Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

Uporabniški avatar
 MihaPovšič
#357512
Sicer ni ravno blizu LJ, pa vseeno bom izkoristil tole temo (pa brez zamere) za malo reklame.

Pozimi se v Posavju (točneje občina Sevnica) organizira serija krosov, ki so malo krajši (4km). Načeloma je ena tekma vsak mesec od oktobra do marca (razen januarja). Če koga zanima je več info tukaj: http://tekaskipokali.horuk.com/sevniskipokal/.
Uporabniški avatar
 vencelj
#357513
Je res ali se le meni tako zdi, da so bili pred časom krosi nekako bolj aktualni, da se je na tem področju več dogajalo. Če je res, je to velika škoda...Časi se pač spreminjajo, tekaških prireditev kolikor hočeš in tekače bolj zanimajo druge oblike taistega početja. :roll:
Razna občinska prvenstva so pa itaq lokalne narave, ampak včasih še lokalni tekači komaj vedo zanja.
Uporabniški avatar
 MihaPovšič
#357514
Ne vem kako je bilo prej, ampak kolikor se spomnim tam okoli leta 2005 ni bilo skoraj nič. Vem da smo se mi vozili na tekme v Avstrijo (Velikovec, pa Wiener-Neustad, Pernitz, Ternitzm...). No potem smopa našli še Primorski pokal. Sicer je še kar daleč, ampak vsaj v Sloveniji je bilo.

Zdaj pa stanje, vsaj po moje, ni kaj veliko boljše
Uporabniški avatar
 majcka
#357536
vencelj napisal/-a:Sem za hec preveril na http://www.rekreacija.si/koledar# (panoga tek), tekaških prireditev do konca leta malo morje, krosov pa praktično ni, morda le katera, pri kateri bi z malce domišljije odkrili elemente krosa.


Mogoče se bo mal trapast slišal, ampak a ne bi bil trail tek mal podoben krosu??
Uporabniški avatar
 vencelj
#357544
majcka napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Sem za hec preveril na http://www.rekreacija.si/koledar# (panoga tek), tekaških prireditev do konca leta malo morje, krosov pa praktično ni, morda le katera, pri kateri bi z malce domišljije odkrili elemente krosa.


Mogoče se bo mal trapast slišal, ampak a ne bi bil trail tek mal podoben krosu??


Seveda je primerljivo, po definiciji SSKJ je kros
"krós -a m (ọ̑) šport. tek v naravi po ne posebej pripravljeni stezi"


V bistvu sta tako eden kot drugi "tek čez drn in strn".
Razlike najdemo drugje:
:arrow: konfiguracija. medtem, ko večino trailov lahko mirno štejemo med težje gorske teke, je kros sicer tek po razgibanem terenu, dobro pa se še spomnim, da smo pri trasiranju krosov vedno zelo pazili na to, da ne bi s pretirano višinsko razliko ustvarili skoraj gorski tek.
:arrow: razdalja: v današnji terminologiji se gorski tek nekje na 15 km spremeni v trail...; Kros proge so krajše, na primer "kratki" kros 4 km, in "dolgi" kros 8 km.
:arrow: kros je v nasprotju z gorskimi teki in traili torej povsem tekaška in nič pohodniška disciplina. Kot tak je kros lahko privlačen tako ravninskim tekačem kot tudi gorskim tekačem: je hitra disciplina z ravno prav vzponov, ki zahtevajo še malce dodatnega napora...Taki tek (v pripravljalnem obdobju) ravnincem olajšajo delo na ravninskih tekih, gorcem pa lahko pomenijo dodano vrednost (hitrost) v klancih.
Če se ozremo na področje treniranja, je verjetno krosu najbližji fartlek...

LP, vencelj
 bossteb
#357551
Jaz sem bil v petek na enem krosu; sem peljal tamavčka na plezanje in sem imel samo/ravno 45 minut, da se zgonim. Ker je bil štart v Gorajtah, sem jo pičil proti Crngrobu in to s kar močnim tempom, ki je pa potem padel, ker me je potegnilo proti Planici. Končni izkupiček je bil "dolgi" kros 8,3 km in 280 višincev, pa nazaj sem se vrnil 20 sekund, preden je mali prišel iz dvorane. :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#357578
Letošnji kros v Križah je bil tisti pravi, če se mene vpraša, po par desetih metrih kolovoza direkt v blato okoli njiv in to ne samo enkrat :D .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA