Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#111631
Sprotno obveščanje o delu Združenja veteranov ter dogajanju (koledar prireditev itd.) na tem področju bi (oz. bo, če se bo stanje popravilo) bistveno spremenilo odnos do veteranske atletike.
Če se prav spomnim, je tole šele tretja letošnja informacija (DP cestni tek, DP maraton...pa še to zelo pomanjkljivo, ko se je okrog cestnih tekov pojavilo kup vprašanj, ni bilo nobenih odgovorov...). Prav ažurnost informacij je ena ključnih zadev, da vzamemo neko stvar za svojo, da določenim prireditvam damo prednost pred drugimi in si jih že vnaprej vpišemo v svoj koledar. Predlagam posebno temo (lahko je kar tale, še naslov je kar pravi) za spremljanje aktualnih novic, stalno obveščanje s strani ZAVS, razna vprašanja...
Lep pozdrav, vencelj
#112843
Malce sem se ozrl po tekmovalnih koledarjih (veterani) za leto 2008 in zaenkrat zasledil naslednje:
:arrow: 20.januar- zimski kros Murska sobota- razpis objavljen v koledarju AZS in športnem koledarju;
:arrow: 2. marec- DP v dvorani- veterani- brez podatkov kdaj, kje, discipline- skratka nič;
:arrow: 15. marec- Velenje- odprto DP v krosu za vse kategorije- drugega nič;
:arrow: 22. marec- Domžale- odprto DP- dolgi teki za vse kategorije- drugega nič;
Sledita DP maraton v Radencih in DP v GT na Godešiču, tukaj me objava razpisov in zadosti reklame ne skrbi, problem je le, če bi se kdo hotel udeležiti obeh dva dni zapored, en teden kasneje pa še DP za veterane v teku (cestnem?) na 10 000m v Tržiču.
Kot sem enkrat že napisal- pravočasno informiranje je ključno in ZAVS mora na vsak način storiti nekaj v to smer. Za zgoraj navedene podatke sem moral brskati po koledarju AZS in športnem koledarju, če bi se nekdo potrudil ter spravil vse skupaj na eno mesto skupaj z razpisi (podrobnosti o tekmovanju...), bi bilo pa zlata vredno. Kot sem že predlagal: posebna tema za spremljanje aktualnih novic, obveščanje s strani Združenja, vprašanja...
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#114877
Ena od mojih (zaenkrat še vprašljivih in od par stvari odvisnih) odločitev za leto 2008 je, da se začnem udeleževati veteranskih tekmovanj.
Za novo leto običajno pričakujem objave raznih koledarjev, tudi za tekmovanja. Grem vsak dan na strani AZS ( www.atletska-zveza.si/o_zvezi/zdruzenja ... fault.html ), upam na objavo koledarja veteranskih atletskih tekmovanj, pa zaenkrat še nič. Potem sem pogledal, kdaj je bil objavljen lanski koledar...8.5.2007! Pa ja ne bomo tudi letos do maja čakali...takrat je kar nekaj tekmovanj že pod streho :?: :!:
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#115730
Na straneh AZS so sedaj objavljeni razpisi tekmovanj v letu 2008: www.atletska-zveza.si/publikacije/razpi ... fault.html .
In zelo pohvalno, najdemo tudi koledar veteranskih tekmovanj: www.atletska-zveza.si/files/10_Veteran.pdf . Prišteti je seveda treba tudi veteransko DP v gorskih tekih (Osolnik, 18.maj)...
Sedaj je na veteranih, da se tekmovanj tudi udeležimo. Bo pa treba sproti še dodati kako obvestilo, povabilo itd.
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 lojzeP
#115741
S strani gospe Ane Jermen sem prejel še podrobnejše podatke - pa še več naj bi se dogajalo ( lani menda 38 veteranskih tekem ) :D



(Predviden) Koledar tekmovanj v dvorani za veterane v letu 2008:

Zimska sezona:

1. ne 13. januar Ljubljana I. dvoranski miting VAD – krogla, višina
2. so 19. januar Ljubljana Mednarodni miting Olimpije za vse kategorije
3. ne 27. januar Udine Kriterij metalcev
4. ne 4. februar Ljubljana II. dvoranski miting VAD- 6om, višina, palica
5. ne 10. februar Gorizia Kriterij metalcev
6. ne 17. februar Ljubljana III. dvoranski miting VAD – 60, višina, krogla, palica
7. so 23. februar Slovenska Bistrica DP v dvorani v metu krogle – veterani izven konkur. ?
8. so 2. marec Nova Gorica DP v dvorani za veterane
9. ne 9. marec Brežice Zimsko mlad. DP v metih – veterani izven konkurence
10. 17.-22.marec Clermond Ferrand SP v dvorani za veterane



Informativni termini za poletno sezono:

11. so 12. april Zagreb Otvoritveni veteranski miting
12. so,ne 19.20. april Ljubljana Kvalifikacije APS - veterani izven ?
13. so 26. april Domžale Miting »Domžale open 2008«
14. so 10. maj Šentjur Miting »Šentjur 2008«
ali so 10. maj Kočevje Miting veteranov
15. so 17. maj Radenci DP za veterane v maratonu
16. so 23. maj Tržič DP v cestnem teku na 10 km
17. so 31. junij Slovenska Bistrica DP veteranov v met.5boju, hoji in teku 10km
18. so 14. junij Ljubljana Mednarodni veteranski miting VAD 2008
19. so,ne 28,29 junij Ljubljana Odprto DP za veterane
20. so,ne 12,13 julij Feldkirchen Odprto DP Avstrije za veterane
21. 23.jul.- 3.avg. Ljubljana EP za veterane
22. 30. avgust Wels Mednarodni veteranski miting
23. 29.avg- 7.sep. Malmoe Evropske igre veteranov
24. ne 7. september Kočevje Atletski miting za vse kategorije
25. so,ne 27.28. sep. Bar Balkanske igre veteranov
26. ne 5. oktober Udine Mednarodni veteranski miting

Manjkajo še nekateri veteranski mitingi v Avstriji, Hrvaški, Italiji in DP Madžarske, Srbije in Švice ter nekateri domači mitingi VAD-a z metalskim peterobojem.

Ljubljana, december 2008
Uporabniški avatar
 zz topka
#115789
lojzeP napisal/-a:17. so 31. junij Slovenska Bistrica DP veteranov v met.5boju, hoji in teku 10km
Ljubljana, december 2008


31.junij- prvič- ne obstaja, se pravi- drugič: ne more biti sobota.
AHA, sem dobila na AZS: pravi datum je 31. maj
Uporabniški avatar
 tae
#117512
vencelj je že tako, da se je treba opredeliti ali si bolj cestni tekač ali bolj gorski, čeprav si lahko povsod dober, ampak tekme se pač prekrivajo.
Uporabniški avatar
 lojzeP
#121808
Med 17. in 22. marcem poteka svetovno veteransko atletsko prvenstvo. V Franciji so prisotni tudi slovenski atleti, ki so se v prvih dneh odlično izkazali - pridno zbirajo medalje. Sicer pa podroben pregled ponuja osupljive rezultate, kateri nam morajo biti za vzor oz. predstavljati izziv za še intenzivnejše treniranje.
Detajli pa na priloženi povezavi:

http://www.athle.com/clermont2008/resul ... Num=024696
Uporabniški avatar
 vencelj
#130147
vencelj napisal/-a:Bliža se spet nekaj veteranskih tekmovanj:
:arrow: DP v maratonu- Radenci- 17.5.
:arrow: DP v gorskem teku- Godešič-Osolnik- 18.5
:arrow: DP v cestnem teku 10 000 m- Tržič- 23.5

lp, vencelj

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=8961
Prvi dve sta za nami, danes sledi še Tržiška tekma.

lp, vencelj
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA