Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#125188
Aprilsko vreme res gode zadnje čase in ne pusti milosti enemu samemu sončnemu dnevu. Ne vem če se se še kater mesec tako težko prisilil teči, kot prav na mesec letošnjega pregovorno rečenega "muhastega aprila". Ampak danes je Tisti, tam gor, ki je odgovoren za vreme naredil izjemo in nam pričaral prekrasen sončen dan. Sklenil sem, da ga izkoristim da prvič letos malo bol resno pretegnem noge in se udeležim udeležim otvoritvenega teka Gorenjskega pokala v rekreativnih tekih - 15. Teka pod Kriško goro.

Ker sem skorajda domačin pridem na štart precej ležerno pozno, kar se mi maščuje s tem, da komajda najdem parking za svojega "Suzukija". Tudi na startnem prostoru se kar tare ljudi. Pridejo še z RTV-ja - očitno snemat za oddajo Zdaj. Organizacija je odlična. Vse poteka po planu.

Štart in poženemo se po 1 km dolgi ravnini, kjer je marsikdo pozabil, da za gre za "gorski tek" in da za vsako ravnino pride nov klanec. Jaz sem to ravnino odtekel res zelo rezervirano, ker sem vedel da me čaka po tem še 6 km klanca. In res prvi vzpon se niti še ni začel, ko so ljudje začeli omagovati, med tem ko sem jaz rahlo pospešil in lepo pridobival mesta. Do vrha prvega 1,5 km dolgega vzpona se ustalim in tečem v skupini z Markušom in še enim tekačem. To bo boj za tretje mesto v konkurenci do 19 let. Celo traso se izmenjujeva na tem mestu in taktično spuščava naprej drug drugega. Na koncu pa mu jaz ne zmorem in ne upam več slediti pri drznem spustu do Zavetišča na Gozdu kjer je cilj.

Sama trasa je zelo lepa in se všečno in ne prehudo vzpenja skozi gozd proti Gozdu. Deževno vreme pa jo je na nekaterih odsekih spremenilo v "Rock Otočec". Morali bi videti fotke vseh vsaj do kolen blatnih tekačev! Teh jaz na žalost nimam, ker nisem vzel fotoaparata s sabo.

S tekom sem zelo zadovoljen, saj sem se kljub nehvaležnem 4. mestu, pokazal zelo racionalen tek. Na cilj sem prišel sorazmerno spočit. Ugotovil sem tudi, da sem v klanec mnogo boljši, kot pri teku po ravnini in sploh pri teku navzdol.

Udeležba TF je bila dobra. :)
Nazadnje spremenil Bojan Ambrožič, dne 20 Apr 2008, 19:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#125194
Ja nekako po enoletnem tekaškem premoru če ne štejem SAM in Ljubljanski maraton, ki pa sta zopet poglavje zase.Sem s prvim tekom dokaj zadovoljen glede na to da sem marca šele začel migati in mal bolj potiti je rezultat tukaj.
No rezultatov nisem imel časa počakat in gledat, ker sem se tako ali tako prišel mal stestirat.Srečal veliko starih znancev in nekaj novih vreme krasno proga pa prava kros poslastica na koncu prijetno blato :lol: :wink: , ki ti je pustil pečat da si vsaj malo tekel ha,ha.
Sedaj pa gremo novim zmagam naproti in novim podvigom.
Želje so eno.Upam, da bom čimprej prišel na stare tirnice in tudi kaj izboljšal kak rezultat.Osredna tekma letošnjega leta pa je tako že na seznamu in to je SAM 50km razdalja.
Skratka vidimo se na naslednjem teku, da se imamo spet lepo!
ČAO!
 bokij
#125202
Krasno vreme, dobra organizacija, se pa strinjam z mojim soimenjakom (Ambrožič), da bi bil mogoče bolj uspešen počasnejši štart ali pa vsaj počasnejši prvi vzpon... :oops:

Lep pozdrav vsem, ki ste dobro izkoristili lepo nedeljo,
Bojan J.
 matemusic
#125205
Zelo sem zadovoljen :D. Proge sicer nisem poznal, zato sem storil napako, ko sem že pred "ciljem" začel z vsemi močmi, pa sem ugotovil da je treba še en krog. Drugače pa organizacija super, majice lepe, malica na vrhu super, vzdušje tudi :) .
 orlytm
#125207
ok ... prva "dirka" za mano 8) ... hehe, drugič bo treba mal boljš moči razporedit :oops:

overall fajn dan in dobra vaja... mel tut fino družbo, nekaj na novo spoznanih ... luštno je blo :)

lp
OrlyTM
Uporabniški avatar
 AVI
#125211
....superca prireditev... :D :D ....palačinke pa odlične kot vedno (beri: 12 ur kališča)... :lol: :lol: ...
...s samim tekom zelo zadovoljen...saj mi je ratalo ravno prav razporediti moči....tako da...superca... :D :D ...

vreme...ni za zgubljati besed..... :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#125231
Lep uvod v novo sezono Gorenjskega pokala v rekreativnih tekih. Na progi, ki spričo padavin prejšne dni ni dovoljevala kakih rekordov, se je zbralo veliko število tekmovalcev. Da je tekma štela tudi za SLO pokal v rekreativnih tekih je bil verjetno glavni razlog za številne udeležence tudi iz drugih koncev Slovenije. Na štartu so se pojavili nekateri tekači(ce) slovenske gorskotekaške "elite", bržkone v okviru priprav na bližajoči se začetek SLO pokala v gorskih tekih...Pa, seveda, veliko članov :TF) :laola .
Organizacija si res zasluži pohvalo, vse je "klapalo" tako, kot mora...
Na štartu je članica TF in "šefica" združenja veteranov pri AZS jermana podala nekaj koristnih informacij o veteranskih tekmovanjih, lepo bi bilo, če bi njeno prizadevanje obrodilo sadove (ampak več o tem je že bilo in bo še v drugih temah).
S svojim tekom (hojo) sem zadovoljen, več bodo povedali rezultati (ko bodo).
Gorenjski pokal se nadaljuje že v soboto, 26.4. s tekom na Jošta.
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 Cveto
#125254
Lepa tekma res!
Škoda, da nisem dobil še majice :cry:
Pohvala organizatorjem!


Mimo grede: a je že kdo kje najdu rezultate?
Uporabniški avatar
 tadejk
#125257
LP

Tudi midva z Majo zadovoljna z lastnim tekom in prireditvijo v celoti.

Pohvale organizatorjem! Sicer pa nas je narava res obdarila z blatom. Nekako sem pritekel do vzpona nad kočo, tam pa sem zakopal v blatu. Počutil sem se kot merjasec, ampak užival :shock:

Še ena izkušnja (pa ne prodajam copat, tako da ni komercialna). V teh razmerah so se copati Salomon Speedcross 2 pokazali kot odlična izbira. Tam ko o drugi že podrsavali in iskalu suho progo, midva nisva imela težav. Primejo pa tudi na korenini, skali, lahki so,..... Skratka priporočava!

Tadej
Uporabniški avatar
 matej712
#125287
Idealno vreme (temperatura) in ne prehiter začetek. Po ravnini zmerno, prvi klanec sem zagrizel z lahkoto - no k sreči je kmalu prišla ravnina in malo spusta za počitek. Nato se je pa kmalu začelo. Nekje na sredini drugega klanca me je zvilo - pa ne v nogah, niti v pljučih - ampak nekje vmes - v želodcu in malce naprej :roll: . Potem je šlo samo še na slabše, nekako sem se privlekel v cilj. Čas po moji uri 39:03 :evil: kje so rezultati :evil: . Ne vem - ali je bilo od (pre)obilnega zajtrka ali od nekaj požirkov vode na okrepčevalnici. Naslednja moja tekma bo Zali Log, še prej pa 3jke 28km.

Sicer dobro organizirano, lepa majica, lepo založena okrepčevalnica v cilju.
Uporabniški avatar
 bojank
#125288
Tudi sam bi se pridružil vsem pohvalam organizatorjem in dobri družbi nas tekačev. Lepo vreme je tudi prispevalo k dobremu vzdušju.
Sem pa opazil, da vas vedno manj teče v dresih TF. Dajmo, naredimo nekaj za večjo razpoznavnost našega foruma!

Lp B.
Uporabniški avatar
 jpotoc
#125297
Lepa tekma, odlična udeležba. Po prvem vzponu bodec, pretekel -3% nižjem pulzu kot leto 2007, rezultat slabši kot leto 2007. V zadni ravnini prehitel 6 tekmovalcev - HURA.

Slika
Nazadnje spremenil jpotoc, dne 21 Apr 2008, 17:07, skupaj popravljeno 1 krat.
 peropro
#125309
Se strinjam z vsemi... super tekma in super palačinke =P ..sem kr tri zmazu.. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA