Sodelovanje ŠD Oviratlon in URI – Soča se je začelo s pobudo društva, da bi del sredstev, zbranih s prijavnino na prvi oviratlon, ki ga je organiziralo junija lani na Pokljuki, podarilo za nakup opreme za gibalno ovirane otroke, ob tem pa se je rodila tudi ideja za mini oviratlon za otroke, ki so v URI – Soča na rehabilitaciji. Po lanskoletnem uspešnem soočenju najmlajših oviratloncev z izzivi in ovirami, je torkov dogodek, ko je pred začetkom tokratnega mini oviratlona potekalo tudi slovesno odprtje plezalne stene, za katero so lani oviratlonci zbrali 760 evrov, ostala potrebna sredstva za njen nakup in postavitev, kar 11.760 evrov, pa je podarila Vzajemna, zdravstvena zavarovalnica, ki je tako odločilno prispevala k temu, da bodo tako otroci kot odrasli, ki so na rehabilitaciji v URI Soča, pri procesu zdravljenja še uspešnejši in še bolj motivirani, pa je zagotovo eden izmed vrhuncev tega sodelovanja.
Ob svečanem odprtju plezalne stene je mag. Robert Cugelj, generalni direktor URI – Soča, poudaril, da so v URI – Soča na rehabilitaciji odrasli in otroci, ki so kljub določenim zdravstvenim oviram polni energije in volje do gibanja. »Plezalna stena bo našim pacientom pomagala pri razvoju motoričnih sposobnosti, pa tudi k splošnemu boljšemu počutju, ki ga vsako športno gibanje omogoča. Zato se zahvaljujemo Vzajemni, ki je prispevala pomemben del sredstev, ter Športnemu društvu Oviratlon, ki je za to steno podalo pobudo in z vsemi udeleženci zanjo tudi zbiralo sredstva.«
Sodelovanje vsi trije partnerji nadaljuje tudi letos, ob čemer je mag. Cugelj tovrstna partnerstva še posebej pozdravil in izpostavil, da je na URI – Soča, imetniku osnovnega certifikata Družini prijazno podjetje, ki je osrednji slovenski javni zdravstveni zavod za celostno rehabilitacijo bolnikov z omejenimi gibalnimi funkcijami in delovnimi zmožnostmi, ki poleg izvajanja svoje dejavnosti skrbi tudi za uravnotežen razvoj vseh zdravstvenih in drugih strok, povezanih s problematiko rehabilitacije v državi, podpora donatorjev pomemben člen pri zagotavljanju visokega nivoja strokovnih storitev, ki jih URI – Soča nudi, saj tako pridobijo številna sredstva in pripomočke, ki veliko prispevajo h kakovostnejši obravnavi.
V ŠD Oviratlon si želijo, da bi dogodki, kot je oviratlon, spodbujal optimizem, vero v moč medsebojnega sodelovanja in v sposobnost posameznika, da se sooči z izzivi, ki mu jih življenje prinaša. »Oviratlonci upamo, da bodo ljudje znova odkrili vse prevečkrat pozabljen občutek zadovoljstva, ko drug drugemu pomagamo. Zato namen oviratlona ni tekmovanje, boj za rezultat, temveč zmaga nad samim sabo ob sodelovanju in pomoči ostalim udeležencem. Organizatorji želimo s takšnim konceptom športnega udejstvovanja, ki daje velik poudarek solidarnosti, udeležence spodbuditi, da tudi sicer v življenju ne bi spregledali vrednot, kot so sodelovanje, nesebična pomoč, prijateljstvo in skupinski duh, saj je na ta način premagovanje vsakodnevnih izzivov veliko lažje.«
Za premagovanje izzivov 29. junija na Pokljuki bo ŠD Oviratlon prijave prek spletne strani zbiralo vse do 21. junija. Obljubljajo, da bodo na od osem do deset kilometrov dolgi progi v osrčju pokljuških gozdov z vsaj 15 ovirami pripravili nepozabno preizkušnjo za telo in duha, na kateri bodo udeleženci preizkusili svojo vzdržljivost, moč, agilnost in psihično trdnost. Zagotavljajo pa, da četudi bodo ovire narejene po vzoru preizkusa in treninga pripadnikov specialnih enot, te nikakor niso tako zahtevne, da se z njimi ne bi mogli soočiti povprečno pripravljeni rekreativci in rekreativke. Poudarili so, da je ključ za njihovo uspešno premagovanje vztrajnost, motiviranost in sposobnost za delovanja v timu. »Kanček poguma seveda ne sme manjkati, saj je pomembno tudi to, da se oviratlonci soočijo z lastnimi strahovi in na ta način prestavljajo meje svojih fizičnih in psihičnih sposobnosti. In ker oviratlon ni bitka s časom oziroma kdo bo najhitrejši, je prav vsak oviratlonec, ki uspešno premaga progo in ovire, zmagovalec,« je še povedala Anita Drev.