Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Dtek
#302113
Ugotavljam, da mi je spanje luksuz. Vedno težje si vzamem čas zanj oz. jemljem mu čas z drugimi manj pomembnimi aktivnostmi (jap, tudi branje TF je med njimi).
Seveda pa več kot spim bolje živim in tudi tečem.
Zanima me, koliko spite oz. vaše ugotovitve glede kakovosti bitja, žitja in treniranja v odvisnosti od spanca?
 TONEK
#302114
8 ur, kot desetletni otrok in to na čisto preprost način; zapreš knjigo, ugasneš televizijo, odložiš delo... in greš u mižule.
 storZ
#302119
Čez teden 6,5 ur, za vikend pa malo nadoknadim. Tiste dni, ko tečem ali telovadim spim neprimerljivo bolje.
Uporabniški avatar
 dexi27
#302128
Jaz vem, da premal... Ker zjutraj zgodaj vsatjam pol grem tud zgodaj spat, žal pa morm vsake tolk časa tud v nočno, tak da zna bit kak teden res bolj kriza, ker pol tistga spanca nikakor ne morem nadomestit...

Optimalno zame je pa vsaj 8 ur, če mi to rata pol pa funkcioniram ko raketa :mrgreen:
Uporabniški avatar
 pajo
#302130
5-6h maximalno. Pa še to na obroke. Minili so časi ko sem vsaj dobro spal. Dolgo nikoli.
 Dtek
#302150
No to me je zanimalo, ali res spite po 4 do 6 ur?
4 ure spanja pomeni, da greš spat recimo ob polnoči in si ob 4h auf... vsak dan? Jaz sem že po dveh takih zaporednih dneh kot zombi.
Pustimo obdobja, lahko tudi daljša, kot je imeti dojenčka, delati na nekem projektu, ki zahteva enormno količino dela v kratkem času ipd... Zanima me, če je res mogoče normalno funkcionirat s tako malo spanca, saj meni to nikakor ne uspeva.
No, res je tudi, da če spim 10 ur sem drugo jutro tut mal neučinkovit ampak to že preženem.
 Poldy76
#302152
Jaz spim cca 6 do 7 ur. Vikendi malo vec... Do 8 ur. Ce je teden normalen, potem je to meni dovolj... Ce pa je vmes kaksen (za mene ekstremen) podvig potem pa mora slediti vsaj 10 ur spanja sicer mi pomaga pri tem teta vrocina...
Uporabniški avatar
 Bor
#302159
Dtek napisal/-a:No to me je zanimalo, ali res spite po 4 do 6 ur?
4 ure spanja pomeni, da greš spat recimo ob polnoči in si ob 4h auf... vsak dan? Jaz sem že po dveh takih zaporednih dneh kot zombi.
Pustimo obdobja, lahko tudi daljša, kot je imeti dojenčka, delati na nekem projektu, ki zahteva enormno količino dela v kratkem času ipd... Zanima me, če je res mogoče normalno funkcionirat s tako malo spanca, saj meni to nikakor ne uspeva.
No, res je tudi, da če spim 10 ur sem drugo jutro tut mal neučinkovit ampak to že preženem.

pri meni funkcionira....velikokrat spim tudi manj...sej pride občasno tudi kak dan da spim 7 ur, samo jih je res malo...pač tako funkcioniram....
Uporabniški avatar
 Bor
#302179
vencelj napisal/-a:http://goyourownway-vencelj.blogspot.com/2013/03/koliko-spanja-potrebujemo.html

sem prebral tvoje razmišljanje, vendar se žal ne strinjam....vsak spi toliko kot potrebuje in ni nujno da če spiš 10 ur, da potem pa si res spočit....moje delo je stoječe in praviloma se ne usedem 8 ur, velikokrat delam še dodatno in še vedno spim samo 4 ure.....moj moto ki ga lahko vzamete za hec je: spanje je razvada ;)
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#302180
Rad spim
spim malo
Če je tako, spim po nekaj dni od 3 do 6 ur, potem moram en dan spati 8 ur, da napolnim akumulacijo.
Zadnje leto spim več kot prejšnja, me zvečer enostavno zmanjka.
Zleti potrebuješ manj spanja, jaz več 8)
Uporabniški avatar
 pajo
#302183
Dan ko sem tekel in potem sledi noč sem brihten kot, da sem pil kavo pred spanjem. Ni spanja niti pod razno.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#302186
pajo napisal/-a:Dan ko sem tekel in potem sledi noč sem brihten kot, da sem pil kavo pred spanjem. Ni spanja niti pod razno.

Uf, ko spijem kavo, potem šele lepo zaspim. Srečen ti :lol: in tvoja žena, vsaj kar se tiče pod razno :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA