prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Urban80
#102748
Pozdrav vsem!

Za mojo najljubso kupujem masko za tek po mrazu, ker ji astma ne dopusca teka brez.

Mi lahko kdo svetuje kje naj taksno masko kupim? Kaj pa cena (rang)?

Hvala vsem za nasvet!

LP
Uporabniški avatar
 športnik
#102781
Predvidevam, da imaš v mislih takšne maske, ki jih uporabljajo tekači na smučeh, morda tudi kolesarji?
 Urban80
#102886
Zadnji dve na zgornjem linku so nekaj podobnega kar iscem. Bom sel v Iglu pogledat. Ce ima se kdo kaksen podatek ga bom zelo vesel.

Hvala!

LP
 zappa
#102978
Urban80 napisal/-a:Zadnji dve na zgornjem linku so nekaj podobnega kar iscem. Bom sel v Iglu pogledat. Ce ima se kdo kaksen podatek ga bom zelo vesel.

Hvala!

LP


Sicer nimam izkušenj s temi maskami, a pred časom so mi prav v Igluju rekli, da so te obrazne maske velik "overdose" za uporabo pri teku (temu po moje tudi niso namenjene). Da ti pod tem hitro postane močno prevroče in tudi dihanje je verjetno oteženo. In bi jim kar verjel. Takrat so mi svetovali tisto tenko raztegljivo ameriško zadevo, ki jo lahko uporabiš kot šal, kapo, ruto, obrazno masko itd. (se ne spomnim, kako se reče, prodajajo jo marsikje), ki je veliko tanjša in zračnejša in se čeznjo z lahkoto diha. Tudi to sem v bistvu uporabil samo parkrat pri najhujšem mrazu čisto na začetku teka, pa mi je še to kmalu postalo prevroče.
Uporabniški avatar
 Z*
#102999
zappa napisal/-a:Sicer nimam izkušenj s temi maskami, a pred časom so mi prav v Igluju rekli, da so te obrazne maske velik "overdose" za uporabo pri teku (temu po moje tudi niso namenjene).

Se strinjam. Po moje bi prišel v poštev takle buff: http://www.kibuba.com/katalog/product_i ... cts_id=948 Je vsestransko uporaben - kot trak, kapa, ovratnik in tudi kot nagobčnik :oops:. Za ta namen ga sicer pri teku še nisem preizkusila, ker nimam tovrstnih težav, a pri pomerjanju sem si ga navlekla tudi na nos in se je zdelo bolj sprejemljivo kot kaj drugega, ker je material zelo prepusten in diha. :idea:
 zappa
#103048
Z* napisal/-a:
zappa napisal/-a:Sicer nimam izkušenj s temi maskami, a pred časom so mi prav v Igluju rekli, da so te obrazne maske velik "overdose" za uporabo pri teku (temu po moje tudi niso namenjene).

Se strinjam. Po moje bi prišel v poštev takle buff: http://www.kibuba.com/katalog/product_i ... cts_id=948 Je vsestransko uporaben - kot trak, kapa, ovratnik in tudi kot nagobčnik :oops:. Za ta namen ga sicer pri teku še nisem preizkusila, ker nimam tovrstnih težav, a pri pomerjanju sem si ga navlekla tudi na nos in se je zdelo bolj sprejemljivo kot kaj drugega, ker je material zelo prepusten in diha. :idea:


Ja, točno tole sem mislil. Se da kamot dihat med tekom, zrak pa vseeno malo pogreje, preden ga vdihneš (za dihanje na usta). Ko ti začne presedati, ga pa enostavno dol porineš in je cela zadeva v funkciji šala.
Uporabniški avatar
 športnik
#103051
Načeloma je to res, da ti postane prevroče. Zadeva je pa povsem uporabna pri zelo nizkih ali polarnih temperaturah (tek na snegu). Takale maska pa še kako prav pride na kakšnih kolesarskih spustih pozimi. :)
Uporabniški avatar
 lukkka
#103052
športnik napisal/-a:http://www.iglusport.si/katalog/oblacila/kape/kape.html (glej spodaj).


Kaj pa če nabaviš tako, pa si jo malo prirediš - recimo s kakšno luknjo okoli ust, da se lažje diha? Recimo...
 guc
#103056
ker sam tecem vecinoma ponoci, so sploh pozimi temperature izredno nizke... buff se je dobro odrezal. s tem ko si pokrijes usta in hkrati izdihujes topel zrak se v bistvu grejes cel obraz, kar je ql... z dihanjem preko ni nobenih tezav, edino navadit se moras pac da imas "krpo" preko ust in nosa... poleg tega, da ce imas malo bolj divji buff, da zgledas ko terorist :)
res pa je da buff ni primeren za kolesarske spuste :)
 vanda
#103072
Jaz sem masko lansko leto kupila v kolesarski trgovini Bauer in je, kar se dihanja pod njo tiče, kar solidna. Njena slabost je predvsem v tem, da jo je težko "fiksirati" na obraz in po določenem času začne lezti navzdol. Cena je bila okrog 40 E.

Vanda
 zappa
#103085
lukkka napisal/-a:
športnik napisal/-a:http://www.iglusport.si/katalog/oblacila/kape/kape.html (glej spodaj).


Kaj pa če nabaviš tako, pa si jo malo prirediš - recimo s kakšno luknjo okoli ust, da se lažje diha? Recimo...


Ja potem pa izgubi glavno funkcijo, zaradi katere bi jo sploh imel na teku - da segreje zrak, preden ga vdihneš čez usta. Čez nos ni tak problem dihati mrzel in suh zimski zrak, ker se zrak segreje in navlaži v nosu.
Uporabniški avatar
 zajc
#109907
Danes zjutraj, ko sem skoraj zmrznil na daljšem teku (70-minutnem) in skoraj "počepnil" zaradi težkega x-metrskega debelega volnenega šala, sem se odločil, da stopim v akcijo in si za dihalne odprtine nabavim nekaj bolj lažjega in "komot" , me zanima kako se obnese tole (večnamensko pokrivalo Choob)

http://www.kibuba.com/katalog/product_i ... cts_id=948

Ali to pokrivalo "skače" po obrazu, ali ga je potrebno stalno popravljati, kako se uporabnik počuti pod tem itd.? Ali kdo uporablja še kaj drugega, kajti jaz navadnih šalov ne mislim več uporabljati, ker so absolutno nepraktični (lezejo z obraza, mini-savna...). Za "maske" pa predvidevam, da ne pridejo v poštev zaradi pregrevanja.

Hvala za čimprejšnje :oops: odgovore :D
 botolin
#109933
zappa napisal/-a:
lukkka napisal/-a:
športnik napisal/-a:http://www.iglusport.si/katalog/oblacila/kape/kape.html (glej spodaj).


Kaj pa če nabaviš tako, pa si jo malo prirediš - recimo s kakšno luknjo okoli ust, da se lažje diha? Recimo...


Ja potem pa izgubi glavno funkcijo, zaradi katere bi jo sploh imel na teku - da segreje zrak, preden ga vdihneš čez usta. Čez nos ni tak problem dihati mrzel in suh zimski zrak, ker se zrak segreje in navlaži v nosu.


saj ta ze ima luknjice. ce jih povecas, potem izgubi svoj namen, kot je rekel zappa. kako se pa to obnese v praksi!!! :(

v hudi zimi sigurno lahko pride prav?!?


Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA