področje za najavo in objavo fotogalerij s tekaških prireditev in dogodkov

Moderator: ero

 fičko
#153006
Cveto bravo, glede imena pa sam tole: še zmeri so to Kamniško - Savinjske alpe in ne Savinjsko - Kamniške!!!!!!
Uporabniški avatar
 Cveto
#153091
No ja sej to imate prav.
Bolj pametno bi bilo KS Extrem
Ali pa še bolje Grintovci Extrem.

Saj pod Kamniško savinske alpe spadajo še marsikatere druge gore kot so npr. Mrzla gora, Storžič, Babe nad ledinam....

Tako, da bi blo mogoče res najbolš Gritovci Extrem


Če ima pa še kdo kako idejo oz predlog pa kar z besedo na dan.
Saj zato pa je forum:)
Uporabniški avatar
 športnik
#153110
Cveto napisal/-a: Mrzla gora, Storžič, Babe nad ledinam....

Ja, ni kaj, bo treba podaljšat turo Cveto, vse do Koroške! :lol:
 uros feldin
#154147
Cveto - Jure!

Malce pozno, ampak nisem imel pravega časa, še z moje strani vse spoštovanje in iskrene čestitke za osvojene vrhove in predvsem za čas, ki si ga dosegel.

Škoda, da se nisva srečala, kajti ravno tisti dan sem bil na Koglu, Štruci in Skuti, lahko bi ti kakšno malenkost iz nahrbtnika odstopil ali kako drugače pomagal......

Ideja o 24 urni ekstremni varianti v Kamniških Alpah je enostavno super, edino kar nisi realiziral: KOČNI! Kamniške brez Kočen je enako kot kruh brez soli. To enostavno ne gre. Seveda to ne zmanjšuje tvojega dosežka, ampak v bodoče bo treba obvezno vključit tudi Kočni......

Še enkrat BRAVO!!!
Uporabniški avatar
 cvalenti
#154148
Cveto napisal/-a:No ja sej to imate prav.
Bolj pametno bi bilo KS Extrem
Ali pa še bolje Grintovci Extrem.


Tura bi bila lahko " LOVRE-EX" :lol: :twisted: :twisted:
PS: joke :lol:
Uporabniški avatar
 Cveto
#155259
uros feldin napisal/-a:Cveto - Jure!

Malce pozno, ampak nisem imel pravega časa, še z moje strani vse spoštovanje in iskrene čestitke za osvojene vrhove in predvsem za čas, ki si ga dosegel.

Škoda, da se nisva srečala, kajti ravno tisti dan sem bil na Koglu, Štruci in Skuti, lahko bi ti kakšno malenkost iz nahrbtnika odstopil ali kako drugače pomagal......

Ideja o 24 urni ekstremni varianti v Kamniških Alpah je enostavno super, edino kar nisi realiziral: KOČNI! Kamniške brez Kočen je enako kot kruh brez soli. To enostavno ne gre. Seveda to ne zmanjšuje tvojega dosežka, ampak v bodoče bo treba obvezno vključit tudi Kočni......

Še enkrat BRAVO!!!


Pozdravljen Uroš!

Škoda k se nisva srečala.

Glede Kočni mi je pa kar malo žal.
Če bi jih hotel takrat obdelati, bi moral štartati ob treh popoldne in ne ob 19.15h. Vedel sem namreč, da moram sestopati iz Kriške planine na Kamniški vrh podnevi, saj je pot zelo slabo markirana. Pa še poznal je nism. Tako, da sem imel "tekmo s časom".

Tako da, preden bo trasa "GRINTOVCI EXTREM" do konca realizirana in v celoti opravljena v stilu NON-STOP. Potem bomo pa šele zrihtali kako vpisno knjigo, kjer se bodo lahko posnemalci vpisali, opisali svoje spomine,vtise in podobno.

LP Jure
Uporabniški avatar
 športnik
#155265
Upam, da ne misliš imet vpisnih knjig na raznih vrhovih? Vsaj tega ti ne priporočam, ker jih pokradejo!!!
 BOŠTI
#155284
Česititke, bravo!!! :D
Kakšno obutev si uporabljal?

l.p.
Boštjan
Uporabniški avatar
 Cveto
#155294
BOŠTI napisal/-a:Česititke, bravo!!! :D
Kakšno obutev si uporabljal?

l.p.
Boštjan


Živjo Boštjan!

Zanimivo vprašanje.
Zame so to Legendarni čevlji: ICE BUG-ice
Neverjetno vzdržljiv čevelj.
kupil sem jih za vzdržljivostno dirko 12ur kališča leta 2006.
odlično so se odrezale, brez žuljev. in dve leti kasneje ravno tako. vmes pa še precej gorskih tekov, ter ogromno tur v visokogorju. res da so bile ene trikrat pri čevlarju. Tudi po melišču navzdol jih uporabljam.
tko da res zdržijo neverjetno...
Vendar mislim da se tega modela ne dobi več!
http://www.icebug.se/
Pri nas jih dobiš samo v Koala sport na Bledu
http://www.koala-sport.si/

Slika
Slika
 janezu
#155298
dobr si jih znucou,za v nedeljo maš sigurno že nove prištimane :D lp ju
 BOŠTI
#155349
Živjo !

Kaj pa tek ? Dele poti kot so: Velka-Dol, Dedec-Korošica, Brana -Kotliči, Turska-Turski žleb, Skuta-Dolgi hrbet, Grintovec-Kok.sedlo, Kalški greb.......si najbž odtekel ostalo pa hitra hoja.Hrana pa na gelih in podobno ?

l.p.
 TONEK
#155368
Cveto, čestitke tudi z moje strani.
To je bil pa res super podvig, poslastica za ta forum. Nekaj podobnega, vendar v kilometrih vsaj pol krajšega, sem pred tremi leti opravil tudi sam, seveda pa nisem tekel.
Pri prečenju Kamniško-savinjskih Alp si nisem zamislil časovne omejitve, tako kot ti, moj cilj je bil stati na čim več dvatisočakih, začenši s Kokrsko Kočno in končati z Ojstrico.
Za to dejanje sem si izbral začetek julija, ko je dan najdaljši, tako da baterije praktično nisem rabil. Prenočil sem v bivaku v Kočni (1952m), od koder sem s prvim svitom v gojzerjih in z ruzakom začel s pohodom. Na srečo se gorovje razteza v dokaj ravni črti, tako da sem moral izpustiti le dva vrhova, višja od 2200m, ker ležita izven smeri. To sta Mrzla gora in Kalški greben, tako da je bilo ta dan obiskanih 13 vrhov Kamniških Alp.
Ti so: Kokrska in Jezerska Kočna, Grinta, Dolgi hrbet, Štruca, Skuta, Kranjska, Koroška in Štajerska Rinka (ker sem samo "šodrovec", sem moral s Skute sestopiti na Male pode), Turska gora, Brana, Planjava in Ojstrica. Najdolgočasnejši je bil sestop čez Presedljaj, tako da sem bil pri avto v Beli ob 10.10 uri.
Od tedaj sem hotel vsako leto zadevo ponoviti, pa me je izdalo zdravje ali pa obilica snega - vendar se ne predajam...
 KatjaR
#156784
Dobra ideja za osvajanje vrhov ob pomankanju časa,
sam za tako turo bi jst rabla kr mau več dni :? ,
kar pa tut ni slaba ideja za podaljšan vikend :D .

Še velik vrhov, nej te spemlja sreča :) K

PS: Si že palniru kej podobnega u Julicih - poleti?
Pohorje tut kliče :wink: LP
 TONEK
#156919
Katja, pozdravljena!
Če je to vprašanje namenjeno meni - Cveto/Jure se na tem forumu že nekaj časa ni oglasil, sva se pa videla na nedeljski tekmi na Kališče - ti lahko odgovorim, da je v Julijcih toliko več možnosti raznih prečenj, seveda si moraš že doma vse skupaj dobro splanirat. Najtežje je z logistiko, saj če nimaš zunanje pomoči, moraš napravit turo v obliki zašpiljene klobase.
Sam sem nekajkrat obiskal Kriške pode. Iz Vrat čez Sovatno na Stenar, Križ, Razor, Planjo, Pihavec in z Bovškega Gamsovca na Luknjo in v Vrata.
Zanimiva je tudi pot iz Poldovega rovta mimo bivaka II na Oltar, Dovški križ ,Škrnatarico, Kukovo špico in čez Črlovec nazaj v Vrata. Pot si lahko olajšaš, da v prvem primeru prespiš v Pogačnikovem domu, v grugem pa v bivaku na Jezerih.
lp Tone
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA