Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 marjan
#105134
Predzadnja postaja Hrvaške treking lige za tiste, ki ne greste na Ljubljanski maraton :D :

Prijavna stran:

http://www.adnatura.hr/uckamount.asp

Najava na AS:
http://www.adventure-sport.net/index.php?option=com_sport&task=events&id=3879&sectionid=&rid=12

"Dragi ljubitelji brda i planina, trčanja i skakanja po istima, gubljenja i traženja preporučenih (i markiranih) staza, potpunog iscrpljivanja tijela i uma, uništavanja koljena i ostalih zglobova, i čega sve već ste ljubitelji..., Društvo za sportove u prirodi «Ad natura» poziva vas na 5. izdanje trekking utrke «Učka Mountain Trek 2007».
Već tradicionalno, ista se održava u sklopu poznate turističke manifestacije «Marunada», zadnjeg vikenda mjeseca lipnja u mjestu Liganj.

Naravno, UMT2007 je dio trekking serijala «Adventure Sport Treking liga 2007», a ujedno i pretposlijednja u nizu 10 ovogodišnjih utrka (pardon 9, otkazano Biokovo).

Ukoliko ste ljubitelj trčanja po markiranim planinarskim stazama i uspinjanja na malopoznate vrhove i vršiće, iliti jednostavno ljubitelj malo bržeg planinarenja (kako za koga) pozivamo vas na ovogodišnje izdanje trekking utrke «Učka Mountain Trek 2007».

Dođite i zabavite se (ne izgubite se) na prelijepoj Učki, isprobajte domaće vino i medicu i zasladite se marunima i slasticama pripremljenim od njih.

Očekujemo vas.

___

Osnovne informacije:
Organizator utrke: Društvo za sportove u prirodi “AD NATURA”
Suorganizatori utrke: Općina Lovran, Park prirode Učka
Datum: 27.10.2007. (subota)
Područje: Park prirode Učka
Start : 10.00h, Liganj, uprava PP Učka
Cilj: Liganj, uprava PP Učka
Vrijeme trajanja utrke: 04–11h
Tehnički sastanak: 09.30h, subota, 27.10.2007., Liganj, uprava Parka prirode Učka
Na tehničkom sastanku natjecatelji će dobiti sve pojedinosti i instrukcije za utrku
(broj i raspored kontrolnih točaka).
Svi natjecatelji u Lignju trebaju biti u subotu u 08.00h.
(Potvrda prijava, podjela instrukcija za utrku.)

Kategorije: Ultra i Planinarska
U obje kategorije dozvoljeno je natjecanje pojedinačno i timski (dva natjecatelja).
Dužina utrke:
Ultra kategorija: cca.55km
Planinarska kategorija. cca.25km

Krajnji vremenski limit za dolazak na cilj:
Ultra kategorija: 21.00h
Planinarska kategorija: 21.00h

Kako doći do Lignja?
Kada dođete u Lovran potražite benzinsku pumpu (jedina u gradu). Pored nje se nalazi putokaz za Liganj (4km). Cesta vas vodi u brdo. Ne skrećete nigdje, samo pratite oznake za Liganj i stići ćete do cilja (JU Park prirode Učka).

Pravila natjecanja:
Svi natjecatelji dužni su pridržavati se pravila i propisa Treking lige.
Prijave za utrku: on-line na našoj web stranici.
Krajnji datum za prijavu je 22.10.2007. (ponedjeljak)

Startnina:
Ultra: 150kn po osobi
Planinarska: 80kn po osobi
Startninu za utrku uplatiti najkasnije do 23.10.2007. (utorak ) ili donijeti na start utrke.

"AD NATURA", Mate Sušnja 12, 51000 Rijeka
Broj računa: 2360000 – 1101644563
Opis plaćanja: UMT2007 + ime natjecatelja (ili ime tima).
Fotokopiju uplatnice donijeti na utrku / poslati faxom na broj: 051 551 681 / e-mail: adnatura@adnatura.hr

Startnina uključuje slijedeće:
- organizaciju utrke
- osiguranje utrke: Gorska Služba Spašavanja
- majice utrke za natjecatelje
- topli obrok za natjecatelje

Nagrade:
ULTRA kategorija:
1.mjesto: medalja, diploma, 500kn
2.mjesto: medalja, diploma
3.mjesto: medalja, diploma

PLANINARSKA kategorija:
1.mjesto: medalja, diploma
2.mjesto: medalja, diploma
3.mjesto: medalja, diploma

Obavezna OSOBNA oprema, za obje kategorije (nositi tijekom cijele utrke) :
- kompas
- čeona lampa sa rezervnim baterijama
- mobitel 091/098/095
- komplet prve pomoći + astro folija
- zviždaljka
- zemljovid (jedan za tim)

Obje kategorije: preporučujemo korištenje zemljovida „UČKA“ 1:30.000 u izdanju Parka prirode Učka. Kartu Učke možete kupiti na dan utrke u Upravi Parka prirode Učka u Lignju, u turističkim uredima, u knjižarama i trgovinama “outdoor” opreme („Iglu šport“ – Vukovarska 67, Rijeka)."

www.adnatura.hr

lp
Marjan
 marjan
#105632
Organizator Elvir Sulič opozarja na pravočasno prijavo, ki je 22.10.

Adventure Sport Učka Mountain trek

Slovenci bodo tam v močni zasedbi :Fslo
RokE navijam zate, da ponoviš uspeh z Mariborske mestne avanture. :juhuhu:

Prijavna stran
Prijava

Marjan
 marjan
#106114
Najnovejše informacije:
"Za malo više od tjedan dana, ovaj put u malo drugačijem ruhu, točnije u potpuno novom, svijetlo dana ugledati će peto izdanje trekking utrke "Učka Mountain Trek 2007".
Kao što znate, staza je u potpunosti promijenjena. Planinarsku kategoriju očekuje 26,40km, dok je Ultrašima ovaj put staza duga 53km. Malo kraće no inaće, ali jako zanimljivo :-).
I još jedna važna napomena. Prijave za utrku otvorene su do 22.10.2007. (ponedjeljak), do 22.00h, kada će naš dragi web majstor Tijan "zaključati" on-line prijavnicu.
Dakle, tko želi biti dio ovogodišnje učkarske trekking parade ima vremena do ponedjeljka. Naknadne prijave, kao ni prijave na startu neće se zaprimati !!!
Nadamo se da će nas i ove godine vrijeme poslužiti i da ćemo uživati u toploj i sunčanoj listopadskoj suboti skakutajući (i ne gubeći se previše) po lišćem prekrivenim učkarskim šumskim stazama i puteljcima...
Vidimo se uskoro..."

Prijavljeni:
Lista prijavljenih
Uporabniški avatar
 žine
#107261
Vremenska prognoza Državnog hidrometeorološkog zavoda kaže da će sutra osvanuti sunčan dan sa pokojim oblačkom !!!

yupiii! :D
lpŽ
 janezu
#107266
če bo to res, bomo pa jutr vidli,ko dol pridemo. po prijavah sodeč,bo popolna zasedba,saj je to zadnja ultra,veliko nas pa potrebuje točke tudi na kratki,tako da bo kar pestro. Lp ju
 marjan
#107267
Vsem trekerjem želim prijetno tekmovanje in veliko športnih užitkov. :juhuhu: :lauf:

lp
Marjan
 marjan
#107391
Simona sporoča, da je na planinski (krajši) uspela priti na 2 ali 3 mesto med ženskami, absolutno 9. :D
Res je vesela, pravi pa da je bil spolzak teren kot le kaj. :( Njena prva taka spolzka tekma, tako da je še malo trpel gleženj. :shock:

O ostalih pa ne vem nič trenutno.

Marjan
Uporabniški avatar
 Damijan
#107392
Bravo, Simona...

Mi seveda navijamo za Roka, če kdo kaj izve, bomo veseli novice!
 marjan
#107394
Ultraši naj bi prišli v cilj okoli 18 ure.
Uporabniški avatar
 Damijan
#107395
A, tako... Roku sem poslal SMS, če se kaj oglasi, objavim.

LP na Gorenjsko!

Damijan
Uporabniški avatar
 žine
#107418
Eko iz prve roke: Simona je bila (po moji evidenci) druga v planinarski. Tone Jerič je bil tretji ali pa četrti, JanezU-ju je ven padlo koleno in še malo se je izgubil. Kljub vsemu je gotovo med prvih petnajst. Sam sem bil prijavljen na ultra....res je bilo hudo hudo spolzko in med KT2 in KT3 sem si ultra zvil gleženj. Dokler je bil dobro ogret in je šla pot v hrib je bilo še OK, na spustih in ravnini pa je začelo boleti kot hudič. Zato sem se raje preselil v planinarsko varianto. Kar zahtevna tale Učka, predvsem zaradi "nespeglanih" :D poti. V Lignju smo se potem napokali maronov in laškega in ko smo odhajali ultrašev še ni bilo. Sicer pa lepo, jesensko in divje. Pa malo nevarno :? .
lpŽ
 Simona T
#107424
Tako je bilo kot pravi Žine.

Pri zadnjem spustu sem si zvila gleženj in tiste sekunde, ko čakaš, da zopet lahko stopiš na nogo, pa potem še nekaj metrov, da zopet stečeš, so bile usodne, da mi je skupina šestih z Jeričem na čelu, ušla naprej. :? Do cilja sem jih sicer ujela, ampak to je bilo pa tudi vse.
Pa nič zato. Veseli me, da mi je tek dobro uspel in predvsem, da sem se letos odločila teči treking ligo. Sedaj lahko rečem, da so mi bili ti teki enostavno zanimivi. :D
V cilj sem prišla od deklet 2, Jeriču pa se je uspelo prebiti skupno na odlično 3 mesto :clap:

Čestitke vsem :clap:
družbi pa hvala za prijetno druženje in prevoz.

Simona
Uporabniški avatar
 Damijan
#107429
Evo, oglasil se je tudi Rok_E, ki sta v timu skupaj z Andrejem (Mesnerjem - kategorija ultra) bila odlična: Andrej 3., Rok pa četrti. Rok poroča še o zahtevni preizkušnji, da je imel malo krizo na 35 km.

Več bo pa sam napisal...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA