Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#64081
Pozdravljeni Tekaški prijatelji!

Pa mi je uspelo !

Pretekel in prehodil sem cca 130 km z višinsko razliko 3895 m gor in prav toliko dol, po obmejni poti od Dravograda do Gornje Radgone.

Na poti sem bil non stop 23 h in 37 minut!

Padla sta tudi dva rekorda:
1. v manj kot 24.urah mi je uspelo narediti celotno obmejno pešpot med Dravogradom in Gornjo Radgono
2. v 17 tih urah mi je uspelo »nočno prečkanje« Kozjaka

Žal, se mi nihče ni pridružil in sem celotno pot opravil SOLO!

Start: sobota ob 18 h pri mostu čez Dravo v Dravogradu. Pohitel sem na Košenjak da ga prečkam pred temo. Ker pot poteka po južni strani, se je sneg pojavil šele na 1200 m vr. Gaz je bila zadosti poledenela, le tu in tam se je pogrezalo in je do vrha šlo kot po maslu. Tam me je pričakal tudi čudoviti sončni zahod. Veliko slabše je bilo navzdol (spust po severni strani Košenjaka) proti Pernicam. Nobene gazi in več kot meter snega ter pogrezanje do kolen, občasno tudi do pasu. Za 400 mvr spusta sem porabil 1 uro. Vseeno mi je to uspelo še pred temo. Naprej sem nadaljeval tekaško. Neverjetno polna luna mi je odlično pomagala. Pot sem poznal in ni bilo nobenih »napačnih odločitev«.V Bistriškem grabnu sem še uspel dobiti »nekaj tekočega« v vaškem mladinskem domu, potem pa do Kungote nič razen vode in rozin. Proti pričakovanju je pot čez Kozjak bila prej suha kot mokra, mehka in idealna za tek . Vreme prijetno toplo, le proti jutru je pošteno zahladilo. Vrstili so se nočni spusti in vzponi : Podlipje, Kapunar, Remšnik, Duh, Tojzlov vrh. Zdaj mi je že šlo na tesno ker sem porabil celotno zalogo rozin. Skoraj privlekel sem se do Kungote. Odprta trgovina je ponujala izbiro. Sveže grozdje , sendvič in moj »doping« coca cola so me dvignili na noge in sem nadaljeval po asfaltu proti Šentilju in Sladkemu vrhu. Lepo sončno in nekoliko vetrovno vreme je bilo idealno za nadaljevanje. Po Sladkem vrhu sem zavil po poti ob Muri. Kar vlekli sta me je njen tok in šumenje proti Radgoni. Več kot 15 km pot poteka po mivki ob Muri, tako da me žulji na nogah niti niso preveč motili. Ob mostu v Gornji Radgoni sem bil pred 18 uro v nedeljo. Kaj lepšega: v manj kot 24. urah sem opravil s to prekrasno potjo. Bilo je vsega : od čudovitega sončnega zahod in gaženje snega do kolen na Košenjaku, nočnega teka v globoki tišini ob polni luni po grebenu in grapah Kozjaka, krasnega sončnega vzhoda na Duhu, teka po asfaltu ob sončnih gričih Slovenskig goric, do teka po vroči mivki ob šumeči Muri …

NEPOZABNO DOŽIVETJE . PRIPOROČAM GA VSEM KI GA ZMOREJO V CELOTI ALI PO DELIH!.

Lep pozdrav vsem forumašem iz Maribora! Zvone
#64084
zvone napisal/-a:Pozdravljeni Tekaški prijatelji!

Pa mi je uspelo !

Pretekel in prehodil sem cca 130 km z višinsko razliko 3895 m gor in prav toliko dol, po obmejni poti od Dravograda do Gornje Radgone.

Na poti sem bil non stop 23 h in 37 minut!

Padla sta tudi dva rekorda:
1. v manj kot 24.urah mi je uspelo narediti celotno obmejno pešpot med Dravogradom in Gornjo Radgono
2. v 17 tih urah mi je uspelo »noèno preèkanje« Kozjaka

Žal, se mi nihèe ni pridružil in sem celotno pot opravil SOLO!

Start: sobota ob 18 h pri mostu èez Dravo v Dravogradu. Pohitel sem na Košenjak da ga preèkam pred temo. Ker pot poteka po južni strani, se je sneg pojavil šele na 1200 m vr. Gaz je bila zadosti poledenela, le tu in tam se je pogrezalo in je do vrha šlo kot po maslu. Tam me je prièakal tudi èudoviti sonèni zahod. Veliko slabše je bilo navzdol (spust po severni strani Košenjaka) proti Pernicam. Nobene gazi in veè kot meter snega ter pogrezanje do kolen, obèasno tudi do pasu. Za 400 mvr spusta sem porabil 1 uro. Vseeno mi je to uspelo še pred temo. Naprej sem nadaljeval tekaško. Neverjetno polna luna mi je odlièno pomagala. Pot sem poznal in ni bilo nobenih »napaènih odloèitev«.V Bistriškem grabnu sem še uspel dobiti »nekaj tekoèega« v vaškem mladinskem domu, potem pa do Kungote niè razen vode in rozin. Proti prièakovanju je pot èez Kozjak bila prej suha kot mokra, mehka in idealna za tek . Vreme prijetno toplo, le proti jutru je pošteno zahladilo. Vrstili so se noèni spusti in vzponi : Podlipje, Kapunar, Remšnik, Duh, Tojzlov vrh. Zdaj mi je že šlo na tesno ker sem porabil celotno zalogo rozin. Skoraj privlekel sem se do Kungote. Odprta trgovina je ponujala izbiro. Sveže grozdje , sendviè in moj »doping« coca cola so me dvignili na noge in sem nadaljeval po asfaltu proti Šentilju in Sladkemu vrhu. Lepo sonèno in nekoliko vetrovno vreme je bilo idealno za nadaljevanje. Po Sladkem vrhu sem zavil po poti ob Muri. Kar vlekli sta me je njen tok in šumenje proti Radgoni. Veè kot 15 km pot poteka po mivki ob Muri, tako da me žulji na nogah niti niso preveè motili. Ob mostu v Gornji Radgoni sem bil pred 18 uro v nedeljo. Kaj lepšega: v manj kot 24. urah sem opravil s to prekrasno potjo. Bilo je vsega : od èudovitega sonènega zahod in gaženje snega do kolen na Košenjaku, noènega teka v globoki tišini ob polni luni po grebenu in grapah Kozjaka, krasnega sonènega vzhoda na Duhu, teka po asfaltu ob sonènih grièih Slovenskig goric, do teka po vroèi mivki ob šumeèi Muri …

NEPOZABNO DOŽIVETJE . PRIPOROÈAM GA VSEM KI GA ZMOREJO V CELOTI ALI PO DELIH!.

Lep pozdrav vsem forumašem iz Maribora! Zvone



To je dosezek vreden za cajtnge...
Ja sem oprezal za tvojimi stopinjami na Košenjaku in tistega nekaj snega na Kapunarju...in po planinskih vpisnih knjigah....

Ja rekord 17ur...cestitke...ampak rekord je za sedaj se vedno 15ur...in v naslednjem susu glej da ti to uspe...

Asfalt do Kungota-Sladki Vrh-Mura...to je moralo biti ta pravo?
Tako clovek pride z bregov potem pa se vase vrze eden cestni trening...

Mivka ob Muri wooow...to je treba poskusiti

Cestitke in cuje se fajn

Edino to da si do Kungote bil zejen in lacen to pa mi ne disi pri logistiki projekta...

Vsekakor to ne more zasenciti woow projekta...



Se veliko uspesnih projektov....

Vnaprej hvala za odgovor ...ali bi se dalo po tvojem mnenju iti v izvidnico
z gorskim kolesom od Gornje Radgone ob Muri do Sladkega Vrha oz. do ceste Sentilj - Kungota...

Oz. kot sem razumel nisi imel vse ob Muri da je nekaj slo tudi po gricih do Sladkega Vrha?
Uporabniški avatar
 INOT
#64086
Čestitke Zvone!!!
To jaz ne spravim skupaj v 100 letih :shock:
Uporabniški avatar
 zvone
#64090
Hvala za čestitke.

Čestitke tudi tebi za tvoj celodnevni kolesarski TOUR.

Rekord ( 17 ur ) je mišljen - NOČNI čez Kozjak ! ( razen če si ga ti naredil v krajšem času).

Pot od Šentilja do Sl. vrha sem opravil po asfaltni cesti. Naprej proti G. Radgoni se da z gorskim kolesom brez problemov, saj je proga večinoma ravninska- ob Muri po mivki. Le manjši del ( od Sladkega vrha naprej cca 3-4 km) je ob Muri speljan gor-dol po brežini reke.

Lepa proga! Priporočam za kolesarjenje in tek.

Lep dan še naprej! Zvone
Uporabniški avatar
 zvone
#64091
Hvala za čestitke.

Si pa skromen...

Iz tvojih rezultatov (SAM. Čazma ... ) (mimogrede so ti za mene nedosegljivi) lahko sklepam da bi ti to lahko uspelo v enem dnevu in ne v 100-tih letih.

Torej, drugič se mi pogumno in brez strahu pridruži!

Lep dan še naprej! Zvonko Mezga
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#64121
Čeeestiiitkeee ZVONE
Vem, da vas je kar nekaj (beri: verjetno se najde še kdo), ki bi se lahko lotili tega podviga skupaj, pa vendar si ostal sam. Z veseljem sem prebiral tvojo najavo in komentarje. Najmočnejši ostanejo do konca. Ni vse v nogah. Bravo. :clap:
Uporabniški avatar
 INOT
#64132
zvone napisal/-a:
Si pa skromen...

Iz tvojih rezultatov (SAM. Čazma ... ) (mimogrede so ti za mene nedosegljivi) lahko sklepam da bi ti to lahko uspelo v enem dnevu in ne v 100-tih letih.

Torej, drugič se mi pogumno in brez strahu pridruži!



Zvone -nepoboljšljivi šaljivec :D
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#64139
INOT napisal/-a:
zvone napisal/-a:
Si pa skromen...

Iz tvojih rezultatov (SAM. Èazma ... ) (mimogrede so ti za mene nedosegljivi) lahko sklepam da bi ti to lahko uspelo v enem dnevu in ne v 100-tih letih.

Torej, drugiè se mi pogumno in brez strahu pridruži!



Zvone -nepoboljšljivi šaljivec :D



V 100letih ne ampak prej veliko prej...ampak to od Sentilja ali pa Sladkega Vrha do Radgone pa bo treba iti malo pogledati ( tista mivka )...
Kaj pravis naredimo eden Cycle Giro ob Muri...?

Lahko naredimo Duatlon za Radence...

S kolesi ob Muri do Radencev pa 21tko odtecemo potem pa domov?

Me kar vlece da bi ta weekend se sel sprehoditi s kolesom v izvidnico?
Uporabniški avatar
 zvone
#64155
Hvala za čestitke!

Res je: Ni se v nogah...

Upam da sem ti dal kaj vzpodbude za tvoje bodoče izzive.

Lep dan še naprej! Zvone
 marjan
#64174
Zvone

Čestitke še z moje strani. Ko bom velik... :wink:

Pozdrav na Štajersko,
Marjan
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#64183
marjan napisal/-a:Zvone
Čestitke še z moje strani. Ko bom velik... :wink:


Ko boš velik boš pa Zvone :lol: :wink: .Ej Marjan bomo tudi mi nekaj takega ušpičili :lol: :wink: !
Tudi z moje strani veliki aplavz za to da si premaknil meje človekove psihe še naprej!
ČAO!
Uporabniški avatar
 zvone
#64192
Lep pozdrav tebi in Simoni!

Hvala za čestitke.

Kar nekaj tekov smo dali skupaj in menim da zadosti poznam "vaše zmogljivosti". Veselilo bi mi če bi ti in Simona bili zraven. Prepričan sem da bi v G. Radgono pritekli skupaj.

Upam da se mi kdaj tudi pridružite. Za letos načrtujem še par podobnih
izletov. Priložnosti ne bo zmanjkalo.

Ali pa se jaz pridružim vam na kakšnem vašem.

Lep dan še naprej! Zvone
Uporabniški avatar
 zvone
#64193
Pozdravljen Tomaž!

Hvala za čestitke.

Priznam, da sem (potihem) pričakoval tvojo udeležbo , z ozirom da si tudi ti "ljubitelj" in pohodnik extremnih izzivov v neznano.

Veseli me da sem te "malo piknil" in da pričakujemo "da tvoj imperij vrne udarec".

Če bo možno bom zraven.

Lep pozdrav iz Maribora! Zvone
Uporabniški avatar
 ZadniKING
#64553
Zvone, tudi moja malenkost se pridružujem čestitkam!

Saj... Če bi bil malo bolj "nadarjen" za gorske hece, pa če bi imel nekaj malo več kondicije, pa še česa... bi se oglasil že prej. Sem pa spremljal tvojo napoved tega podviga od začetka in, ni mi dalo miru, pa sem si TISTO VELIKO SOBOTO tudi sam privoščil eno manjšo pohorsko cici-turo (vsaj v primerjavi s tvojo!).

Na kratko. Pustil sem se zapeljati do britofa v Lovrencu na Pohorju, od koder sem krenil navkreber po cesti do Peska. Pri koči sem si privoščil 15 minutni odmor, nakar sem jo mahnil (spet po cesti: turistična pot za Areh) preko Zgornje in Spodnje brvi, mimo Osankarice do Treh kraljev, pa mimo Majstrove hiše vse do Šumika, točneje do razcepa ceste, kjer en krak vodi do Šumika drugi krak pa na Areh. Takoj po omenjenem razcepu sem zavil s ceste in hop po planinski transverzali do Areha, potem pa do Bellevueja ter končno v dolino.
No, tudi meni se je vmes "zgodilo" gaženje po snegu do kolen (po planinski transverzali smo do sobote izgleda le trije ali štirje mandeljci gazili!!!), sicer pa krasno vreme, čudovita narava... in, suma sumarum: dožina poti nekaj malega preko 50 km, za kar sem potreboval svojih devet ur (v glavnem) hoje. Koliko je bilo višinske razlike pa niti približno ne vem, je pa je bilo tudi kar nekaj. So mi moje nožne mišice (v predelu nad koleni) to nazorno povedale...

Lp

PS
Omenjeno pot zelo priporočam! Ko bo tudi v gozdu skopnel sneg, bo to zelo primerna enodnevna tura tudi za tiste malo slabše kondicijsko pripravljene.
Uporabniški avatar
 zvone
#64561
Pozdravljen ZadniKING!

Hvala za lepe besede in čestitke!
Čestitam tudi tebi za narajeno pot!
Veseli me da še kdo uživa v teh prelepih koncih narave.
Dobro poznam tudi te poti in vem da ti ni bilo lahko ( predvsem po snegu).

Z ozirom da marsikdo "šele nabira kondicijo" je tvoj dosežek več kot dokaz da si pripravljen tudi za daljše ture.

Mi ( snežni tekač in jaz ) smo včasih za trening šli (tekli/hodili) iz Maribora do Duha pa dol do Puščave i naprej čez Šumik in Areh nazaj v Maribor. Včasih (tudi za trening) iz Lovrenca na Lovrenška jezera pa nazaj Pesek- Šumik-Areh - Maribor.. Včasih čez Pohorje ( Maribor- Dravograd) ali čez Kozjak (Dravograd- Maribor), včasih koroških 24 ...

Uspeli smo narediti tudi non stop tek čez Pohorje in Kozjak ( 160 km v enem mahu) ( tekač v snegu je porabil 32 ur in jaz 35 ur )

In še bi lahko našteval.

Možnosti ( Kozjak, Pohorje, koroški hribi .. ) je neskončno.
Lepo bi bilo da kakšno turo naredimo skupaj.

Lepe praznične dni ti želim in (tudi) kakšno podobno tekaško avanturo.

Lep pozdrav! Zvone

P.S. junija je tek čez Pohorje ( Sl. Gradec- Maribor - 65 km ) in ti ga priporočam!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA