Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 TONEK
#344512
Tudi šmarnogorski peakcheck sem preizkusil (21.21). Deluje z nekaj urno zamudo. (kot jaz :? )
Uporabniški avatar
 logitech
#345079
Po kakih dveh letih neaktivnosti se spet vračam na tekaška pota :D
Včeraj sem zvečer otvoril novo tekaško sezono z "simoblno" trojko (3km) na tekaški...nekako sem izven kondicije pa si ne upam več...počasi in sčasoma prilezem spet na 10tko :) prav tako pa se je nabralo kilogramčkov čez ta čas (bolj malo aktivnosti bilo :oops: ) in upam da bo do poletja spet malo kondicije ko se začnejo tekmovanja iz futsala in podobno :)
Od danes vsak večer! :clap:
Nazadnje spremenil logitech, dne 28 Jan 2016, 20:32, skupaj popravljeno 1 krat.
#345094
Tudi jaz se poskušam vrniti na tekaške proge,po dveh mesecih posta. Danes sem tekel tretjič v tednu.Namenil sem teči 8km,toda po sedmem kilometru sem se odločil da bo za danes dovolj.Čas 35:04. Če bom upošteval postopnost upam da bom v dveh mesecih ponovno na razini jesenske forme.
 danijelj
#345095
:-) vsaka čast po tako dolgi pavzi je to fantastično.Jaz se zdaj po 4 mesecu teka komaj približujem takšnemu času :-)
Po začetnih bedarijah in dolgih vmesnih pavzah zaradi neznanja ter pretiravanja tečem zdaj postopoma vsak drug dan zraven pa vaje za moč trupa.Forma se vzpenja je pa vsaj pri meni precej odvisno od delovnega tedna,kolk je kdaj fizičnega dela in prehojenih korakov,stopnic... :-)
#345096
danijelj napisal/-a::-) vsaka čast po tako dolgi pavzi je to fantastično.Jaz se zdaj po 4 mesecu teka komaj približujem takšnemu času :-)
Po začetnih bedarijah in dolgih vmesnih pavzah zaradi neznanja ter pretiravanja tečem zdaj postopoma vsak drug dan zraven pa vaje za moč trupa.Forma se vzpenja je pa vsaj pri meni precej odvisno od delovnega tedna,kolk je kdaj fizičnega dela in prehojenih korakov,stopnic... :-)

Potrpljenje ,ki ga mnogi nimamo je veliki faktor pri poškodbah zaradi neučakanosti. Imam s tem precej iskušenj in upam da jih bom izrabil za uspešen povratek.Veliko sreče vsem povratnikom.
 ajp
#345155
Jaz sem tudi imel desetdnevno pavzo zahvaljujoc virusu ali karkoli je ze zavzelo moja pljuca in mi pobralo vso energijo. V glavnem v ponedeljek sem odtekel lahkotnih 10km s psom, danes pa sem dobil v sluzbi fraj in sem izkoristil lep dan .Od doma v Racah sem tekel do vrh Boca in nazaj no malo sam tudi hodil,ker ni se prave energije .Vse skupaj 53,3km v petih urah. lp. Andrej
Uporabniški avatar
 majcka
#345157
ajp napisal/-a:... no malo sam tudi hodil,ker ni se prave energije .Vse skupaj 53,3km v petih urah. lp. Andrej


:laola Jaz za tako pot pri vrhunski energiji porabim cca 10 ur. :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 logitech
#345205
Evo 5. dan od začetka je minil..kaj naj rečem...telo se počasi navaja na tek, po dveh tednih bom upam da že zmogel odteči 5km... tempo sicer na tekaški stezi (imam jo v garaži :lol: ) okrog 6min na km... se je v teh 2 letih neaktivnosti nabralo kar nekaj kilogramov kar pa se pozna da noge bolj težko nesejo takšno maso... jst sm še vedno optimist da bom do meseca septembra če vsak mesec kilometrino dvignem za 2km spreman vsaj za polovičko ljubljanskega maratona (21km)....fingers crossed :) 8)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#345317
A nimaš prenizko nastavljene zone ?
Kolikor te poznam si pri tej hitrosti porabil največ časa v zoni 3, mogoče kaj v zoni 4 in NIČ v zoni 5.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#345360
skitnica napisal/-a:
StaraKost napisal/-a:
skitnica napisal/-a:Moj današnji trening.
https://www.polarpersonaltrainer.com/sh ... db803b3f99


Ponavljam prašanje
A nimaš prenizko nastavljene zone ?


Treniram večinoma v hrib, zato je pulz malo višji, pa me ne moti.

Ne moti me višina utripa, motijo me prenizko nastavljene meje. Siguren sem, da je 126 daleč prenizko za začetek zone 4. Pri meni je to v Zoni 2. Ali 142 za začetek in 158 za konec zone 5. Kaj pa s tistimi utripi, ki so nad Zono 5 in 158 utripi ? Na grafu imaš max 164, ki ne zgleda kot napačna vrta meritve.

Očitno si uporabil dokazano napačno formulo 220-leta? Če nič drugega uporabi najvišji utrip, ki ga dosežeš na treningu in ni "nepričakovana/napačna" meritev . Že ta primer ti, da vrednost 164, ki je najbrž še višja, ker sigurno nisi šel do maximum.
  • 1
  • 222
  • 223
  • 224
  • 225
  • 226
  • 231

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA