vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 botko
#117727
pred časom sem si poškodoval koleno. po slikanju MR diagnoza strgana sprednja in zadnja križna vez. Operacija itak potrebna, malo pa kolebam, koga izbrati.
Nasveti???
 PATRUSA
#117739
Bolnisnica Valdoltra na Ljubljano prosim niti ne pomisli
Uporabniški avatar
 vasko
#117742
Splošna bolnišnica Celje..... dr. Sajovic
 botko
#117751
kaj pa dr.Hussein v Novem mestu. Dobil sem tudi nekaj info glede dr. Piliha. Za Sajovica vem, da je OK, sam njegov odnos je na trenutke katastrfa.
Valdoltra itak dobra, a čakana doba je povsem druga zgodba.
Uporabniški avatar
 andreya
#118021
Bom kar tukaj vprašala: kaj lahko ugotovijo z magnetno resonanco in kaj z ultrazvokom - pri kolenu mislim?
 PATRUSA
#118022
Andreya definitivno je magnetna resonanca najbolsa pri diagnosticiranju kakersnih koli sprememb,pokaže vse.Glede ultrazvoka pa nima smisla ga opravljati sploh pa ne na kolenu,res da so cakalne dobe precej krajše v vsakem primeru pred kakrsnim koli posegom v koleno moras opraviti MRI,bolj primeren je celo CT.UZ pOkze natrganine,rastrganine itd,pomembno je tudi kdo ti ga opravi.
Uporabniški avatar
 andreya
#118027
Patrusa, hvala :P
 damjan10
#118030
MR je najbolj zanesliva

jaz bi dal svoje koleno operirati samo dr. Husseinu
 mihab
#118225
Botko!

Moje mnenje je, da si izberi tistega operaterja katerega sam misliš. Definitivno nobeden ni tok slab, da bi bil zanič. Pa tudi Ljubljana ali Valdortra. Odvisno kakšna je poškodba, kje, kako se rehabilitira, kako ti sam skrbiš za poškodbo, skratka ogromno dejavnikov. Za ene je dobro to, za druge drugo. Sam sem bil operiran že 4x, pa vedno v Ljubljani, pa vedno je bilo narejeno perfektno. Za vsako ponovno poškodbo pa sem bil sam kriv. Moja babica je bla pa operirana v Valdortri, pa ji bolečina ni skor nikol zginla. Zaključek: izberi si sam, ne poslušaj drugih ker da vsak drug nasvet.
Uporabniški avatar
 vasko
#118227
Ja, res je... vsak bo pohvalil tistga ki mu je stvar dobr naredu in vsak bo graju tistga k ga je zafušu. Je pa res stvar najbolj odvisna od tebe; morš poskrbet da boš meu nogo čimbolj fit, kr je potem tut rehabilitacija hitrejša, manj boleča in nasploh lažja. Bolj kot boš sodeloval pri tem in več kot boš o kolenu vedu lažje ti bo.
 botko
#118234
verjetno je res sam od mene odvisno, koga izberem.
vsak lahko zaj..., tudi najboljši
 Peter Hudoklin
#118600
Kaj pokaze MRI in kaj ne? To je gotovo najboljse vprasanje. Res je zelo pomembno, kdo interpetira izvid in kdo samo slikanje opravi ter na kaksnem aparatu.

Nihce pa ne pove, da se s samim pogledom v koleno (berite) artroskopijo, najbolj jasno prikazejo spremembe v samem sklepu. Tu mislim tako poskodbe hrustancev, meniskusov in ligamentov. Odkrije se lahko tudi marsikaka sprememba, ki se je na MRI ne vidi.

Komu se dat operirat?
Morate vedeti, da je operacija sele odskocna deska nadaljnemu okrevanju. Vanj je potrebno vloziti veliko napora, imeti mocno voljo in dobrega fizioterapevta. Pripravi se na vecmesecno garanje tako pred kot po operaciji. Dr. Hussein je gotovo dobra izbira.

Lp in dobro okrevanje
 puella
#119322
botko napisal/-a:pred časom sem si poškodoval koleno. po slikanju MR diagnoza strgana sprednja in zadnja križna vez. Operacija itak potrebna, malo pa kolebam, koga izbrati.
Nasveti???


Pred petimi meseci mi je dr. Ambrožič iz Valdoltre uspešno operiral zadnjo križno vez. Zdaj je pred mano dolga rehabilitacija.
Uporabniški avatar
 Ksenija
#170103
Peter Hudoklin napisal/-a:Kaj pokaze MRI in kaj ne? To je gotovo najboljse vprasanje. Res je zelo pomembno, kdo interpetira izvid in kdo samo slikanje opravi ter na kaksnem aparatu.

Nihce pa ne pove, da se s samim pogledom v koleno (berite) artroskopijo, najbolj jasno prikazejo spremembe v samem sklepu. Tu mislim tako poskodbe hrustancev, meniskusov in ligamentov. Odkrije se lahko tudi marsikaka sprememba, ki se je na MRI ne vidi.

Komu se dat operirat?
Morate vedeti, da je operacija sele odskocna deska nadaljnemu okrevanju. Vanj je potrebno vloziti veliko napora, imeti mocno voljo in dobrega fizioterapevta. Pripravi se na vecmesecno garanje tako pred kot po operaciji. Dr. Hussein je gotovo dobra izbira.

Lp in dobro okrevanje

moja hči je imela mr, ki je nakazoval stanjšano in na določenih delih odebeljeno spr. križno vez - slikanje opravljeno v Celju, in šele atroskopija kolena je pokazala dejansko stanje - popolnoma pretrgano sprednjo križno vez. operiral jo je dr. Šimnic. glede na dejstvo, da je mala zelo garala že nekaj mesecev pred operacijo je stanje trenutno zadovoljivo. ta teden prične s fizoterapijami - vsakodnevno jo bova vozila iz Zasavja v LJ. je garač in verjamem da ji bo uspelo!!!
 jezek.teka.teka
#170107
mene pa zanima, če artroskopijo kolena opravljajo z lokalno ali s splošno narkozo? pa kako je z bolečinami med posegom - če je v lokalni anesteziji- in po njem. hvala, lp!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA