prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#368761
Živjo, prvič tukaj plakat, zato mi oprosti, če delam kaj narobe.

Kakšen je urnik teka? Trenutno sem približno 21 min 3 milje (PR je 20:00 ravno) in poskušam izboljšati svoj čas. Moj cilj je, da imam približno 18 minut 3 milje pred koncem leta. Do zdaj tisto, kar sem počel: Hitrostni trening v ponedeljek, sredo in petek ter le dolgi teki v torek, četrtek in soboto. (Nedelja je moj dan počitka.) Moj "hitrostni trening" je samo izvajanje krogov okoli proge (npr. Preteči 2 kroga, nato narediti vrsto temeljnih treningov, kot so počepi ali burpiji, gorski plezalci, sklece itd., Nato ponovite 3-5 krat), moji dolgi teki pa so običajno 6-8 milj.

Želel sem le dobiti nasvet drugih tekačev glede tega urnika in morda kaj počnete, da bi lahko bolje treniral. (Prav tako še nikoli nisem imel tekaškega trenerja ali sem bil z ekipo, kandidiral sem samo za svojo šolsko ekipo, zato nisem prepričan, kako drugače je za druge resnejše športnike.)

Hvala vnaprej!
#368772
Živijo,
20min za 3 milje je dober čas. Ker smo pa v EU in smo navajeni na enoto meter [m] oz. pri teku se pogovarjamo o pretečenih kilometrih, bi ti bolj priporočal, da si zadaš cilj preteči 5km v rekordnem času (3 milje so cca. 4.8km) - tako se boš lažje primerjal z uradnimi časi profesionalcev kot tudi z rekreativnimi tekači.
Najbolj si boš povečal hitrost z intervalnimi treningi, kot so 10x200m (60-90s pavze), 10x400m (60-90s pavze), 6x1000m (2-3 min pavze) v ciljnem tempu za 5km tekmo. To bi delal 1x na teden (recimo sreda). V petek bi pa lahko naredil kakšen fartlek ali tempo tek 8-10km (85% max utripa - toliko da ti ni najbolj prijetno, pa vseeno veš, da boš zmogel brez težav). Ostale dneve pač imaš lahkotni tek, tudi vaje za moč so priporočljive, 1x na teden (recimo sobota) pa naredi malo daljši tek (1h - 1.5h). V treh mesecih bi moral občutno napredovati, seveda, da boš vedno zdrav, nepoškodovan, itd...
Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA