prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#10360
pozdravljeni!

predvsem nekatera dekleta so v sosednji temi izrazila željo, da bi se še letos rada udeležila maratonskega teka, recimo v ljubljani. vam (in seveda vsem, ki jih kaj takega zanima) v pomoč, je Beno Piškur pripravil enostaven program, s pomočjo katerega, bi konec oktobra pretekli/e maraton v času okoli 4ih ur.

na strani s programom :arrow: vas čaka tedenska razpredelnica z dnevnimi programi za 21 tednov - vse do konca oktobra. no, zdaj smo v bistvu že v drugem tednu programa :wink:

Beno bo občasno pripravil tudi tedenske opise programov, proti koncu programa pa se bomo z njim dogovorili tudi za skupne treninge. seveda se lahko sami za kaj takega dogovorimo že sedaj.

Še enkrat vas vabim, da si program ogledate in ga sprejmete ali morebiti vključite v svoj načrt. Veliko užitka in uspeha!
Nazadnje spremenil ero, dne 01 Jan 2005, 14:46, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 Bor
#10499
zakaj mi napiše tole: Template->make_filename(): Error - file does not exist

lp bor
Uporabniški avatar
 ero
#10500
hoj,

Bor napisal/-a:zakaj mi napiše tole: Template->make_filename(): Error - file does not exist


v svojem 'profilu' pri možnosti 'izgled foruma' izberi polet. zdaj imaš izbrano subSilver.

to velja tudi za druge, ki imate težave pri prikazu (gregorB).
Uporabniški avatar
 ero
#10503
da nadaljujem s temo, ki je 'program treninga' :)

tale program ni sam sebi namen, temveč je del celote, ki se imenuje Tekaški priročnik. to bo knjiga, ki jo pripravlja Beno Piškur in bo v založbi Zavoda za šport Slovenije izšla predvidoma septembra letos.

iz vsebine:

UVOD
- Rekreativni tek v Sloveniji
- Tek za zdravje
- Kako začeti s tekom
- Od začetnika do tekača

1. NA KAJ SMO POZORNI PRED ZAČETKOM VADBE
- Tehnika teka
- Vaje za gibljivost
- Vaje za moč

2. TEKAŠKA VADBA
- Človeško telo, pred med in po teku
- Vadba za začetnike
- Oblike tekaške vadbe
- Intenzivnost in količina teka
- Program vadbe
- Tekaški dnevnik

3. NEKAJ PRIMEROV TEKAŠKE VADBE
- Začetniki
- Vadba za tek na 10 km
- Vadba za tek na 21 km
- Vadba za tek na 42 km
- Vadba za gorski tek

4. NASTOP NA TEKAŠKI PRIREDITVI
- Priprava na nastop
- Vadba pred nastopom na 10 km, 21 km, 42 km
- Drobni nasveti pred štartom

5. PREHRANA TEKAČA
- Splošno
- V obdobju vadbe
- Pred nastopom, med in po nastopu

6. POŠKODBE TEKAČA
- Najpogostejše poškodbe so ……

7. TEKAŠKA OPREMA
- Osnovna
- Tekaški copati
- Tekaška oblačila
- Dodatki

8. ZAKLJUČEK
- Tek za vse …….

PRILOGA
- Tabele…….
- Koledar najpomembnejših tekov v Sloveniji in po svetu
Uporabniški avatar
 Fotr
#10505
ero napisal/-a:PRILOGA
- Tabele…….
- Koledar najpomembnejših tekov v Sloveniji in po svetu


Če ni že prepozno ali če je še možno ali sprejemljivo, bi lahko v knjigo v Prilogi vključil nekaj doživetij s tekov ali občutkov po teku, ki jih na TF kar mrgoli.
Uporabniški avatar
 Barb
#10516
Veš kaj ero mene pa pol zanima kako hkrati ob vikendih trenirat-dolga proga in se še udeležiti tekov-ki so,kot si že sam ugotovil,krajšin v km
Uporabniški avatar
 ero
#10528
Fotr napisal/-a:Če ni že prepozno ali če je še možno ali sprejemljivo, bi lahko v knjigo v Prilogi vključil nekaj doživetij s tekov ali občutkov po teku, ki jih na TF kar mrgoli.


dobra ideja, bom predlagal Benu...
Uporabniški avatar
 ero
#10532
Barb napisal/-a:Veš kaj ero mene pa pol zanima kako hkrati ob vikendih trenirat-dolga proga in se še udeležiti tekov-ki so,kot si že sam ugotovil,krajšin v km


hja, življenje je polno kompromisov :wink: in tudi nikjer ne piše, da moraš program 100% izpolniti. pomaga pa...

v takih programih je udeležba na prireditvah lahko v dveh oblikah:

- kot test (teh je v Benovem programu kar nekaj)

- kot nagrada - sebe nagradiš za pridnost na treningu

zdaj sem šel iz firbca gledat v svoje zapiske, kako sem se jaz držal dolgih tekov. upoštevaj, da sem že začel s skrajšanim, šestnajsttdenskim programom. od šestih dolgih tekov sem (nekako) izpolnil štiri. od tega sta bila dva teka na smučeh. en dolgi tek sem zamenjal za polmaraton, enega pa preskočil. torej sem v bistvu zares naredil le dva dolga teka od šestih a sem zato nadoknadil z (dokaj ekvivalentnimi) zamenjavami.

da ne bluzim - program vam je namenjen kot vodilo in opora, način izpolnjevanja je pa čisto vaš in na vas :D
Uporabniški avatar
 Barb
#10536
Hvala za odgovor Ero
Uporabniški avatar
 marathon95
#10610
ero napisal/-a:da nadaljujem s temo, ki je 'program treninga' :)

tale program ni sam sebi namen, temveč je del celote, ki se imenuje Tekaški priročnik. to bo knjiga, ki jo pripravlja Beno Piškur in bo v založbi Zavoda za šport Slovenije izšla predvidoma septembra letos.


Ero,
to bu slićno knjizi Jeffa Galowaya "Od jogginga do maratona" koja je prevedena kod nas i koja ima isto planove treninga i pripremu za trke od 10 K do maratona.
Uporabniški avatar
 ero
#10629
marathon95 napisal/-a:
ero napisal/-a:da nadaljujem s temo, ki je 'program treninga' :)

tale program ni sam sebi namen, temveč je del celote, ki se imenuje Tekaški priročnik. to bo knjiga, ki jo pripravlja Beno Piškur in bo v založbi Zavoda za šport Slovenije izšla predvidoma septembra letos.


Ero,
to bu slićno knjizi Jeffa Galowaya "Od jogginga do maratona" koja je prevedena kod nas i koja ima isto planove treninga i pripremu za trke od 10 K do maratona.


ja, tako nekako. take knjige pri nas še ni. '30.000 korakov' Janeza Pence je sicer bila prva zares tekaška, ta bo pa tudi 'rekreativna' tekaška.

sicer pa ima Galloway že par let novo knjigo - "Marathon: You Can Do it!":

Slika

imam jo v nemškem prevodu. no, trenutno je pri Staši
Uporabniški avatar
 matjaz
#10642
Barb napisal/-a:Vesˇ kaj ero mene pa pol zanima kako hkrati ob vikendih trenirat-dolga proga in se sˇe udelezˇiti tekov-ki so,kot si zˇe sam ugotovil,krajsˇin v km


barb, zate ni problem, ti lahko pocnes vse mogoce, pa se teces.
Uporabniški avatar
 Barb
#10643
matjaz napisal/-a:[barb, zate ni problem, ti lahko pocnes vse mogoce, pa se teces.


Na primer,.... :?: :?: :wink:

a mislš tisto,k' sm pol še zabluzila pr frendih

ja,jeb.....ga -tko kot sm napisala:mladost je norost
...pol mam pa še vas mal starejše za zgled in ........pizdarije so tu :P
Uporabniški avatar
 Staša
#10644
ero napisal/-a:
imam jo v nemškem prevodu. no, trenutno je pri Staši


Pri meni?!? Jaz nič ne vem!
Ne, saj se hecam, je v varnih rokah. Jo bom skopirala (vsaj del treningov in napotkov, kar je pač specifičnega in novega) in dala skenirat in lahko pošljem, če kdo želi naprej razvijat treninge ali se odloča med njimi...
Uporabniški avatar
 matjaz
#10647
Barb napisal/-a:
matjaz napisal/-a:[barb, zate ni problem, ti lahko pocnes vse mogoce, pa se teces.


Na primer,.... :?: :?: :wink:

a mislsˇ tisto,k' sm pol sˇe zabluzila pr frendih

ja,jeb.....ga -tko kot sm napisala:mladost je norost
...pol mam pa sˇe vas mal starejsˇe za zgled in ........pizdarije so tu :P


za vzor jemlji tiste dobre stvari, saj ce bos od naju s fotrom prevzela se "one" druge pi.... si na slabi poti. Ampak glede na to da hitr teces, bos temu usla. :D :D :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA