vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 Kalisnik
#80763
Čist informativno me zanima kako veš kam točno morš namestit vezi pri drsalnih dilcah? Je to označeno?
Uporabniški avatar
 stari
#80771
Na smučki poiščeš težišče,ga označiš,v škatli z vezmi pa imaš šablono za vijake.Šablono nalepiš na smuči ,izvrtaš luknje in zmontiraš vezi,v vsako luknjo daš kapljico lepila za les Mekol,da v izvrtino ne pride voda.
Veliko užitkov. :lol:
 gogo
#80775
ali sta vidva_g. kalisnik+g. starman skregana, saj tole bi se lahko pomenila kar klubu ali kakem bifeju.

:D :D :D
Uporabniški avatar
 stari
#80782
Gospod GOGO,Kališnik je prosil za nasvet in ga je dobil.
Kje pa se bova to zmenila pa je najin problem,lahko tudi v kinu.Ne vtikaj se v stvari ,ki se te ne tičejo!Pa brez zamere. :twisted:
Če misliš povedati kaj pametnega v redu,drugače pa raje ne jemli prostora na forumu.V dveh postih ,ki si jih objavil samo kritiziraš(zajebavaš),mislim da forum ni namenjen temu.
Uporabniški avatar
 [mikkeni]
#109099
vezi za skate... jih lahko osebno zmontiram al je priporočljivo kakmu modelu k se na to spozna? :P
 luzr
#109131
[mikkeni] napisal/-a:vezi za skate... jih lahko osebno zmontiram al je priporočljivo kakmu modelu k se na to spozna? :P


Serviserji imajo poseben sveder 3.6(?)mm. Predlagam lahko kak dober servis preko ZS. Ni drago.

S primernim svedrom za kovino, malo dvokomponentnega lepila, papirno šablonico, kladivom, vijačem, vrtalnikom narediš tudi sam. Fino je imeti še mizico za vpenjanje ali vsaj svore.

Dražje kot so smučke več živcev rabiš :P .
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#109133
stari napisal/-a:Na smučki poiščeš težišče,ga označiš,v škatli z vezmi pa imaš šablono za vijake.Šablono nalepiš na smuči ,izvrtaš luknje in zmontiraš vezi,v vsako luknjo daš kapljico lepila za les Mekol,da v izvrtino ne pride voda.
Veliko užitkov. :lol:

Še bolje pa je dvokomponentno lepilo v luknjice, ki jih narediš v smuči.
Sam delam v Elanu pri montaži smuč in so mi te stvari dokaj, dokaj jasne.Seveda smučarske vezi.Ampak tudi tekaške smuči sem montiral in je tako kot je povedal gospod zgoraj da poiščeš težišče in tu je sredina smučke.Pardon ne na obeh.Na drugi smučki je ponavadi težišče defenitivno nazaj skorj velika verjetnost je.Ampak kot sem sam rekel in gospod je pomembno težišče na levi in desni smučki in to je to!
Lepo smučkajte!
ČAOO!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#109134
luzr napisal/-a:
[mikkeni] napisal/-a:vezi za skate... jih lahko osebno zmontiram al je priporočljivo kakmu modelu k se na to spozna? :P


Serviserji imajo poseben sveder 3.6(?)mm. Predlagam lahko kak dober servis preko ZS. Ni drago.

S primernim svedrom za kovino, malo dvokomponentnega lepila, papirno šablonico, kladivom, vijačem, vrtalnikom narediš tudi sam. Fino je imeti še mizico za vpenjanje ali vsaj svore.

Dražje kot so smučke več živcev rabiš :P .


Kar se tiče živčkov se pa strinjam.Saj ko montiramo smučke ki spadajo v višji cenovni razdred je tako, da so izredno trde in iz posebnega materiala.In ko se montirajo porabijo precej električne energije v baterijski mašini za vijačenje.
Luknja mora biti premosorazmerno velika glede na vijak.
Poglej najprej kakšen je vijak potem pa dobodi sveder, da slučajno nebi zvrtal za desetinko preveliko luknjo ker te lahko kaj zagode pol na tekaški progi!
ČAO!
 ALEŠŠ
#109137
[mikkeni] napisal/-a:vezi za skate... jih lahko osebno zmontiram al je priporočljivo kakmu modelu k se na to spozna? :P



Dat tistemu, ki se spozna in ima šablone za pravilno montažo.
Uporabniški avatar
 stari
#109231
Alešš .če poveš odkod si ti jih lahko namontiram tudi jaz,drugače pa PONCA d.o.o. Rateče 39,za gostilno žerjav.
 007
#109239
Težišče je potrebno poiskati na obeh smučkah, določiti geometrijsko sredino, potem pa premakniti črto za 0,5 do 1cm nazaj proti repom! Tomaž Z. in ostali, ki montirate, zapomnite si to. Ko primemo smučko s palcem in kazalcem na mestu vpenjanja, se mora smučka rahlo prevesiti naprej.
 ALEŠŠ
#109241
stari napisal/-a:Alešš .če poveš odkod si ti jih lahko namontiram tudi jaz,drugače pa PONCA d.o.o. Rateče 39,za gostilno žerjav.


Jaz imam že montirane vezi.
 Kalisnik
#111212
Je možno premontirati vezi na drug par smuči? Vidi se samo en vijak pod plastiko s katero zapneš vez... Kje pa so ostali, mogoče pod nalepkami?
 007
#111214
Jap, pa pod gumico....

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA