se marsikaj vidi in doživi :D Če je pa zaključek ob vodi je pa to že razvrat :lol: Bravo Avi :clap:


Jethro ti si za hece... :D :D Upam, da se kdaj pridružiš na "razvratu"... :lol: :lol: :lol:

Smo imeli pa še enega... http://www.davidkadunc.si/do-krna-in-nazaj/

Živel razvrat!!!...hehehehe... :lol: :lol:


:D Za hece, ja dokler so minimalne možnosti za to, ko pa zagusti se urgentno zresnim :lol: :wink:
Ja, sej sem tud Krn prebral....v bistvu te (vas) je kar težko slediti pred UTdu Mt.Blancom :D Uspešne priprave še naprej!
 uros feldin
#313585
Ne vem, ali sem zgrešil kakšno poročilo, res pa nisem kakšen dan obiskal tega foruma, toda na tem mestu nisem prebral še ničesar o neverjetnem teku Nejca Kuharja iz Krme na Triglav.......gor 1.30, dol 55......torej 2 uri in 25 minut! Kaj pravite?

Jaz rečem : Respect

Žal Tadeiu Pivku ni uspelo...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA