polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

#85492
pozdravljeni,

"There is life after marathon! It's called ultramarathon."

po vzoru na Duletovo legendarno gorsko-tekaško-vztrajno lestvico TF pričenjam novo lestvico:

ultramaratonska lestvica 2007 Tekaškega foruma

==============================
aktualna lestvica :arrow: (30.04.2007)
==============================

pravila so zelo enostavna (upam, da jih bom znal enostavno zapisati :wink: ):

1. kaj šteje?

- vsi uradni teki, katerih dolžina je objavljena kot maraton ali daljša
- torej v lestvico sodijo tudi maratoni (za vzpodbudo, da nas ne bo premalo na njej, vsak maraton je dosežek, vreden spoštovanja, ...)
- veljajo domače in tuje prireditve (kaj je domače in kaj je tuje v tem globalnem svetu?)
- veljajo tudi prireditve, ki jih organiziramo sami in je njih razdalja potrjeno znana (recimo 12 ur TF SS)
- veljajo prireditve, kjer je potek proge nedvoumen in za vse enak (trekingi in orientacije žal sem ne sodijo)
- veljajo tudi teki na čas od 6 ur dalje

2. kdaj šteje?

- točkujejo se vse prireditve, ki zadostujejo gornjim pogojem in se zgodijo v letu 2007, torej s startom od 01.01.2007 do 31.12.2007

3. kako šteje?

a) točke za udeležbo

- vsak, ki sodeluje na lestvici, in pride v cilj na eni izmed prireditev, dobi za vsak zaključeni kilometer eno točko (maraton 42 točk, celje Logarska 75 točk, Eisenach 73 točk)

b) točke za uvrstitev

- če je na isti prireditvi več udeležencev z lestvice, se za uvrstitev dodajo točke glede na število udeležencev (pri dveh na maratonu to pomeni prvi +1 in drugi 0 točk)

- glede na razdaljo se te točke pomnožijo s koeficientom:

-- maraton do vključno 50 km: * 1
-- nad 50 km do vključno 75 km: * 2
-- nad 75 km: * 3

c) teki na čas

- tu je osnova za izračun točk razdalja, bonus točke pa se dodajo glede na gornje skupine koeficientov (bo jasno po prvi taki prireditvi :) )

4. kdo šteje?

- na lestvici ste vsi, ki izrazite željo po sodelovanju, tako da to podrtite v tej temi
- do 31.03.2007 sprejemam 'prijave' tudi za nazaj (za nami sta že najmanj dva maratona)
- od 01.04.2007 dalje sprejemam nove prijave v času enega tedna po zaključeni prireditvi, od katere dalje se priključujete lestvici (točk za nazaj ne bom izračunaval!)

5. kaj še?

- točkuje se absolutno, lestvica je ena. le na zaključni podelitvi, ko se bomo zbrali in malo podebatirali, bomo podelili dva kompleta pokalov - za prva tri dekleta in za prve tri fante. pokale že imam :)

- sodelovanje je seveda brezplačno, denarnih nagrad ni. to je rekreacija! :D

prvi dogodki so že za nami (Malta, Ferrara, še kje?), drugi pa tik pred nami (Treviso, Čazma, Podgorica, Mnišek, Rim, Beograd, Trst, ...)

STE ZA? jaz sem :D
Nazadnje spremenil ero, dne 30 Apr 2007, 12:29, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 mihaperme
#85496
Jaz tudi :D

Lp
Uporabniški avatar
 tini
#85498
Tudi jaz :) .
Uporabniški avatar
 obi
#85521
tini napisal/-a:Tudi jaz :) .


Pa ti moraš biti. Pa ti si trenutno prvi na lestvici :twisted:

Ero, a veljajo tudi triatloni? olironmani in daljši?
Uporabniški avatar
 ero
#85523
obi napisal/-a:Ero, a veljajo tudi triatloni? olironmani in daljši?

sem razmišljal o tem a bi za zdaj upošteval le teke. že s tem bom imel dovolj dela :)

za triatlon bi lahko naredili svojo lestvico, če bo dovolj zanimanja
Uporabniški avatar
 MatjazV
#85526
Ero, tole je pa odlična ideja, ki jo seveda PODPIRAM.

MatjazV
Uporabniški avatar
 miro
#85528
Jaz tudi!
Miro
Uporabniški avatar
 to-le
#85530
Ero, tudi jaz :D

Lp
toni
Uporabniški avatar
 poldy666
#85536
BRAVO Ero :clap:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#85554
Super
:arrow: všeč so mi dobro izdelani kriteriji
:arrow: ja, pa začnimo laufat
Uporabniški avatar
 MARIOLINO
#85557
ABSOLUTNO TUDI JAZ SODIM ZRAVEN :lauf: :!:
Super ideja :clap: :clap: .

Lp
Mario
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#85558
Ma dijo mijo tukaj pa se bom tudi jaz pridružil al kako :lol: :lol: .Sam da nam bo lepo v glavi in okoli nje ko bo tekel znoj v potokih.Bo treba nazaj začet ornk migat.Komaj čakam! :wink:
MARIOLINO ma bo noro še tukaj ha,ha.
Na koncu leta pa samo še bilanca koliko imamo še uporabnih nog, ha,ha.
ČAO!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA