Lemawork Ketema iz Etiopije, globalni zmagovalec lanske prve izvedbe tekmovanja, je ponovno tekel v Avstriji in po dobrih petih urah teka ubranil naslov s pretečenimi 79,9 kilometri. Njegov lanskoletni rival Perujčan Remigio Quispe se mu je tokrat pridružil na trasi in večino časa sta se izmenjavala v vodstvu. Perujčan je bil na koncu tretji, mednju se je namreč vrinil Andrés Díaz Hernández iz Čila, ki je tekel v Santiagu. Pri ženskah je zmagala Japonka Yuko Watanabe z razdaljo 56,33 kilometrov. Tudi tu je bilo zadnjih nekaj trenutkov še kako napetih, saj sta bili z Južnoafričanko Riano van Niekerk, ki je tekla v Cape Townu, do koraka usklajeni, vendar se je Južnoafričanka prej vdala in Watanabe je vzdignila roke v znak zmagoslavja. Za nagrado sta prejela enomesečno potovanje okoli sveta, polno neprecenljivih doživetij.
Aron Anderson je bil prvi udeleženec na invalidskem vozičku, ki je osvojil naslov lokalnega zmagovalca, ko so ga ujeli v kraju Kalmar-Oeland na Švedskem po prevoženih 64,82 km.
V Sloveniji se je skoraj 2.000-glava množica zbrala na Kongresnem trgu v Ljubljani. Točno ob 13h, po signalu za start, so tekači stekli mimo zasledovalnega vozila, ki ga je zagotovil partner dogodka in za katerega volan je sedel državi prvak v reliju Aleks Humar. Vozilo je aktiviralo njihove čipe v startnih številkah. 30 minut po startu tekačev so na vseh 35 tras zapeljala zasledovalna vozila s hitrostjo 15 km/h in v rednih intervalih pospeševala. Ko so prehitela posameznega tekača, so deaktivirala njegov čip in ga izločila iz tekmovanja. Izločene tekmovalce so nazaj na start pripeljali organizatorji.
Tekače so ob trasi spodbujali gledalci, navijali zanje in jim navdušeno mahali. Prihod prvega tekača na Glavni trg v Kamniku sta pozdravila podžupan Občine Kamnik Matej Slapar in v.d. direktorja Zavoda za turizem in šport v občini Kamnik Franci Kramar, ki sta spodbujala prihod vseh tekačic in tekačev dobrodelnega teka. Udeležence je pričakala še glasba Tonija Tuhinskega, za njihovo moč pa so poskrbeli gostinci projekta Okusi Kamnika.
Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je predal listino o častnem pokroviteljstvu nad tekom Wings for Life World Run Slovenija, in s tem postal prvi predsednik republike, ki je javno podprl ta dobrodelni globalni tek. Predsednik Pahor se je tudi sam udeležil teka z nasmehom na obrazu.
Tekli so tudi slovenski ambasadorji dogodka, Roman Kejžar (maratonec), Matej Markovič (triatlonec), Jure Košir (alpski smučar) in Vesna Fabjan (tekačica na smučeh), kakor tudi številni znani obrazi, npr. Filip Flisar (smučarski kros), Peter Kauzer (kajakaš), Matjaž Klemenčič (zmajar), Manca Notar (veslanje na deski stoje) itd.
Najboljša tekačica v Sloveniji je bila Slovenka Žana Jereb, udeleženka maratona na poletnih olimpijskih igrah 2012 v Londonu, ki jo je zasledovalno vozilo ujelo na 45,05 km. V moški konkurenci je zmagal Hrvat Robert Radojković, hrvaški državni prvak v teku na 100 km, ki je pretekel 69,36 km. Za nagrado bosta naslednje leto na Wings for Life World Run tekla na lokaciji, ki si jo bosta izbrala.
“Zame je bil en super dan. V bistvu se nisem nič pripravljala. Običajno imam ob nedeljah nekoliko daljše treninge, zato sem se odločila za ta tek, da hkrati s treningom naredim še nekaj dobrega za druge. Pa še družbo sem imela, tekla sem v ekipi Romana Kejžarja,“ je po zmagi dejala Žana Jereb. „Ko sem videla zasledovalno vozilo, sem pred seboj zagledala znak 45 km, in kljub utrujenosti dala od sebe še zadnje moči. To je moja največja razdalja, kar sem jo pretekla do sedaj. Na treningih za maraton ne pretečem več kot 38 km. Super izkušnja, definitivno se teka udeležim tudi prihodnje leto.“
„Ko se je zasledovalno vozilo približevalo, sem začutil olajšanje. Moj cilj je bil 70 km, kot je običajen trening, ker imam 30.5. državno prvenstvo. Na žalost mi ni uspelo priti do 70 km zaradi krčev v nogah. Letos sem želel nastopiti na Hrvaškem, a me je očitno izbrala Ljubljana,“ je svoj nastop povzel Robert Radojković. „Danes sem tekel za svojega prijatelja, ki je bil velik športnik, nogometaš, a je izgubil nogo. Veliko je ljudi, ki jim bo ta tek pomagal. Vsak dan bi lahko tekel zanje.“
Lani najboljša tekačica v Sloveniji, Francozinja Sylvie Tramoy, se je letos teka udeležila na Irskem. Lanskoletni najboljši moški udeleženec teka v Sloveniji, David Pleše, pa se letos zaradi priprav na tekmovalno sezono žal ni mogel udeležiti izbrane lokacije na Japonskem.
Letos se je natanko eno uro po globalnem startu posebna trasa odprla za otroke in najstnike ter otroke in najstnike na invalidskih vozičkih. Le-ti so bili razvrščeni v tri starostne kategorije. Med najmlajšimi (6-9 let na dan tekmovanja, dolžina trase 1 km) sta zmagala Maša Mikušin Tadej Jelovčan, zmagovalca srednje otroške kategorije (10-13 let na dan tekmovanja, dolžina trase 3 km) sta bila Hana Mazi Jamnik in Tomaž Stovrič, med najstarejšimi (14-17 let na dan tekmovanja, dolžina trase 5 km) pa sta na zmagovalno stopničko stopila Nina Oražem in Miha Pintarič.
V okviru spremljevalnega programa je bilo na Kongresnem trgu organizirano ogrevanje pod taktirko VIIT trenerk V formi z Alenko Košir, Motionfit.si je poskrbel za športno masažo udeležencev, za odlično vzdušje pa je poskrbel DJ Jamirko. Obiskovalci so celotno prireditev lahko spremljali preko velikega LED zaslona, na katerem je bil predvajan globalni prenos v živo z vklopi v živo z lokalnega teka.
Anita Gerhardter, izvršna direktorica fundacije Wings for Life, pravi, da je bil dan nepozaben: “To je bil odličen dan za Wings for Life in za raziskave na področju hrbtenjače, saj je bilo do sedaj zbranih že 4,2 milijona EUR za raziskave. Preseglo je vsa moja pričakovanja. Toliko je bilo vznemirljivih trenutkov, zame najbolj čustven pa nedvomno zmaga švedskega udeleženca na invalidskem vozičku, Arona Andersona.”
Moški:
Lemawork Ketema (ETH) 79,9 km (tekel v Avstriji)
Cesar Hernandez (CHI) 78,3 km (tekel v Čilu)
Remigio Huaman (PER) 78,2 km (tekel v Avstriji)
Ženske:
Yuko Watanabe (JPN) 56,3 km (tekla na Japonskem)
Riana van Niekerk (RSA) 55,2 km (tekla v JAR)
Nathalie Vasseur (FRA) 52,2 km (tekla v ZDA)
Popolni uradni rezultati drugega Wings for Life World Run bodo objavljeni na: live.wingsforlifeworldrun.com/en/results. Sistem je zabeležil samo tiste tekače, katerih čip je zasledovalno vozilo zaznalo.