Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

Uporabniški avatar
 zvone
#328745
mbedrac napisal/-a:Vabljeni na Posavski K24. Končno pravi tekaški izziv. Si upate? Zmorete?

Več na novi spletni strani http://k24.horuk.com/.

LP, Martin, 051 220 741


Hvala Martin!

Bo treb (poizkus)it!

lp. zvone
 klas
#328752
Ojla, fajn, da je za tole sedaj posebej stran, saj je bilo prej podatke potrebno izbrskati na straneh OK Brežice.

Gre nedvomnao za čudovit izziv, še eden v nizu slovenskih 24 urnih izzivov. :clap:

Glede imena pa tudi meni ni jasno.

Vedno sem mislil, da "K" pri K24 pomeni Koroški, tako je potem nastal T24 za Tržiški,
in bi v skladu s tem tu bolj pasalo P24 za Posavski.

Če temi ni tako, kaj potem sploh pomeni pri Posavskem K24 črka K? Morda krog? :roll:

Moj predlog je tudi, tako kot Bojanov, da se v izogib zmešnjavi vseeno tale posavski 24 urni krog preglasi enostavno v P24...
 mbedrac
#331836
Črka K pomeni Krog, ker mi tale naš krog ljubkovalno imenujemo Posavski Krog. Glavni izziv je, da se ga premaga v manj kot 24 urah, ni pa nič narobe, če kdo z njim opravi v dveh (treh?) dneh. Torej, črka K pomeni krog, 24 pa pač 24 ur. Lahko bi dali tudi črko P, potem pa bi vsi rekli, zakaj P, če je krog, hehe. 8)
Uporabniški avatar
 janezs
#354196
V soboto sem prehodil Posavski krog, Deževno noč me je spremljal Stanislav.Podnevi na desnem bregu Save pa me je spremljala Romana. Pri "finišu je zopet sodeloval Stanislav.
Njemu in ženi gre veliko zaslug za podvig in podporo pri oglednih turah. Slavica nam je bila celotno traso v pomoč z veliko hrane in suhimi oblačili.
Za krog sem potreboval manj kot 23 h.
Posavski    24  H 004 (Medium).JPG
Posavski 24 H 004 (Medium).JPG (249.09 KiB) Pogledano 9811 krat
Uporabniški avatar
 semjul
#354228
:D

strinjam se da je imenovanje dveh izzivov z enakim imenom nesmiselno in prinaša zmedo, K24 je koroški naziv in tudi snovalcem Posavskega kroga bi morala biti v interesu lastna prepoznavnost.
Morda bi bilo dobro omeniti da se v Zidani most (po Škratovi dolini) ne da priti z gondolo čez Savo, razen v dvojcu, ker je naprava v sami gondoli pokvarjena.
Tudi razdalja, sploh pa višinska razlika je, kako naj rečem "zajetna", morda bi jo bilo smiselno izmeriti z zanesljivo napravo ali koregirati z zato usposobljenim programom, npr. spletna stran GPSies.
Gre pa pot vsekakor po zanimivih in lepih koncih in je vredna ogleda in truda. Veliko obiska tudi vnaprej.
Se mi pa zdi da je tole pot strasiral odličen trail tekmovalec Bojan Jevševar že pred leti in jo tudi opisal in kot prvi opravil.
Uporabniški avatar
 janezs
#354230
Čez Savo se lahko potegneš sam, tako da se skozi okno vlečeš za "zajlo"
Glede dolžine je pač odvisno kakšno traso si (ogledaš, zamisliš) obveznih je 9 točk.
Meni sta uri našteli 107 Km. :( :)
 uros feldin
#354244
Evo, Janez, zdaj ti po uspešni izvedbi T24 in P24, pa seveda neštetokrat prehojeni K24, manjka samo še G24 ( ali graparski extrem to je 3 krogi GM4O).

Pa seveda 2 kroga K24......

Srečno!
Uporabniški avatar
 janezs
#354245
Ja, vedno se sliši kaj novega, potem pa nas "gloda" Pozabil si še LPP. Časa je letos še dovolj, tako,da nekaj bom še prehodil. Lp.
Uporabniški avatar
 janezs
#355307
Posavski krog sem v družbi Romane in Staneta prehodil v drugo.Tokrat je bilo vse podrejeno njej. Za start si je izbrala tretjo uro zjutraj. Najprej smo šli na Grmado.Ko smo premagali za Romano" strahujoč" spust z Velikega Kozja, je dobila krila, tako, da ji nadaljevanje poti, ni predstavljalo problem. Krog smo končali v 21h in 23 min. Romana, pa je bila sposobna priti v cilj še hitreje.
Tudi tokrat gre velika zahvala Slavici za support in najboljšma navijačema Aniti in Urošu-HVALA
IMG_0319 (Medium).JPG
IMG_0319 (Medium).JPG (276.85 KiB) Pogledano 8919 krat
IMG_0320 (Medium).JPG
IMG_0320 (Medium).JPG (290.5 KiB) Pogledano 8919 krat
IMG_0323 (Medium).JPG
IMG_0323 (Medium).JPG (229.68 KiB) Pogledano 8919 krat
IMG_0332 (Medium).JPG
IMG_0332 (Medium).JPG (153.67 KiB) Pogledano 8919 krat
Uporabniški avatar
 janezs
#358150
Uroš, sedaj sem že bližje tvojim napovedi. Sedaj je že za mano uspešno dvakrat prehojen K-24. ( 45 h in 44 minut). Če bo bo, motivacija v glavi, grem še na G. ekstrem, saj tja vleče še, tudi Romano. Tako bo odločitev lažja. Je pa na tej trasi postalo neko zatišje. Lp. Janez
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#358196
Super ste, Janez pa je itak ikona teh 24 urnih avantur.
Predlagam naziv PK24 ... saj predlogi nič ne škodijo.
Namreč Posavski krog v 24 urah.
lahko pa KPK24 = klub posavskega kroga v 24 urah
ali pa ... idej mi nikdar ne zmanjka :rol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA