»Večji del stroškov, kar dve tretjini, so pokrivali sponzorji, večina iz Maribora in okolice, le tretjino sredstev smo zbrali s prijavninami. Glede na gospodarsko krizo pa so sponzorska sredstva iz leta v leto manjša. Število udeležencev Eko Maratona je sicer vsako leto naraščalo, vendar ne v zadostni meri, da bi lahko s prijavninami pokrivali stroške za izvedbo maratona, kot organizatorji pa jih nismo želeli nadomestiti z dvigom višine prijavnine.«, pojasnjuje Dejan Vlasiavljevič, direktor agencije Zadrga d.o.o..
Organizator je zato presodil, da prireditve ni več možno izpeljati na tako visoki kakovostni ravni.
»Bilo nas je mnogo, okoli 600, ki smo vsako leto s srcem in dušo, noč in dan, v nalivu in poplavah ustvarjali prireditev, se jo trudili izpeljati, v prvi vrsti zato, ker smo si želeli v našem mestu prireditev, na katero bomo kot občani ponosni.«
Organizator Eko Maratona obžaluje, da v vsem tem času občina Maribor uspešne tekaško rekreativne prireditve ni prepoznala kot strateško pomembnega projekta, ki bi lahko imel tudi številne multiplikativne učinke za mesto in prebivalce.
Prepričani so, da bi, ob sodelovanju, takšna prireditev veliko prispevala tudi k razvoju mesta z vidika športa, zdravja in turizma.
Organizator se zahvaljuje vsem sponzorjem, ki so v preteklih petih letih prispevali k uspešni izvedbi prireditve, predvsem pa vsem tekačem, kolesarjem, prostovoljnim gasilskim društvom in podpornikom, ki so prireditev 'vzeli za svojo'.
» Naša velika želja in upanje sta, da bi lahko v bližnji prihodnosti ponovno štartali na Titovem mostu in preplavili mesto,« še dodaja Dejan Vlasiavljevič. » Celotna ekipa Eko Maratona je s srcem pri prireditvi in verjamemo, da bomo skupaj z voljo občanov morda našli rešitev že za prihodnje leto«.