prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 spiridon
#81619
vec poti je,da natreniras hitrost in vzdrzljivost in eden od naciniv treninga je tudi trening na stopnicah.moznosti so tek ali poskoki gor,tek dol(frekvenca)...itd.ce hoces bit dober na dolge proge je treba imeti tudi doloceno hitrost,tehniko teka,sproscenost...tudi stopnice pripomorejo k temu. pa dober tek! :roll:
Uporabniški avatar
 andrejl
#81620
zgoraj sem govoril o treningu za hitrost, ne o "treningu tekaške tehnike-dolžini koraka, odrivni moči stopala, frekvenci korakov", kot govoriš ti. in po mojem tek po stopnicah ni primeren trening za hitrost. za vse to, kar si ti naštel, pa ne dvomim, da je super.

aja, jaz definitivno ne vključujem stopnic v trening, ker sploh ne tečem :lol: tako da se samo včasih delam pametnega :oops:
Uporabniški avatar
 spiridon
#81657
malo si se poglej kaksno literaturo o treningu hitrosti...
Uporabniški avatar
 mirko1
#81660
je dobro, da imamo na forumu tudi kakega strokovnjaka za treninge teka.po moje ima tomaž prav in tek po stopnicah nima dosti skupnega z treningom hitrosti.
lp, mirko
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#81667
andrejl napisal/-a:zgoraj sem govoril o treningu za hitrost, ne o "treningu tekaške tehnike-dolžini koraka, odrivni moči stopala, frekvenci korakov", kot govoriš ti. in po mojem tek po stopnicah ni primeren trening za hitrost. za vse to, kar si ti naštel, pa ne dvomim, da je super.

aja, jaz definitivno ne vključujem stopnic v trening, ker sploh ne tečem :lol: tako da se samo včasih delam pametnega :oops:


No potem pa bi lahko vedel, da je hitrost teka odvisna od frekvence in dolžine koraka. Torej, če hočeš izboljšati hitrost teka moraš izboljšati eno od teh komponent. :)
Nazadnje spremenil tomaz ny, dne 21 Jan 2007, 17:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 spiridon
#81685
:) bravo Tomaž!vsaj nekdo ki sirse gleda na tek,ne samo skozi pretecene kilometre. vec poti vodi v Rim! pa dober tek!!! :lol:
Uporabniški avatar
 KHAN
#84681
TEK PO STOPNICAH JE TRENING ZA MOČ !!!!!
 jurijturnsek
#355905
Najprej opravičilo, ker obujam tako staro temo.

Zanima me, ali kdo pozna v Ljubljani oz. okolici kakšne dolge stopnice, dolžine vsaj 2-3 nadstropja in da so javno dostopne? Dobrodošle tudi lokacije iz drugih mest, če še kdo drug išče kaj takega.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA