prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 isomg
#341748
A se komu svita kakšn čas lahko vsaj približno pričakujem na 21ki, po treningu na stezi 10x1000m, povp. cca 3:10/km, pavze 2min. Hvala
Uporabniški avatar
 Thazz
#341751
Obstajajo razni kalkulatorji, ki ti na podlagi časa na eni razdalji doakj dobro izračunajo pričakovan čas na drugi. Zelo pogost je test na 5 km in potem iz tega določiš pričakovan čas na 21-ki.

Primer kalkulatorja: http://www.runnersworld.com/pace-calcul ... -predictor

Na podlagi intervalov je težje določit, morda odteči še eno 5-ko, bo najbrž bolj natančno.
 papikele
#341755
Po moje je 5k bol mal. Boljše bi bilo 10k, da pride mal bol do izraza tudi vzdržljivost. Ti kalkulatorji delujejo če si treniral "pravilno" prava količina dolgih tekov, intervalov itd.
Če ciljaš na Ljubljanca bo zdaj za kakšen test že skoraj pozno

Na podlagi tega, da podaš samo intervale ni mogoče določit časa. Rabu bi še kakšne podatke dolgega teka, tempo teka pa kakšen je bil utrip pa tempo. Pol bi se mogoče dal kaj.
Pa še to ti intervali so za trening 21k absolutno prehudi. Nevem kakšen čas imaš na 10k ampak 10x ponovitve 1000m v času 3;10 je noro!
 Anominan
#341788
Po moje nas hecaš. Če intervale 10x1000m tečeš s tempom 3:10 min/km, bi prekleto dobro moral vedeti koliko boš tekel mali maraton. To si že zelo izkušen tekač/športnik in več kot minuto ne bi smel zgrešiti. Razen če si se zatipkal in si tekel 6:10 :)
 isomg
#341797
Hm, stvar je taka, da sm lani mel precej kilometraže (dolgih tekov), pa je na LMju 21km znesel za mal nad 3:40/km. Letos sm si reku, da bo mal več poudarka na "hitrosti", pa malo manj dolgih tekov, pa mam enkrat na teden na stezi distance. Zdej si pa ne predstavljam točn, kak bi začel na LMju, da se ne bi zakalkuliru...
 isomg
#342574
danijel84 napisal/-a:Po mojih izkušnjah bi rekel okoli 1h 15 min....srečno :wink:

Hehe, dobro predvidevanje :) Je šlo skozi z 1:15:04. Prvih 10 km itak, da fejst prehitr, sam kaj čem, če so ble razmere tko fajn. Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA