vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 burgola
#199320
zdravo, obračam se na vas in upam, da mi bo kdo znal pomagati. Laufam ca.8km trikrat tedensko, 25let, normalno pripravljen, dosedaj nisem imel težave s koleni, obutev je kvalitetna.

Poleti sem se 3 tedne lepo pripravljal na jesen, potem je sledil 1 teden popolnega mirovanja zaradi dopusta. Ko sem se vrnil, enostavno nisem moral več laufati. Nisem narobe stopil, ali karkoli drugega. Bolečina v kolenu se pojavi nekje tu:Slika

Pri navadni hoji me koleno nič ne boli, pravtako ni problema pokrčit. Čim pa zalaufam, se takoj pojavi pekoča bolečina in enostavno ne gre naprej. Sem bil pri zdravnici in rekla, naj 1mesec mirujem in mažem s Ketonal mastjo ter delam vaje za koleno, a ne zaleže. Zdaj je že dober mesec in pol, zadeva ni šla nič na bolje, kvečjemu na slabše. Zdaj mam že prav čuden filing v kolenu tudi na notranji strani, pa tudi kdaj pa kdaj zaškrta v kolenu. Lahko kdo kako pomaga z nasvetom? Je smiselno jest kake kapsule z glukozaminom ali boswellio? Naj povem, da me v mirovanju ali normalni hoji NIČ ne boli.
Uporabniški avatar
 Sončka
#199326
Nekaj podobnega se je zgodilo tudi meni... Med tekači jih pa pomojem na prste ene roke lahko prešteješ, mislim tiste, ki še niso imeli poškodovanega kolena.
Da se poškoduješ sploh ni potrebno kaj dosti. Malo ojačaš in podaljšaš treninge in evo jo poškodbico, je že tukaj. Jaz sem potrebovala kar 6 mesecev, da sem spet zdrava in čila, sem pa hodila letos februarja na fizioterapijo in je bila prav ta odločilna. Vaje za koleno so odlične, vprašanje je, če je zadosti samo 1 mesec. Ne vem, nekateri si znajo pri poškosbah pomagati sami, meni je pomagala šele fizioterapija. Tudi samo počitek ni bil dovolj. Razen če se ti da celo leto počivat... Zdravnikom je lažje rečt, kot nam ubogat. Le poišči si pravo terapijo in to čimprej. Da lahko spet pridno tečeš...
Uporabniški avatar
 Bor
#199368
če mene vprašaš, bi bilo najbolje da greš na pregled z magnetno resonanco....ta ti bo odkrila vse nejasnosti....pri meni se je ta pekoča bolečina izkazala v obliki vkleščenega meniskusa, ki ga je bilo potrebno odrezati....out sem že 9 mesecev in šele zdej je kolikortoliko dobro....
lp in vse dobro
Uporabniški avatar
 Bor
#199372
MihaPR napisal/-a:Bor, kok si ti čakal na magnetno?

Izola...1,5 meseca.....najhitrejše...drugače je pa samoplačniško bolj ali manj takoj povsod...
 burgola
#199403
Bor napisal/-a:če mene vprašaš, bi bilo najbolje da greš na pregled z magnetno resonanco....ta ti bo odkrila vse nejasnosti....pri meni se je ta pekoča bolečina izkazala v obliki vkleščenega meniskusa, ki ga je bilo potrebno odrezati....out sem že 9 mesecev in šele zdej je kolikortoliko dobro....
lp in vse dobro

za magnetno resonanco lahko zaprosiš zdravnika? nekak imam filing, da zdravnik ne bo ful vesel, če mu to omenjam:S
 erika1
#199694
Bor napisal/-a:če mene vprašaš, bi bilo najbolje da greš na pregled z magnetno resonanco....ta ti bo odkrila vse nejasnosti....pri meni se je ta pekoča bolečina izkazala v obliki vkleščenega meniskusa, ki ga je bilo potrebno odrezati....out sem že 9 mesecev in šele zdej je kolikortoliko dobro....
lp in vse dobro


Se strinjam. Tudi sama sem imela poškodovan meniskus, bolečina se je pojavljala prav v tem delu
 MKC
#202156
Kaj bi lahko bilo 'narobe' oz. težava pri naslednjem primeru. Med tekom ne čutim bolečin v kolenu(tok tok), ko pa mirujem pa me v desnem kolenu spodaj na levi strani kar malo špika, toliko da čutim. občutek kot da bi mi morda malo živec stiskal nekdo. ???

Hvala in Lp
 MKC
#202349
MKC napisal/-a:Kaj bi lahko bilo 'narobe' oz. težava pri naslednjem primeru. Med tekom ne čutim bolečin v kolenu(tok tok), ko pa mirujem pa me v desnem kolenu spodaj na levi strani kar malo špika, toliko da čutim. občutek kot da bi mi morda malo živec stiskal nekdo. ???

Hvala in Lp


:?:
#203811
Razlogov za to je kar precej, tako da bi moral biti malo bolj konkreten.
 Geek
#226317
Jast sem imel zelo podoben, če že ne isti problem. Bolečina na zunanji strani desnega kolena, ko sem počasi premaknil koleno se je dejansko slišalo škrtanje. K zdravniku nisem šel nič, kar nekaj časa sem počival in pa kupel sem si kolenski trak...

A te boli ko hodiš dol po stopnicah?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA